International Orienteering Federation

Official results for Swedish League, #9

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League, #9
Organisers: Gotlands Bro OK / Sweden
Date: 23 October 2021

Classes: Show all | Men | Women

Men

18 290 m, 68 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Gustav BergmanOK RavinenSweden1:24:354:37
2Isac Von KrusenstiernaOK KåreSweden1:26:33+1:584:43
3Anton JohanssonOK OrionSweden1:27:32+2:574:47
4Simon HectorSnättringe SKSweden1:28:13+3:384:49
5Jonas GustafssonOK KåreSweden1:32:34+7:595:03
6Jens RönnolsJärla OrienteringSweden1:32:45+8:105:04
7Jesper SvenskStora Tuna OKSweden1:33:13+8:385:05
8Emil LjungemyrOK KolmårdenSweden1:34:25+9:505:09
9Rassmus AnderssonOK LinnéSweden1:34:46+10:115:10
10Daniel HájekMalungs OK SkogsmårdarnaCzech Republic1:35:30+10:555:13
11Joakim SvenskStora Tuna OKSweden1:35:32+10:575:13
12Emil SvenskStora Tuna OKSweden1:35:50+11:155:14
13Erik HerneOK RavinenSweden1:35:56+11:215:14
14Simon ImarkTullinge SKSweden1:36:08+11:335:15
15Daniel RoosAttunda OKSweden1:36:22+11:475:16
16Ludvig ÅhlundMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:37:34+12:595:20
17Viktor SkoogKils OKSweden1:38:45+14:105:23
18Andreas UllerKils OKSweden1:39:14+14:395:25
19Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:39:37+15:025:26
19Felix SpäthJärfälla OKGermany1:39:37+15:025:26
21Jakob AnderssonOK LinnéSweden1:40:41+16:065:30
22Rasmus ElmelidOK OrionSweden1:40:55+16:205:31
23Mathias HallménOK DenselnSweden1:41:35+17:005:33
24Filip OssianssonIFK Göteborg OrienteringSweden1:41:38+17:035:33
25Erik AnderssonOK OrionSweden1:41:40+17:055:33
26Erik Ivarsson SandbergOK DenselnSweden1:41:51+17:165:34
27Pontus PeterssonOK OrionSweden1:42:02+17:275:34
28Quentin RauturierOK RavinenFrance1:42:14+17:395:35
29Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OKSweden1:43:25+18:505:39
30Ville JohanssonOK KolmårdenSweden1:43:52+19:175:40
31Jonatan GustafssonKFUM Örebro OKSweden1:43:55+19:205:40
32Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania1:44:10+19:355:41
33Hugo LillieströmKils OKSweden1:45:35+21:005:46
34Lukas LundgrenVäxjö OKSweden1:45:47+21:125:47
35Björn CederbergIFK Lidingö SOKDenmark1:45:56+21:215:47
36Mark BogatajVästerås SOKSlovenia1:45:59+21:245:47
37Tim RobertsonKooveeNew Zealand1:46:32+21:575:49
38Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:46:34+21:595:49
39Karl EngesAttunda OKSweden1:47:42+23:075:53
39Christian MichelsenVäxjö OKCanada1:47:42+23:075:53
41Erik ClassonIKHP HuskvarnaSweden1:48:34+23:595:56
42Rasmus SvantessonIFK Göteborg OrienteringSweden1:48:35+24:005:56
43Oskar EdvardssonJärfälla OKSweden1:48:45+24:105:56
44Filip GrahnSödertälje-Nykvarn OFSweden1:49:05+24:305:57
45Simon SchusterIFK Lidingö SOKSweden1:49:27+24:525:59
46Daniel ForsgrenOK TisarenSweden1:51:18+26:436:05
47Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKSweden1:52:52+28:176:10
48Simon HardenIKHP HuskvarnaSweden1:53:32+28:576:12
49Filip TrofastBredaryds SOKSweden1:54:11+29:366:14
50Anders AxlingSundsvalls OKSweden1:54:24+29:496:15
51Andreas Svingheim MagerøyLillehammer OKNorway1:55:08+30:336:17
52Emil KaleredOK DenselnSweden1:55:43+31:086:19
53Maxime BonneauLinköpings OKFrance1:56:10+31:356:21
54Oskar DanielsAttunda OKSweden1:57:14+32:396:24
55Joel Börjesson ErikssonSnättringe SKSweden1:59:09+34:346:30
56Andreas BerganderEksjö SOKSweden1:59:20+34:456:31
57Dmitrii IurevOK SödertörnRussian Federation1:59:21+34:466:31
58Mattias KallhaugeSnättringe SKSweden2:02:31+37:566:41
59Ludvig EkNyköpings OKSweden2:03:10+38:356:44
60Tim JohanssonFK Friskus-VarbergSweden2:10:42+46:077:08
61Dag StridhMalungs OK SkogsmårdarnaSweden2:13:15+48:407:17
62Mattias IvaresOK SödertörnSweden2:16:23+51:487:27
63Gediminas JanuĊĦisOK LabirintasLithuania2:16:56+52:217:29
64Emil AnderssonTullinge SKSweden2:20:42+56:077:41
65Johan SöderlundOK TyrSweden2:21:44+57:097:44
66Matthew FellbaumTullinge SKGreat Britain2:24:31+59:567:54
Oskar SandbergMalungs OK SkogsmårdarnaSwedenmispunched
Eskil KinnebergOK KåreNorwaymispunched
Sixten HillerhagOK LinnéSwedendid not start
Ruslan GlebovOK RavinenUkrainecancelled

Women

13 490 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Lisa RisbyOK KåreSweden1:14:575:33
2Sara HagströmIFK Göteborg OrienteringSweden1:15:11+0:145:34
3Marie OlaussenStora Tuna OKNorway1:18:44+3:475:50
4Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden1:18:56+3:595:51
5Helena BergmanOK RavinenSweden1:21:34+6:376:02
6Ellinor TjernlundOK TisarenSweden1:21:39+6:426:03
7Tove AlexanderssonStora Tuna OKSweden1:22:40+7:436:07
8Alva OlssonLinköpings OKSweden1:27:02+12:056:27
9Synnøve BråtenIFK Lidingö SOKNorway1:27:29+12:326:29
10Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden1:28:00+13:036:31
11Susen LöschÄrla IFGermany1:29:55+14:586:39
12Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden1:30:25+15:286:42
13Johanna ÖbergOK HällenSweden1:31:16+16:196:45
14Sina TommerIFK Göteborg OrienteringSwitzerland1:32:05+17:086:49
15Tova OlssonIKHP HuskvarnaSweden1:34:05+19:086:58
15Irina NybergAlfta-Ösa OKRussian Federation1:34:05+19:086:58
17Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway1:34:17+19:206:59
18Rebecka HeinrupStora Tuna OKSweden1:35:52+20:557:06
19Ronja HuggStora Tuna OKSweden1:37:57+23:007:15
20Erica EdmanIF ThorSweden1:38:14+23:177:16
21Olivia NilssonOK Pan-KristianstadSweden1:38:16+23:197:17
22Josefine KlintbergOK RavinenSweden1:38:26+23:297:17
23Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:39:10+24:137:21
24Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:40:22+25:257:26
25Louise LundgrenOK OrionSweden1:42:54+27:577:37
26Sanna SkoogKils OKSweden1:43:01+28:047:38
26Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOKLithuania1:43:01+28:047:38
28Maria PrietoAttunda OKSpain1:45:03+30:067:47
29Gabriella BerganderEksjö SOKSweden1:45:12+30:157:47
30Elin MånssonIFK Göteborg OrienteringSweden1:45:20+30:237:48
31Linnea ClaesdotterOK TisarenSweden1:46:21+31:247:53
32Fanny SundbladEksjö SOKSweden1:48:37+33:408:03
33Klara AxelssonIFK Göteborg OrienteringSweden1:50:04+35:078:09
34Emma HagrotTäby OKSweden1:50:20+35:238:10
35Jonna ForsUmeå OKSweden1:50:36+35:398:11
36Pim HedbergOK Pan-KristianstadSweden1:50:42+35:458:12
37Hanna HänströmGöteborg-Majorna OKSweden1:53:39+38:428:25
38Frida VikströmSundsvalls OKSweden1:54:00+39:038:27
39Elisabeth AhlgrenLinköpings OKSweden1:56:34+41:378:38
40Rebecka LindbergOK RoslagenSweden1:57:10+42:138:41
41Kate MorrisonOK LinnéNew Zealand2:01:08+46:118:58
42Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden2:01:45+46:489:01
43Mariia KhimochkinaSnättringe SKRussian Federation2:03:09+48:129:07
44Madara BriceTullinge SKLatvia2:05:20+50:239:17
45Amanda HolmgrenStora Tuna OKSweden2:14:48+59:519:59
46Isabella TapperIFK Lidingö SOKSweden2:27:21+1:12:2410:55
Francesca TauferIKHP HuskvarnaItalymispunched
Lovisa PerssonOK TisarenSwedenmispunched
Lilian ForsgrenOK TisarenSwedenmispunched
Josefin TjernlundOK TisarenSwedenmispunched
Saga SanderOK MilanSwedendid not start
Anna HallménOK TisarenSwedencancelled
Hedwig HaasOK LinnéSwedencancelled
Andrea SvenssonOK TisarenSwedencancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport