International Orienteering Federation

Official results for DM Lang

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: DM Lang
Organisers: Denmark / OK Syd
Date: 13 September 2020

Classes: Show all | M21 | W21

M21

17 200 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time R
1Jakob EdsenAarhus 1900Denmark1:51:356:29
2Eskil SchoeningOK Pan AarhusDenmark1:57:33+5:586:50
3Rico Hejlskov MogensenSilkeborg OKDenmark1:59:33+7:586:57
4Rasmus Moeller JessOK RoskildeDenmark2:05:43+14:087:18
5Rasmus DjurhuusOK Pan AarhusDenmark2:06:39+15:047:21
6Henrik Rindom KnudsenOK MelfarDenmark2:06:47+15:127:22
7Mads SkaugOK Pan AarhusDenmark2:09:28+17:537:31
8Laurits Bidstrup MollerSilkeborg OKDenmark2:09:52+18:177:33
9Jonas Falck WeberTisvilde Hegn OKDenmark2:11:13+19:387:37
10Marius Thrane OedumOK ØST BirkerødDenmark2:12:57+21:227:43
11Christian TeichOSC HamburgGermany2:14:13+22:387:48
12Tobias Karlsmose SvarerOK Pan AarhusDenmark2:17:07+25:327:58
13Magnus MaagSøllerød OKDenmark2:19:06+27:318:05
14Rasmus Thrane HansenSøllerød OKDenmark2:21:48+30:138:14
15Mikkel MeldgaardAlleroed OKDenmark2:24:45+33:108:24
16Mikkel SorensenOK MelfarDenmark2:32:53+41:188:53
17Kristian BlokOK SnabDenmark2:36:02+44:279:04
18Emil LorenzAlleroed OKDenmark2:39:15+47:409:15
19Morten SchouAalborg OKDenmark2:43:03+51:289:28
20Kristian VadHorsens OKDenmark2:49:07+57:329:49
21Matyas PentekHorsens OKHungary2:54:42+1:03:0710:09
22Frederik Erskov KroghOK ØST BirkerødDenmark3:29:24+1:37:4912:10 Download route in GPX format
Thomas Emil JensenHorsens OKDenmarkdisqualified
Emil OebroTisvilde Hegn OKDenmarkdisqualified
Marcelino YohanHorsens OKFrancemispunched
Morten Rindom KnudsenOK MelfarDenmarkmispunched
Allan ReicheOK VendelboerneDenmarkmispunched
Thomas BlokOK SnabDenmarkmispunched
Casper ThygesenOK SnabDenmarkmispunched
Jeppe AndersenOK HTF HaderslevDenmarkmispunched
Lasse August HelwegAlleroed OKDenmarkdid not start
Simon Thrane HansenSøllerød OKDenmarkdid not start
Rotem YogevISR OC Lev HasharonIsraeldid not start

W21

11 525 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time R
1Agnes KrachtTisvilde Hegn OKDenmark1:28:377:41
2Emma KlingenbergFaaborg OKDenmark1:35:23+6:468:16
3Ida Agervig KristianssonOK SnabDenmark1:37:22+8:458:26
4Nicoline Friberg KlysterFIF HillerødDenmark1:42:49+14:128:55
5Iben ValeryTisvilde Hegn OKDenmark2:06:47+38:1011:00
6Tine DalgaardKolding OKDenmark2:26:23+57:4612:42
7Veselina ZhelyazkovaOdense OKBulgaria2:39:41+1:11:0413:51
Cecilie Friberg KlysnerFIF HillerødDenmarkdisqualified
Miri Thrane OedumOK ØST BirkerødDenmarkdisqualified
Mathilde KrachtTisvilde Hegn OKDenmarkmispunched
Ane LindeSilkeborg OKDenmarkdid not start
Maja AlmOK HTF HaderslevDenmarkdid not start
Ida OebroTisvilde Hegn OKDenmarkdid not start
Amanda Falck WeberTisvilde Hegn OKDenmarkdid not start
Line CederbergTisvilde Hegn OKDenmarkdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport