International Orienteering Federation

Official results for WOC2022 WRE

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: WOC2022 WRE
Organisers: Denmark / Kolding OK / OK FROS / OK Gorm / OK Melfar / OK Snab
Date: 23 October 2021

Classes: Show all | Men | Women | Men Final | Women Final | Men B-final | Women B-final | Men-A | Men-B | Men-C | Women-A | Women-B | Women-C

Men-A

3 825 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Riccardo ScaletHalden SKItaly14:04
2Chris SmithardBritish OrienteeringGreat Britain14:44+0:40
3Timo SuterSwiss OrienteeringSwitzerland14:52+0:48
4Tino PolsiniSwiss OrienteeringSwitzerland14:55+0:51
5Yannick MichielsBelgian Orienteering Federation ABSO BVOSBelgium14:56+0:52
6Aleksi NiemiFinnish Orienteering FederationFinland15:02+0:58
7Mats EidsmoNorwegian Orienteering FederationNorway15:15+1:11
8Francesco MarianiItalian Orienteering Federation FISOItaly15:19+1:15
9Adrien DelenneFrench Orienteering FederationFrance15:21+1:17
10Jonas SoldiniSwiss OrienteeringSwitzerland15:25+1:21
11Mikko EerolaFinnish Orienteering FederationFinland15:27+1:23
12Benjamin LepoutreFrench Orienteering FederationFrance15:34+1:30
13Lukas LilandNorwegian Orienteering FederationNorway15:38+1:34
14Loic CapbernFrench Orienteering FederationFrance15:40+1:36
15Aaro AhoFinnish Orienteering FederationFinland15:42+1:38
15Vojtech SykoraCzech Orienteering FederationCzech Republic15:42+1:38
17Joni HirvikallioFinnish Orienteering FederationFinland15:49+1:45
18Ahmet KacmazTurkish Orienteering FederationTurkey16:02+1:58
19Csaba GerberHalden SKHungary16:07+2:03
19Alvar PalmenEspoon SuuntaFinland16:07+2:03
21Josh OSullivan HourihanIrish Orienteering AssociationIreland16:19+2:15
22Atte NokkaLappeen RientoFinland16:33+2:29
23Laurits Bidstrup MollerDanish Orienteering Federation DOFDenmark16:48+2:44
24Antton KoivistoSK UusiFinland16:49+2:45
25Emil WingstedtBritish OrienteeringSweden16:53+2:49
26Jesse LaukkarinenFinnish Orienteering FederationFinland17:10+3:06
27Malthe PoulsenDanish Orienteering Federation DOFDenmark17:20+3:16
27Hirokazu OsakiJapanese Orienteering FederationJapan17:20+3:16
29Gustav Vinther Ostermark JensenDanish Orienteering Federation DOFDenmark17:57+3:53
30Lasse GronBritish OrienteeringDenmark19:25+5:21
Ivar HaugenNorwegian Orienteering FederationNorwaymispunched
Jeppe RuudDanish Orienteering Federation DOFDenmarkmispunched
Eskil SchoeningDanish Orienteering Federation DOFDenmarkdid not start
Havard Sandstad EidsmoNorwegian Orienteering FederationNorwaydid not start
Mikolaj DutkowskiWKS Slask WroclawPolanddid not start
Linus Agervig KristianssonDanish Orienteering Federation DOFDenmarkdid not start
Eirik Langedal BreivikNorwegian Orienteering FederationNorwaydid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport