International Orienteering Federation

Official results for Norte Alentejano O' Meeting - Sprint

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Norte Alentejano O' Meeting - Sprint
Organisers: GD4C Grupo Desportivo 4 Caminhos / Portugal
Date: 25 January 2020

Classes: Show all | ME | WE

Men Elite

46 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff R
1Guilhem EliasACAFrance14:26
2Álvaro CasadoGOCANSpain15:44
2Tiago RomaoCMo FunchalPortugal15:44
4Alvaro PrietoMALARRUTASpain15:57
5Karol GaliczBKS WatahaPoland16:22 Download route in GPX format
6Josep MorlaNo club membershipSpain16:32
7Miguel SilvaCMo FunchalPortugal16:39
8François Van der OuderaaOTBBelgium16:55
9Gilles De NeyerEcorga Elite TeamBelgium16:56
10David RojasAlabarda-OSpain17:05
11Richard SjöholmOK PanSweden17:35
12Raúl FerraUltra MaximusSpain17:38
13Rafael MiguelOri-EstarrejaPortugal18:01
14Quim VichCAT-OSpain18:04
15Carlos Raico LandaVeletaSpain18:15
15Pedro NogueiraADFAPortugal18:15
17Pavel NovikovMosOblRussian Federation18:34
18Joao FerreiraCABPortugal18:44
19Gildo SilvaCOCPortugal18:51
21Vasco MendesGDU AzoiaPortugal19:06
22Thibaut DerenneEcorga Elite TeamBelgium19:07
23Xoel ChamorroAROMONSpain19:11
24Paulo FrancoCOCPortugal19:37
25Olov EricsonAOOKSweden19:55
27Grégoire VandeghinsteH.O.C.Belgium20:18
28Luis BarreiroNADAPortugal20:23
29Paulo SantosADFAPortugal20:31
30Manuel LopesADFAPortugal20:34
31Jorge FortunatoOri-EstarrejaPortugal20:42
32Miguel NobregaNaturaPortugal21:34
33Xavier VieiraGDEPortugal21:11
34Nicolas SpiliersEcorga Elite TeamBelgium21:36
35Marsel IniyatullinMosOblRussian Federation21:48
38Rui MartinsNaturaPortugal22:26
39Goncalo MotaClube TAPPortugal22:37
40Nuno EvangelistaCOAPortugal22:57
41Valentin ChareyreNantes Atlantique OrientationFrance23:47
42Philippe CrefcoeurTAD BelgiumBelgium23:52
43Conor O’DonovanWAOCIreland24:10
44Jorgen FroydLarvik OKNorway24:39
45Quentin De NeyerEcorga Elite TeamBelgium25:14
46Andreas GroteOLC SKOGSwitzerland26:11
47Io Pan WongHK-YAOCHong Kong China28:00
48Joao RealCOAALPortugal29:15
49Ting Ho Gilbert LeeHK-YAOCHong Kong China30:58
Nelson BarocaCA MadeiraPortugalmispunched

Women Elite

17 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff R
1Maria PrietoMALARRUTASpain12:55
2Svetlana MironovaUltra MaximusRussian Federation13:29
3Ana Isabel ToledoEl ImperdibleSpain14:22
4Mariana MoreiraCPOCPortugal14:50
5Ylva KindlundhAOOKSweden15:19
6Lucie ArnoH.O.C.Belgium16:30
7Kika BasaranToledo-OSpain16:06
8Beatriz SanguinoNo club membershipPortugal16:24
9Jessica LimpachASUBBelgium17:45
10Helena LimaCOCPortugal18:27
11Elena MartíFundi-OSpain18:29
12Rita RodriguesCMo FunchalPortugal18:37
14Susana AlmeidaNaturaPortugal20:04
15Helena Polaskova MenardNantes Atlantique OrientationCzech Republic20:26
17Wing Man SoOSHong Kong China22:45
18Mila KisialiovaNo club membershipBelarus22:51
19Joana MarquesOri-EstarrejaPortugal23:39

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport