International Orienteering Federation

Official results for 1 st Stage of national Championship

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: 1 st Stage of national Championship
Organiser: Turkey
Date: 20 October 2019

ADRENALIN GSK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12BETUL ESNERWomen (32)19:11+3:186:07
15EMINE SEZGUNSAYWomen (32)21:36+5:436:54
28EMIRHAN KULAHSIZMen (73)19:17+4:115:13
Muhammed Ali AlbayrakMen (73)mispunched

ALTUN HEDEF GSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
CANER YILDIRIMMen (73)disqualified

ALTUN ORYANTIRING VE ASK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5SAHIN DEMIRMen (73)15:30+0:244:12
20BUSRA ALTUNWomen (32)23:20+7:277:27
OZGEN OZDEMIROGLUMen (73)disqualified

AMAZON ORYANTIRING DSK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
ALPEREN DURSUN YILDIZMen (73)disqualified
KADIR BASARMen (73)did not finish

Ankara Orienteering SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16HUMEYRA NUR DEMIRWomen (32)21:39+5:466:55
OZLEM ZIREKWomen (32)mispunched

BALIKESIR EFELER DSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31RAMAZAN EMRE UCARMen (73)19:43+4:375:20

Balikesir GSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6AYSE BOZKURTWomen (32)17:23+1:305:33

CANKAYA ORYANTIRING GENCLIK VE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10HASAN AKDOGANMen (73)16:16+1:104:24

GULHANE SAGLIK GENCLIK SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
GOKHAN CINMen (73)disqualified

HUNGAIAN JUNIOR TEAM

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1CSILLA DORA GARDONYIWomen (32)15:535:04
1ZOLTAN BUJDOSOMen (73)15:064:05
2FERENC JONASMen (73)15:18+0:124:08
6CSONGOR HORVATHMen (73)15:48+0:424:16
9SZAVA ZSIGMONDWomen (32)18:48+2:556:00

INONU BELEDIYESI GSK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2ELIF GOKCE AVCIWomen (32)16:42+0:495:20
55FIRAT CANIKLIMen (73)24:57+9:516:45

ISTANBUL ORIENTEERING SK

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7MUCAHIT OZKAYAMen (73)15:55+0:494:18
17GONCA UNALWomen (32)21:50+5:576:58
18AHMET BERKAN KUZUOGLUMen (73)17:38+2:324:46
19DUYGU KAYAWomen (32)22:27+6:347:10
20FURKAN TOPALMen (73)18:09+3:034:55
23IBRAHIM TALHA OZDEMIRMen (73)19:00+3:545:08
24MEHTAP DURANWomen (32)24:15+8:227:44
26YAGMUR DURSUNWomen (32)28:28+12:359:05
26HUSEYIN CEM ATAMANMen (73)19:07+4:015:10
27MELTEM EKEWomen (32)28:48+12:559:12
27MEHMET CAN OZTURKMen (73)19:13+4:075:12
28BUKET YUREKLIWomen (32)30:53+15:009:52
29MEHMET ESAT OZMENMen (73)19:33+4:275:17
29MELIKE AYARWomen (32)32:31+16:3810:23
44MERT UYGUNMen (73)21:55+6:495:56
52OMER FURKAN ESENMen (73)23:44+8:386:25
54FARUK FURKAN REISMen (73)24:54+9:486:44
57ERTUGRUL YUCELMen (73)25:09+10:036:48
58BATUHAN ALTUNTASMen (73)25:21+10:156:52

JANDARMA GUCU SK

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3AHMET KACMAZMen (73)15:20+0:144:09
11HARUN ISLERMen (73)16:22+1:164:26
13EMINE DERELIWomen (32)20:15+4:226:28
14ALI UCARMen (73)17:09+2:034:38
17ERCAN DUDAKMen (73)17:24+2:184:42
18KUBRA ALTUNWomen (32)22:18+6:257:07
19CANSEL SARACMen (73)18:06+3:004:54
25SIBEL AKCAWomen (32)27:50+11:578:53
46ISRAFIL KUCUKSAKALMen (73)22:10+7:046:00
48ILYAS KARAKUSMen (73)22:33+7:276:06
SULEYMAN DEMIRELMen (73)disqualified
MUSA ERDOGANMen (73)mispunched

KUZEY GEYIKLERI DSK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10MELIKE SANCAKWomen (32)18:55+3:026:02
21ABDULLAH OZDEMIRMen (73)18:14+3:084:56
42SAMET DURGUTMen (73)21:33+6:275:50

Mugla Universitesi SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21YASEMIN OZGULERWomen (32)23:34+7:417:31

NEO DSK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9RAMAZAN BOSTANCIMen (73)16:08+1:024:22
11ZEYNEP OCAKWomen (32)19:00+3:076:04
16YASAR ISMET DEMIROZMen (73)17:22+2:164:42
36MEHMET EMIN AVCILMen (73)20:32+5:265:33
ABDURRAHMAN CAVDARMen (73)mispunched

ODTU SK

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2DUDU EROLWomen (32)16:42+0:495:20
14SEVGI EKIN BAYRAMWomen (32)21:11+5:186:46
22NAZLI OZKOCAWomen (32)23:41+7:487:33
23YESIM AYDINAWomen (32)24:04+8:117:41
24UTKU UZUNMen (73)19:01+3:555:09
25FATIH ATALIMen (73)19:05+3:595:10
31CENGIZHAN SABUNCUMen (73)19:43+4:375:20
33EMRE BILIRMen (73)20:09+5:035:27
35MURAT OZTASMen (73)20:12+5:065:28
40HAKTAN YALCINMen (73)21:24+6:185:47
41BAYRAM MERT ALTINDAGMen (73)21:27+6:215:48
47NAZMI SERKAN ATALAYMen (73)22:19+7:136:02
51FURKAN GOKMENMen (73)23:26+8:206:21
59ZAFER TAHA OZDEMIRMen (73)25:27+10:216:53
60SAMET CETINMen (73)26:02+10:567:03
SENA OTLUWomen (32)mispunched

OK ALNIS JNSC

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4SIGNE SIRMAWomen (32)16:48+0:555:22
5ELZA KUZEWomen (32)17:09+1:165:28
12RIHARDS KRUMINSMen (73)16:24+1:184:26
22RALFS EIZVERTINSMen (73)18:24+3:184:59

OTB

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4QUENTIN MOULETMen (73)15:27+0:214:11
8TIFENN MOULETWomen (32)18:13+2:205:49

PATIKA SK-PATIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7DILEK MATYARWomen (32)17:36+1:435:37

PUSAT SK.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38MUHAMMED VEHBI Y KARATASLIMen (73)21:16+6:105:45

ROTA ORYANTIRING SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7ISMAIL KILINCMen (73)15:55+0:494:18
LALE HAN KILICWomen (32)disqualified

TURK SILAHLI KUVVETLERI SK-TSK

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13OZGUR FETTAHMen (73)16:41+1:354:31
15MERIC ARAZOGLUMen (73)17:16+2:104:40
30ERHAN CAKMAKMen (73)19:42+4:365:20
34CENK OZGULERMen (73)20:11+5:055:28
37CEM OKURMen (73)21:01+5:555:41
39AYHAN BIKIRMen (73)21:21+6:155:47
45MUHAMMED BAHADIRMen (73)22:01+6:555:57
49OGUZHAN OZENCMen (73)23:17+8:116:18
50EMRE DOGUS KOSEMen (73)23:25+8:196:20
53HUSEYYN AKSOYMen (73)24:21+9:156:35
56HATEM ICMEMen (73)24:59+9:536:46
61CAGRI AKGUNMen (73)26:04+10:587:03
62HALIL OZCANMen (73)27:57+12:517:34
63HASAN AKSUMen (73)28:46+13:407:47
64MUSTAFA ESMen (73)36:25+21:199:52
ONUR ALTINMen (73)mispunched

YAKAMOZ GSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43HUSREV AKBASMen (73)21:44+6:385:53

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World