International Orienteering Federation

Official results for Antalya Training Competitions

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Antalya Training Competitions
Organiser: Turkey
Date: 23 February 2020

Classes: Show all | Men 21 | Women 21

Men 21

3 510 m, 44 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1ANDREY SALİNSavedalen AIKBelarus14:384:10
2KONSTANTİN SEREBRİANİTSKİİKuzmolovoRussian Federation15:11+0:334:19
3EVGENİY GODLEVSKİYHiisirastiRussian Federation15:35+0:574:26
4ALEKSEİ ALEKSEYONOKEridanBelarus15:40+1:024:27
5ANTON NAVİCHENKASavedalen AIKBelarus15:45+1:074:29
6ORHAN KUTLUBOLUTurkey15:50+1:124:30
7ALEKSANDR SİDOROVKovrovRussian Federation16:02+1:244:34
8MUSA ERDOĞANJandarma Gücü SKTurkey16:24+1:464:40
9ERCAN DUDAKJandarma Gücü SKTurkey16:45+2:074:46
10WOJCİECH PACHNİK"UKS ""Orientpark.pl"" Iwiny"Poland16:46+2:084:46
11ALEKSEİ ASMOLOVHiisirastiRussian Federation16:59+2:214:50
12NVER SURENİANKyivska RusUkraine17:06+2:284:52
13AHMET KAÇMAZJandarma Gücü SKTurkey17:09+2:314:53
14ŞAHİN DEMİRAltun oryantiring ve atletizimTurkey17:16+2:384:55
15NAZAR LEVYTSKYİKyivska RusUkraine17:19+2:414:56
16CANSEL SARAÇJandarma Gücü SKTurkey17:24+2:464:57
17EVGENY POPOVTurun Suunnistajat TUSRussian Federation17:27+2:494:58
18ÖZGÜR FETTAHTSK SPOR GÜCÜTurkey17:33+2:555:00
19AHMET YASİN TEMELİOGTurkey17:36+2:585:00
20FURKAN TOPALİOGTurkey17:40+3:025:01
21KEN SHİBANUMANerima OLCJapan17:52+3:145:05
22ARTEM TİMAKOVKoVal' & VagonRussian Federation18:07+3:295:09
22RUSLAN NİKOLAYENKOKyivska RusUkraine18:07+3:295:09
24YUKİ NİTAMİNerima OLCJapan18:11+3:335:10
25AHMET BERKAN KUZUOĞLUİOGTurkey18:23+3:455:14
26ALİ UÇARJandarma Gücü SKTurkey18:37+3:595:18
27DMİTRİY ADAMOVİCHNur-SultanKazakhstan18:54+4:165:23
28HARUTAKA TAKESHİTAIbaraki UniversityJapan19:07+4:295:26
29EVGENİİ TKACHCrimea O-teamRussian Federation19:10+4:325:27
30DZMİTRY PAPOUEridanBelarus19:23+4:455:31
31ÇAĞLAR KASIMTSK SPOR GÜCÜTurkey19:33+4:555:34
32HÜSEYİN CEM ATAMANİOGTurkey19:45+5:075:37
33NATSUMİ MORİTAWaseda UniversityJapan20:29+5:515:50
34ADİL TOLEUBAYEVNur-SultanKazakhstan20:34+5:565:51
35İLYAS KARAKUŞJandarma Gücü SKTurkey20:45+6:075:54
36İLYAS AVCİİnonu Belediyesi GSKTurkey21:13+6:356:02
37NIKOLAY BOROVLEVKoVal' & VagonRussian Federation21:16+6:386:03
38HALİL ÖZCANTSK SPOR GÜCÜTurkey21:25+6:476:06
39KYONGSA RİIL BUL-TromsoKorea, Democratic People's Republic of21:35+6:576:08
40WING CHUNG TAMHKIOFHong Kong China21:52+7:146:13
41SHOTA TANAKANerima OLCJapan22:07+7:296:18
42AKIN ŞENTSK SPOR GÜCÜTurkey22:32+7:546:25
43TARIK DOGANİOGTurkey23:00+8:226:33
SERGEY BOROVKOVNovorossyiskRussian Federationmispunched

Women 21

3 160 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1NATALIA GEMPERLEALFTA ÖSARussian Federation16:155:08
2GALİNA VİNOGRADOVAALFTA ÖSARussian Federation16:19+0:045:09
3ANASTASİİA BOROVKOVAALFTA ÖSARussian Federation16:42+0:275:17
4MATHİLDE SMEDEGAARD MADSENSøllerød OKDenmark17:12+0:575:26
5IRİNA NYBERGALFTA ÖSARussian Federation17:23+1:085:30
6ELİF GOKCE AVCİİnonu Belediyesi GSKTurkey17:39+1:245:35
7VERONİKA KALİNİNAIFK Lidingö SOKRussian Federation17:57+1:425:40
8JOSEFİNE HEİKKAALFTA ÖSASweden18:45+2:305:56
9EKATERİNA RYAZANOVAALFTA ÖSARussian Federation19:14+2:596:05
10MAGORZATA PACHNİK"UKS ""Orientpark.pl"" Iwiny"Poland19:34+3:196:11
11SARA ESKİLSSONALFTA ÖSASweden19:36+3:216:12
12HANNA FEDOSİEİEVAKyivska RusUkraine20:16+4:016:24
13HİLAL ORUÇİNEGÖL ORYANTİRİNGTurkey20:17+4:026:25
14ZİNAİDA LUKIANOVARB UnitedRussian Federation21:18+5:036:44
15ELMİRA MOLDASHEVANur-SultanKazakhstan25:28+9:138:03

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport