International Orienteering Federation

Official results for Sjusjørennet mellom

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Sjusjørennet mellom
Organiser: Norway
Date: 15 December 2019

Classes: Show all | H 21 | D 21

H 21

5 900 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Lars Hol MoholdtWing OKNorway34:475:53
2Erik RostAlfta-Ösa OKSweden35:06+0:195:56
3Audun HeimdalKonnerud ILNorway35:59+1:126:05
4Bjørnar KvåleHadeland OLNorway36:06+1:196:07
5Øyvind WiggenNTNUINorway36:20+1:336:09
6Stanimir BelomazhevSki Club HemusBulgaria36:54+2:076:15
7Erik BlomgrenUmeå OKSweden36:55+2:086:15
8Linus RappIFK Mora OKSweden37:12+2:256:18
9Markus LundholmOK RenenSweden37:50+3:036:24
10Martin HammarbergSundsvalls OKSweden38:11+3:246:28
11Oskar SandbergSäterbygdens OKSweden38:15+3:286:28
12Rasmus WickbomI 19 IFSweden38:26+3:396:30
13Edvin NordströmTäby OKSweden38:57+4:106:36
14Styrk Hundseid KamsvågKonnerud ILNorway39:11+4:246:38
15Sixten WalheimRobertsfors IKSweden40:45+5:586:54
16Gion SchnyderSki-O SwissSwitzerland41:16+6:296:59
17Simon ErikssonUmeå OKSweden41:39+6:527:03
18Jonas Madslien BakkenNTNUINorway44:06+9:197:28
19Lukas DeiningerIFK Mora OKSwitzerland44:39+9:527:34
20Klaus CsucsIFK Mora OKRomania46:47+12:007:55
21Truls LindholmSundsvalls OKSweden52:54+18:078:57
22Zoltan SzepVSK CsikszeredaRomania58:26+23:399:54
23Ignas AmbrazasLTU Ski-O TeamLithuania1:00:59+26:1210:20
24Hunor GegoVSK CsikszeredaRomania1:04:41+29:5410:57
Carl MagnussonIFK Mora OKSwedendid not start
Øyvind WatterdalHadeland OLNorwaydid not start
Jørgen BaklidKonnerud ILNorwaydid not start

D 21

4 300 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Evine Westli AndersenLøten o-lagNorway29:316:51
2Daisy KudreVärska OK PekoEstonia29:36+0:056:53
3Isabel SalénIFK Mora OKSweden29:45+0:146:55
4Magdalena OlssonIFK Mora OKSweden30:08+0:377:00
5Hanna ErikssonIFK Mora OKSweden30:14+0:437:01
6Frida SandbergSäterbygdens OKSweden30:15+0:447:02
7Synne StrandLierbygda OLNorway31:20+1:497:17
8Doris KudreVärska OK PekoEstonia32:25+2:547:32
9Sarah PerssonÅtvidabergs IFSweden33:33+4:027:48
10Marta UlvensøenEmblem ILNorway33:38+4:077:49
11Audhild Bakken RognstadEmblem ILNorway33:48+4:177:51
12Lisa LarsenAlfta-Ösa OKSweden34:10+4:397:56
13Åsa Zetterberg ErikssonÖset SkidOSweden34:35+5:048:02
14Hanna RostAlfta-Ösa OKCzech Republic35:16+5:458:12
15Maren Jansson HaverstadLierbygda OLNorway36:26+6:558:28
16Anna UlvensøenNydalens SKNorway36:59+7:288:36
17Tilla Farnes HennumLierbygda OLNorway37:22+7:518:41
18Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway38:10+8:398:52
19Julie HjortlandNTNUINorway46:27+16:5610:48
Marit Melby JacobsenLardal OLNorwaydisqualified
Anniken Eriksrud KarlsenNTNUINorwaydisqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World