International Orienteering Federation

Official results for Asian Junior and Youth Orienteering Championships 2019 - Middle

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Middle
Organiser: Japan
Date: 31 August 2019

M20

4 200 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1RYO ASAMAJapan38:579:16
2SATOSHI KANEKOJapan40:55+1:589:44
3XIAO TANGChina42:03+3:0610:00
4AKIHIRO SHIINAJapan44:01+5:0410:28
5YOSUKE OHISHIJapan45:10+6:1310:45
6CHEUK WANG WONGHong Kong47:02+8:0511:11
7BO-YUAN HUANGChinese Taipei49:51+10:5411:52
8SEIYA MORIKIYOJapan49:57+11:0011:53
9ADIL TOLEUBAYEVKazakhstan50:14+11:1711:57
10YAOWEN HUChina51:02+12:0512:09
11HONGCHENG ZHOUChina53:13+14:1612:40
12YI HUANGChina59:01+20:0414:03
13JEONG SOO HAKorea1:13:51+34:5417:35
14KA WANG SOHong Kong1:17:15+38:1818:23
15KAI-MAO CHENGChinese Taipei1:25:59+47:0220:28
16SEONG JIN KIMKorea1:41:10+1:02:1324:05
17HWI MIN JOKorea1:44:47+1:05:5024:56
CHON HEI CHANMacauover max time
CHAK LON KONGMacauover max time
HSIEN-HUNG LAIChinese Taipeimispunched

W20

3 200 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1YU ABEJapan41:2512:56
2MIN-HUEI HUANGChinese Taipei41:31+0:0612:58
3YAN WANGChina43:15+1:5013:30
4ZIYUN YEChina45:20+3:5514:10
5MIZUHO KATORIJapan49:56+8:3115:36
6XUEQIN YANGChina54:47+13:2217:07
7HEI TUNG LEUNGHong Kong1:00:18+18:5318:50
8MARIE YOSHIDAJapan1:18:22+36:5724:29
9SILU YANGChina1:19:32+38:0724:51
10CHIEH-FANG LINChinese Taipei1:22:28+41:0325:46
YU JIN LEEKoreaover max time
YUKI OGURIJapanover max time
JURIA KAWANOJapanmispunched

M18

3 900 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1KENICHIRO TERASHIMAJapan36:329:22
2YAU MAN CHUHong Kong41:38+5:0610:40
3TSZ CHUN WONGHong Kong45:28+8:5611:39
4JINXIAN ZHUChina50:05+13:3312:50
5KAI YUI YAMHong Kong51:53+15:2113:18
6SHIYU XIONGChina53:34+17:0213:44
7YELZHAN VAKHITOVKazakhstan53:53+17:2113:48
8LONGYUAN LINChina54:40+18:0814:01
9YUUKI MAKIDOJapan55:36+19:0414:15
10CHUNG WAI LEUNGHong Kong56:05+19:3314:22
11MASAHIRO IKUTAJapan56:49+20:1714:34
12YACHEN TSAIChinese Taipei1:05:55+29:2316:54
13HIROKI TAKAHASHIJapan1:31:17+54:4523:24
14JINSONG CHENChina1:37:01+1:00:2924:52
15CHIN-TI LINChinese Taipei1:41:29+1:04:5726:01
16CHIN-YEN MAChinese Taipei1:48:59+1:12:2727:56
RIU KUNISAWAJapanmispunched

W18

2 700 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1YING YAU CHUHong Kong34:3212:47
2YIN XIONGChina38:47+4:1514:21
3YI SHAN WONGHong Kong39:00+4:2814:26
4BIN WANGChina40:41+6:0915:04
5HANA OCHIAIJapan42:49+8:1715:51
6SUZUNE KOTAJIMAJapan50:03+15:3118:32
7MENGQIU GUOChina58:29+23:5721:39
8YUZHEN ZHAOChina59:03+24:3121:52
9HYEON JI WIEKorea1:00:21+25:4922:21
10SHIZURU IBAJapan1:03:53+29:2123:39
11RINAKO MARUYAMAJapan1:07:52+33:2025:08
12KUAN SANG CHANMacau1:21:18+46:4630:06
JIA-YU SIAOChinese Taipeiover max time
YA-HAN TSOUChinese Taipeiover max time
MAN-WEN KUOChinese Taipeiover max time
MIN JI LEEKoreaover max time
MENG HIN LEIMacaumispunched

M16

2 900 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1RIN FUKUMUROJapan28:279:48
2SONOSUKE MORIJapan29:45+1:1810:15
3CHEUK HEI LUMHong Kong30:35+2:0810:32
4HO KIU AUHong Kong32:04+3:3711:03
5HIKARU SEIKOJapan35:13+6:4612:08
6XIN XIAOChina35:29+7:0212:14
7KOTARO FUJIWARAJapan39:13+10:4613:31
8XINGHUA YAOChina42:02+13:3514:29
9DONG-YANG LEEChinese Taipei43:00+14:3314:49
10SZE LUT LEEHong Kong51:02+22:3517:35
11JIAWEI DENGMacau57:03+28:3619:40
12BEINING SHAChina1:05:57+37:3022:44
13MIN SUNG KIMKorea1:14:57+46:3025:50
14PIN-SHENG HSIEHChinese Taipei1:15:06+46:3925:53
15AZHAD SALIHIN BIN AZMANSingapore1:24:20+55:5329:04
CHUNG YIN TOHong Kongmispunched
HO CHUN LEUNGHong Kongmispunched
TZU-HUNG HOChinese Taipeimispunched
SHOMA HAYAKAWAJapandid not start

W16

2 800 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1WING MANHong Kong37:4413:28
2SHANLIN TANChina42:47+5:0315:16
3YU-CHI LIANGChinese Taipei47:40+9:5617:01
4HOI YAN LOHong Kong49:45+12:0117:46
5TSZ WING KWONGHong Kong52:58+15:1418:55
6WING YIN WONGHong Kong53:59+16:1519:16
7YURI SHIMIZUJapan54:52+17:0819:35
8YURI IINUMAJapan55:42+17:5819:53
9CHUN-YUN CHENGChinese Taipei55:50+18:0619:56
10MEITIAN LIANGChina56:52+19:0820:18
11AMANDA CHUN YI CHANHong Kong1:03:40+25:5622:44
12YEA JIN RYUKorea1:08:29+30:4524:27
13JIA KANGChina1:12:17+34:3325:48
CHIHIRO WATANABEJapandid not start

M14

1 600 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1HONG CHING FUNGHong Kong17:1710:48
2SEKI BITOJapan20:18+3:0112:41
3SIU LONG SHUMHong Kong22:30+5:1314:03
4HEON BIN HAKorea22:52+5:3514:17
5CHEUK LONG ETHAN FONGHong Kong23:22+6:0514:36
6MAN KIT BOSCO YAUHong Kong26:01+8:4416:15
7KEISHI IRIEJapan26:30+9:1316:33
8CHEUK NAM LAUHong Kong30:38+13:2119:08
9YOSHIHIRO AOYAMAJapan31:10+13:5319:28
10HYUN MO KOOKorea33:26+16:0920:53
11RAMOS NHEO MICKELSingapore43:43+26:2627:19
12KAZUKI ITOJapan46:18+29:0128:56
13SOUTA OBIKAJapan51:37+34:2032:15
14MUHAMMAD QAIYUM AL-AZIM BIN WAHABSingapore1:03:02+45:4539:23
15RAUFF AHMAD MIKHAILSingapore1:16:00+58:4347:30

W14

1 600 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1YOYO YOUHong Kong32:0420:02
2MISA YAMAMOTOJapan33:44+1:4021:05
3RENA OGASAWARAJapan34:16+2:1221:25
4PUI YUET SIUHong Kong35:10+3:0621:58
5HIU MAN SOPHIE KOHong Kong43:31+11:2727:11
6WAI KI FUNGHong Kong43:41+11:3727:18
7HOI KI FUHong Kong46:19+14:1528:56
8NATASHA DELAILA BINTE ROSLANSingapore1:03:50+31:4639:53
9YU QIMANSingapore1:05:20+33:1640:50
10YU MIN LEEKorea1:09:35+37:3143:29
11GRACE LIEW YENG YEINSingapore1:11:19+39:1544:34
12CHAE HYEON KIMKorea1:13:23+41:1945:51
13NUR AINA BASYIRAH BINTI NURHADISingapore1:17:35+45:3148:29

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World