International Orienteering Federation

Official results for Norte Alentejano O' Meeting - Middle

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Norte Alentejano O' Meeting - Middle
Organisers: GD4C Grupo Desportivo 4 Caminhos / Portugal
Date: 26 January 2020

Men Elite

59 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Guilhem EliasACAFrance35:57
2Luis NogueiraCOMASpain36:58
3Jere PajunenKRFinland38:52
4Lauri NenonenKRFinland38:55
5Markus RasanenKRFinland39:07
6Hannu AirilaKRFinland39:19
7Javier Ruiz de la HerranCOMASpain39:37
8Roope KoskinenKRFinland40:22
9Tiago RomaoCMo FunchalPortugal41:21
10Alvaro PrietoMALARRUTASpain41:49
11Raúl FerraUltra MaximusSpain43:01
12Thibaut DerenneEcorga Elite TeamBelgium43:07
13François Van der OuderaaOTBBelgium43:10
14Álvaro CasadoGOCANSpain43:15
15Gilles De NeyerEcorga Elite TeamBelgium43:29
16Carlos Raico LandaVeletaSpain43:40
17Quim VichCAT-OSpain44:24
18Karol GaliczBKS WatahaPoland44:25
18Rafael MiguelOri-EstarrejaPortugal44:25
20Pedro NogueiraADFAPortugal44:34
21Aapo TonderKRFinland44:40
22Joao Magalhaes.COMPortugal44:41
23Josep MorlaNo club membershipSpain45:37
24Miguel SilvaCMo FunchalPortugal47:15
26Richard SjöholmOK PanSweden49:00
27Joao FerreiraCABPortugal49:23
28Gildo SilvaCOCPortugal50:13
29Ville PasanenKuopionFinland50:22
30Pavel NovikovMosOblRussian Federation50:36
31Paulo FrancoCOCPortugal51:39
32Xoel ChamorroAROMONSpain51:49
33David RojasAlabarda-OSpain51:54
34Joao Novo.COMPortugal53:30
35Olov EricsonAOOKSweden53:44
36Nuno EvangelistaCOAPortugal55:27
37Quentin De NeyerEcorga Elite TeamBelgium55:30
38Jorgen FroydLarvik OKNorway56:34
39Grégoire VandeghinsteH.O.C.Belgium56:50
40Jorge FortunatoOri-EstarrejaPortugal57:01
41Miguel NobregaNaturaPortugal57:42
42Nelson BarocaCA MadeiraPortugal58:23
43Antonio HernandezAlconPortugal58:25
44Xavier VieiraGDEPortugal1:00:50
45Paulo SantosADFAPortugal1:01:20
46Goncalo MotaClube TAPPortugal1:02:44
47Joao RealCOAALPortugal1:03:08
49Alfonso BustilloNo club membershipSpain1:04:21
50Andreas GroteOLC SKOGSwitzerland1:04:49
51Marsel IniyatullinMosOblRussian Federation1:06:31
52Luis BarreiroNADAPortugal1:07:05
53Manuel LopesADFAPortugal1:08:51
54Rui MartinsNaturaPortugal1:12:28
55Valentin ChareyreNantes Atlantique OrientationFrance1:12:57
57Nicolas SpiliersEcorga Elite TeamBelgium1:21:11
58Chi Hang LiangOSHong Kong China1:36:54
59Conor O’DonovanWAOCIreland1:44:44
60Io Pan WongHK-YAOCHong Kong China1:45:12
61Ting Ho Gilbert LeeHK-YAOCHong Kong China1:56:14
Philippe CrefcoeurTAD BelgiumBelgiummispunched

Women Elite

21 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Svetlana MironovaUltra MaximusRussian Federation32:27
2Maria PrietoMALARRUTASpain33:34
3Ylva KindlundhAOOKSweden36:01
4Mariana MoreiraCPOCPortugal37:44
5Ana Isabel ToledoEl ImperdibleSpain38:52
6Katarina SvahnAOOKSweden40:27
7Beatriz SanguinoNo club membershipPortugal42:40
8Kika BasaranToledo-OSpain44:17
9Elena MartíFundi-OSpain46:56
10Lucie ArnoH.O.C.Belgium50:10
11Jessica LimpachASUBBelgium50:50
12Helena LimaCOCPortugal51:11
13Rita RodriguesCMo FunchalPortugal53:40
14Ines DominguesGafanhoriPortugal59:02
16Susana AlmeidaNaturaPortugal59:05
17Patricia CasalinhoCOCPortugal59:25
18Helena Polaskova MenardNantes Atlantique OrientationCzech Republic1:02:54
19Adelindina LopesCOCPortugal1:07:55
20Mila KisialiovaNo club membershipBelarus1:11:48
21Joana MarquesOri-EstarrejaPortugal1:11:51
Carla SaraivaOri-EstarrejaPortugalmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World