International Orienteering Federation

Official results for European Youth Ski Orienteering Championships 2020 - Long

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Long
Organisers: SK Bjornen / Sweden / Umea OK
Date: 23 February 2020

Men 17

11 670 m, 44 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Albin GezeliusSwedish National Team57:524:57
2Olle Ilmar JaamaEstonian National Team59:11+1:195:04
3Dmitriy RakovitsaRussian National Team59:24+1:325:05
4Vadim NikitinRussian National Team59:31+1:395:05
5Tuukka TolkkinenFinnish National Team59:56+2:045:08
6Gian Andri MuellerSwiss Orienteering1:00:27+2:355:10
7Vladislav ViznovichRussian National Team1:00:43+2:515:12
8Isak LundholmSwedish National Team1:01:17+3:255:15
9Marek SterbaCzech National Team1:01:23+3:315:15
10Egor SopovRussian National Team1:01:47+3:555:17
11Petter ErlandssonSwedish National Team1:01:56+4:045:18
12Matyas StreglCzech National Team1:02:14+4:225:19
13Ugis BekerisLatvian National Team1:02:58+5:065:23
14Pyry RiissanenFinnish National Team1:03:15+5:235:25
15Flavio EhrlerSwiss Orienteering1:04:05+6:135:29
16Vojtech PenazCzech National Team1:05:56+8:045:38
17Corsin MuellerSwiss Orienteering1:06:27+8:355:41
18Semen AndreevRussian National Team1:07:38+9:465:47
19Rasmus ErikssonSwedish National Team1:07:55+10:035:49
20Audris Odo VitolinsLatvian National Team1:08:09+10:175:50
21Radek PenazCzech National Team1:08:37+10:455:52
22Jan LauensteinSwiss Orienteering1:08:40+10:485:53
23Daniil DavydovRussian National Team1:09:23+11:315:56
23ErnoKalle RissanenFinnish National Team1:09:23+11:315:56
25Rauli AhoFinnish National Team1:10:06+12:146:00
26Mehis UdamEstonian National Team1:10:09+12:176:00
27Gustavs StanaLatvian National Team1:12:58+15:066:15
28Andojas LapinskasLithuanian National Team1:13:00+15:086:15
29Davis VintissLatvian National Team1:14:55+17:036:25
30Ritvars LepeskinsLatvian National Team1:16:50+18:586:35
31Adomas TraubasLithuanian National Team1:17:55+20:036:40
32Timo KudreEstonian National Team1:18:28+20:366:43
33Chris Marcus KrahvEstonian National Team1:19:00+21:086:46
34Klavs PlavinsLatvian National Team1:21:13+23:216:57
35Nansen PaloEstonian National Team1:22:56+25:047:06
36Toku IshiharaJapanese National Team1:24:23+26:317:13
37Pijus JaloveckasLithuanian National Team1:29:18+31:267:39
38Maanus UdamEstonian National Team1:30:14+32:227:43
39Ole WittiberGerman National Team1:38:41+40:498:27
40Vadym PoienkoUkrainian National Team2:18:15+1:20:2311:50
41Maksym DvirnyiUkrainian National Team2:28:15+1:30:2312:42
42Hamza UcarTurkish National Team2:28:43+1:30:5112:44
Moritz LuckeGerman National Teammispunched
Zeynel Abidin IscanTurkish National Teammispunched

Women 17

9 360 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alina NiggliSwiss Orienteering49:495:19
2Iuliia KhrennikovaRussian National Team51:22+1:335:29
3Elsa HermanssonSwedish National Team51:48+1:595:32
4Anastasiia BeliakovaRussian National Team52:41+2:525:37
5Vilma PesuFinnish National Team52:54+3:055:39
6Valeria SaraninaRussian National Team52:59+3:105:39
7Alina IgnatovaRussian National Team54:20+4:315:48
8Elizaveta BaraevaRussian National Team55:14+5:255:54
9Oili HolopainenFinnish National Team56:23+6:346:01
10Lotte Line EkstromFinnish National Team58:17+8:286:13
11Ansa Lotta OjanahoFinnish National Team1:01:11+11:226:32
12Birgit RoomEstonian National Team1:01:58+12:096:37
13Rachele GaioItalian National Team1:02:03+12:146:37
14Elin NeuenschwanderSwiss Orienteering1:02:14+12:256:38
15Adela RandakovaCzech National Team1:03:28+13:396:46
16Vendela SoderqvistSwedish National Team1:03:54+14:056:49
17Tereza PeckovaCzech National Team1:04:34+14:456:53
18Julia BosellSwedish National Team1:05:18+15:296:58
19Julia NaslundSwedish National Team1:06:13+16:247:04
19Justine HamelSwiss Orienteering1:06:13+16:247:04
19Nicole RizItalian National Team1:06:13+16:247:04
22Emilija TamoseviciuteLithuanian National Team1:08:28+18:397:18
23Anete StrautaLatvian National Team1:10:18+20:297:30
24Eliza MadsenaLatvian National Team1:10:22+20:337:31
25Liis Marii KasoEstonian National Team1:14:20+24:317:56
26Elize BremzeLatvian National Team1:18:39+28:508:24
27Leana Jete KorbEstonian National Team1:28:47+38:589:29
28Meryem Sena YurtseverTurkish National Team1:31:32+41:439:46
29Aysa Asya TuzcuogullariTurkish National Team1:56:28+1:06:3912:26
30Eylul Selen YildirimTurkish National Team2:14:17+1:24:2814:20
Alena KondratevaRussian National Teammispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World