International Orienteering Federation

Official results for European Youth Ski Orienteering Championships 2020 - Middle

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Middle
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 25 February 2020

Classes: Show all | Men 17 | Women 17

Men 17

5 730 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Isak LundholmSwedish National Team25:124:23
2Albin GezeliusSwedish National Team25:13+0:014:24
3Mueller Gian AndriSwiss National Team25:16+0:044:24
4Vadim NikitinRussian National Team25:29+0:174:26
5Ugis BekerisLatvian National Team25:47+0:354:29
6Yuiri BelozerovRussian National Team25:49+0:374:30
7Vladislav ViznovichRussian National Team26:53+1:414:41
8Dmitriy RakovitsaRussian National Team26:59+1:474:42
9Semen AndreevRussian National Team27:05+1:534:43
10Petter ErlandssonSwedish National Team27:30+2:184:47
11Olle Ilmar JaamaEstonian National Team27:53+2:414:51
12Matyas StreglCzech National Team28:16+3:044:55
13Marek SterbaCzech National Team28:52+3:405:02
14Tuukka TolkkinenFinnish National Team29:32+4:205:09
15Gustavs StanaLatvian National Team29:45+4:335:11
16Flavio EhrlerSwiss National Team29:49+4:375:12
17Mehis UdamEstonian National Team29:52+4:405:12
18Jan LauensteinSwiss National Team30:37+5:255:20
19Corsin MuellerSwiss National Team31:08+5:565:26
20Audris Odo VitolinsLatvian National Team31:11+5:595:26
21Radek PenazCzech National Team31:12+6:005:26
22Rasmus ErikssonSwedish National Team32:38+7:265:41
23Rauli AhoFinnish National Team32:41+7:295:42
24Vojtech PenazCzech National Team33:00+7:485:45
25Davis VintissLatvian National Team33:06+7:545:46
26Egor SopovRussian National Team33:34+8:225:51
27Ritvars LepeskinsLatvian National Team33:57+8:455:55
28Adomas TraubasLithuanian National Team34:20+9:085:59
29Nansen PaloEstonian National Team34:36+9:246:02
30Chris Marcus KrahvEstonian National Team34:51+9:396:04
31Toku IshiharaJapan National Team37:07+11:556:28
32Moritz LuckeGerman National Team37:54+12:426:36
33Pijus JaloveckasLithuanian National Team38:10+12:586:39
34Andojas LapinskasLithuanian National Team41:15+16:037:11
35Maanus UdamEstonian National Team42:39+17:277:26
36Ole WittiberGerman National Team44:08+18:567:42
37Vadym PoienkoUkrainian National Team1:00:36+35:2410:34
38Maksym DvirnyiUkrainian National Team1:05:23+40:1111:24
39Hamza UcarTurkish National Team1:06:32+41:2011:36
40Zeynel Abidin IscanTurkish National Team1:36:11+1:10:5916:47
Timo KudreEstonian National Teammispunched
Klavs PlavinsLatvian National Teammispunched
Pyry RiissanenFinnish National Teammispunched
ErnoKalle RissanenFinnish National Teamdid not start

Women 17

4 900 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Iuliia KhrennikovaRussian National Team23:184:45
2Alina IgnatovaRussian National Team24:07+0:494:55
3Elizaveta BaraevaRussian National Team24:52+1:345:04
4Anastasiia BeliakovaRussian National Team24:57+1:395:05
5Alina NiggliSwiss National Team25:06+1:485:07
6Elsa HermanssonSwedish National Team25:12+1:545:08
7Vilma PesuFinnish National Team25:34+2:165:13
8Julia BosellSwedish National Team25:56+2:385:17
9Valeriia SaraninaRussian National Team25:58+2:405:17
10Alena KondratevaRussian National Team26:39+3:215:26
11Lotte Line EkstromFinnish National Team28:06+4:485:44
12Emilija TamoseviciuteLithuanian National Team29:30+6:126:01
13Vendela SoderqvistSwedish National Team29:32+6:146:01
14Anete StrautaLatvian National Team29:59+6:416:07
15Adela RandakovaCzech National Team30:10+6:526:09
16Ansa Lotta OjanahoFinnish National Team30:17+6:596:10
17Tereza PeckovaCzech National Team31:21+8:036:23
18Oili HolopainenFinnish National Team31:59+8:416:31
19Justine HamelSwiss National Team32:06+8:486:33
20Elin NeuenschwanderSwiss National Team32:19+9:016:35
21Birgit RoomEstonian National Team32:25+9:076:36
22Nicole RizItalian National Team32:27+9:096:37
23Julia NaslundSwedish National Team32:32+9:146:38
24Eliza MadsenaLatvian National Team32:36+9:186:39
25Elize BremzeLatvian National Team32:40+9:226:39
26Liza MashchenkoUkrainian National Team35:09+11:517:10
27Leana Jete KorbEstonian National Team35:29+12:117:14
28Rachele GaioItalian National Team36:18+13:007:24
29Liis Marii KasoEstonian National Team36:50+13:327:31
30Aysa Asya TuzcuogullariTurkish National Team39:33+16:158:04
31Anna IrkhaUkrainian National Team39:58+16:408:09
32Meryem Sena YurtseverTurkish National Team41:48+18:308:31
33Anastasiia OleksienkoUkrainian National Team42:00+18:428:34
34Eylul Selen YildirimTurkish National Team1:04:40+41:2213:11

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport