International Orienteering Federation

Official results for Melbourne Sprint Weekend WRE

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Melbourne Sprint Weekend WRE
Organisers: Australia / Orienteering Victoria
Date: 7 March 2020

Classes: Show all | MEN | WOMEN

Men

3 725 m, 71 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Frédéric TranchandVI VFrance14:11
2Tommy HayesVI VNew Zealand14:36+0:25
3Aston KeyVI VAustralia15:09+0:58
4Dante AfnanSW SAustralia15:34+1:23
5Angus HainesSW SAustralia15:41+1:30
6Patrick MillerCC AAustralia15:44+1:33
7Alastair GeorgeST NAustralia15:47+1:36
8Matt DoyleCC AAustralia15:49+1:38
9Martin DentCC AAustralia16:04+1:53
10Brodie NankervisTF TAustralia16:05+1:54
11Simeon BurrillQC QAustralia16:07+1:56
12Ryan StocksCC AAustralia16:16+2:05
12Duncan CurrieST NAustralia16:16+2:05
14Riley de JongQC QAustralia16:20+2:09
15Grant ReinbottQC QAustralia16:22+2:11
15Simon UppillSW SAustralia16:22+2:11
17Fryderyk PryjmaCC APoland16:35+2:24
18David StocksCC AAustralia16:38+2:27
19Aidan DawsonST NAustralia16:53+2:42
20Jarrah DayCC AAustralia16:56+2:45
21Grant BluettCC AAustralia16:59+2:48
21Joseph DickinsonTF TAustralia16:59+2:48
23Devon BeckmanVI VNew Zealand17:02+2:51
24Ewan ShinglerST NAustralia17:07+2:56
25Ryan GrayQC QAustralia17:13+3:02
26Daniel GrayQC QAustralia17:18+3:07
27Blake ReinbottQC QAustralia17:23+3:12
28Matthew CraneCC AAustralia17:27+3:16
29Robert BennettST NAustralia17:30+3:19
30Andrew KerrCC AAustralia17:43+3:32
31Mason ArthurVI VAustralia17:54+3:43
32Samuel GarbelliniQC QAustralia17:57+3:46
33Brody McCarthyVI VAustralia18:00+3:49
34Mark BourneCC AAustralia18:01+3:50
35Toby WilsonST NAustralia18:10+3:59
36Atte LahtinenST NFinland18:23+4:12
37Thomas GarbelliniQC QAustralia18:27+4:16
38Jack WickhamTF TAustralia18:35+4:24
38Stephen MelhuishCC AAustralia18:35+4:24
40Callum WhiteVI VAustralia18:42+4:31
41Ricky ThackrayWN WAustralia18:57+4:46
42Jack MarschallSW SAustralia18:58+4:47
43Toby LangCC AAustralia19:05+4:54
43Kilian LiljeTF TGermany19:05+4:54
45Alex MasseyST NAustralia19:21+5:10
46Torren ArthurVI VAustralia19:23+5:12
47Eric MorrisST NAustralia19:29+5:18
48Toby CazzolatoSW SAustralia19:36+5:25
49Craig FeuerherdtVI VAustralia19:39+5:28
50Kurt NeumannQC QAustralia19:42+5:31
51Jonathan McCombTF TAustralia19:49+5:38
52Rob PrestonST NAustralia19:54+5:43
53Wayne EliotWN WAustralia19:56+5:45
54Remi AfnanSW SAustralia20:05+5:54
55Ethan PenckSW SAustralia20:14+6:03
56Peter HobbsVI VAustralia20:24+6:13
57Elliott MeelenQC QAustralia20:31+6:20
58David BrownridgeVI VAustralia20:37+6:26
59Cameron DuncanWN WAustralia20:41+6:30
60Max GrivellSW SAustralia21:15+7:04
61Andrew RowanVI VAustralia21:22+7:11
62Toby CooperVI VAustralia21:32+7:21
63Bayley FisherTF TAustralia22:28+8:17
64Geoff LawfordVI VAustralia22:34+8:23
65Todd NeveVI VAustralia23:43+9:32
66Matt van der PeetVI VAustralia24:30+10:19
67Michael LoughnanVI VAustralia24:42+10:31
Adam NolanWN WAustraliamispunched
Kerrin RattraySW SAustraliamispunched
Max DalheimVI VAustraliamispunched
Jensen KeyVI VAustraliamispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World