International Orienteering Federation

Official results for Näyttökilpailu / Test competition

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Näyttökilpailu / Test competition
Organiser: Finland
Date: 18 May 2019

Alatornion Pirkat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Venla TaulavuoriWomen (128)14:31+1:354:50
47Arttu TaulavuoriMen (148)15:40+1:594:21

Angelniemen Ankkuri

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Andreas Hougaard BoesenMen (148)14:05+0:243:54
12Sanna KauppilaWomen (128)13:33+0:374:31
28Emily KempWomen (128)14:13+1:174:44
30Tuomas KariMen (148)15:11+1:304:13
33Petja PöyhönenMen (148)15:15+1:344:14
38Tuomo MäkeläMen (148)15:22+1:414:16
55Sanna YlikyläWomen (128)15:01+2:055:00
56Heini SaarimäkiWomen (128)15:02+2:065:00
57Markku EloMen (148)15:58+2:174:26
131Nuutti PirhonenMen (148)19:02+5:215:17
Sara-Elise RuokonenWomen (128)disqualified
Antti ReimanMen (148)disqualified

Anttolan Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Henna-Riikka HaikonenWomen (128)14:15+1:194:45

Espoon Suunta

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Lari PernuMen (148)14:31+0:504:01
35Anssi VesantoMen (148)15:19+1:384:15
44Melina LahdenperäWomen (128)14:37+1:414:52
51Maria MäättänenWomen (128)14:58+2:024:59
53Hanne HiloWomen (128)14:59+2:034:59
64Mikko TervakangasMen (148)16:07+2:264:28
75Liisa RaasakkaWomen (128)15:56+3:005:18
99Topias UusitaloMen (148)16:54+3:134:41
100Elli SuntioinenWomen (128)18:00+5:046:00
110Olli TiainenMen (148)17:28+3:474:51
114Mikko MäättäläMen (148)17:48+4:074:56
123Lenni VäisänenMen (148)18:23+4:425:06
Ida HaapalaWomen (128)disqualified
Roosa LaineWomen (128)did not start
Kerttu PeuraWomen (128)did not start

Hämeenlinnan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Jussi JalonenMen (148)15:50+2:094:23

Hämeenlinnan Suunnistajat

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Matias LautamäkiMen (148)did not start

Hämeenlinnan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Heta VirtanenWomen (128)16:42+3:465:34

Hämeenlinnan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Essi MetsäläWomen (128)disqualified

Helsingin Suunnistajat

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Topi SyrjäläinenMen (148)14:06+0:253:55
11Einari HeinaroMen (148)14:19+0:383:58
17Tuomas HeikkiläMen (148)14:40+0:594:04
19Noora HyyrynenWomen (128)13:55+0:594:38
25Otto KaarioMen (148)14:53+1:124:08
35Elina LammiWomen (128)14:24+1:284:48
36Topias NiemiMen (148)15:20+1:394:15
37Arttu SyrjäläinenMen (148)15:21+1:404:15
40Ville MannonenMen (148)15:23+1:424:16
49Venla TurakainenWomen (128)14:50+1:544:56
54Anniina SuhonenWomen (128)15:00+2:045:00
59Matias SalonenMen (148)16:02+2:214:27
63Milla MattilaWomen (128)15:18+2:225:06
77Annika MatilainenWomen (128)16:03+3:075:21
81Johanna KiiskiWomen (128)16:23+3:275:27
87Katja LahtinenWomen (128)16:49+3:535:36
95Lauri SyrjäläinenMen (148)16:44+3:034:38
98Atte IkolaMen (148)16:50+3:094:40
123Miika TalaMen (148)18:23+4:425:06
126Tuomas TalaMen (148)18:37+4:565:10
127Tuukka JurvakainenMen (148)18:40+4:595:11
Pinja HietanenWomen (128)disqualified
Veli KangasMen (148)disqualified

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Olli-Pekka KoistinenMen (148)14:42+1:014:05

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Mikko PatanaMen (148)14:46+1:054:06

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Benjamin TulonenMen (148)15:35+1:544:19

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Jukka-Pekka SeppänenMen (148)15:43+2:024:21

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Otto LoukkalahtiMen (148)15:49+2:084:23

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
113Marko LoukkalahtiMen (148)17:46+4:054:56

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Eemeli SuominenMen (148)disqualified

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Oskari LiukkonenMen (148)disqualified

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jenny PatanaWomen (128)13:09+0:134:23

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Laura ParjanneWomen (128)14:08+1:124:42

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Roosa HämäläinenWomen (128)14:29+1:334:49

Hiisirasti

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Sergei DetkovMen (148)14:46+1:054:06
34Joona HuilaMen (148)15:16+1:354:14
64Inna SomovaWomen (128)15:21+2:255:07
69Päivi AutioWomen (128)15:34+2:385:11
Andrei HramovMen (148)disqualified
Anna DvorianskaiaWomen (128)did not start

IF Brahe

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
102Otto GripenbergMen (148)16:58+3:174:42

IF Femman

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
99Hanna LindgrenWomen (128)17:54+4:585:58

IF Minken

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Amanda StrandvallWomen (128)13:15+0:194:25

Iisalmen Visa

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
108Iida-Liisa KuokkaWomen (128)18:54+5:586:18
Anni TanskanenWomen (128)disqualified

IK Falken

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Emil JanssonMen (148)16:22+2:414:32
116Sören JanssonMen (148)17:57+4:164:59

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Teemu OksanenMen (148)14:17+0:363:58

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Juho YlinenMen (148)14:31+0:504:01

Ikaalisten Nouseva-Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
106Hermanni SankeloMen (148)17:12+3:314:46

Jämsän Retki-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Samuli PeltolaMen (148)14:44+1:034:05

Jämsän Retki-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
114Vili OlkkonenMen (148)17:48+4:074:56

Jämsän Retki-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Topias HelminenMen (148)disqualified

Jämsän Retki-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Merja RantanenWomen (128)12:564:18

Jämsän Retki-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Inka NurminenWomen (128)14:03+1:074:41

Jämsän Retki-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Mikaela KarjalainenWomen (128)14:28+1:324:49

Jämsän Retki-Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Hilla PitkänenWomen (128)15:55+2:595:18

Kalevan Rasti

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Santeri SilvennoinenMen (148)14:03+0:223:54
23Roope KoskinenMen (148)14:47+1:064:06
38Siiri SilvennoinenWomen (128)14:26+1:304:48
59Silja TarvonenWomen (128)15:07+2:115:02
75Oskari SilvennoinenMen (148)16:22+2:414:32
Miika KirmulaMen (148)did not start

Keuruun Kisailijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
117Reetu InkiläMen (148)17:58+4:174:59

Kokkolan Suunnistajat

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Toni-Antti ViitasaariMen (148)15:05+1:244:11
59Olli KoivumäkiMen (148)16:02+2:214:27
107Pinja YlikangasWomen (128)18:37+5:416:12
109Milja HyyppäWomen (128)18:56+6:006:18
Greta BiskopWomen (128)disqualified
Lauri KoivumäkiMen (148)did not finish

Koovee

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Tim RobertsonMen (148)13:43+0:023:48
15Ulrika UotilaWomen (128)13:38+0:424:32
21Karoliina UkskoskiWomen (128)13:57+1:014:39
27Johanna HulkkonenWomen (128)14:12+1:164:44
32Miia NiittynenWomen (128)14:18+1:224:46
75Otso WesterlundMen (148)16:22+2:414:32
84Jasper AlajoutsiMen (148)16:31+2:504:35
121Joose NurmelaMen (148)18:04+4:235:01
Joni HirvikallioMen (148)disqualified

Kouvolan Suunnistajat

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Arttu LindqvistMen (148)15:06+1:254:11
44Aaro OjalaMen (148)15:38+1:574:20
62Liisa PeltonenWomen (128)15:12+2:165:04
119Aatu HirvikallioMen (148)18:02+4:215:00
Elisa MattilaWomen (128)did not start

Kuhmon Peurat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
96Nea PääkkönenWomen (128)17:43+4:475:54
Eemeli KokkonenMen (148)disqualified

Kuopion Suunnistajat

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Anna MoilanenWomen (128)15:03+2:075:01
61Marikki NygårdWomen (128)15:11+2:155:03
101Ville PasanenMen (148)16:57+3:164:42
Aleksi SopoMen (148)disqualified

Kymin Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
111Tuomas OutinenMen (148)17:33+3:524:52

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Philipp Von ArxMen (148)13:413:48

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Juha SorvistoMen (148)14:43+1:024:05

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Valtteri KinnunenMen (148)16:01+2:204:26

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Niko VaenerbergMen (148)16:21+2:404:32

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Teemu NiskanenMen (148)17:04+3:234:44

Lahden Suunnistajat-37

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lassi KuvaMen (148)did not start

Lahden Suunnistajat-37

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi AnttolainenMen (148)did not start

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Lotta KirvesmiesWomen (128)13:37+0:414:32

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Anniina TaipaleWomen (128)15:03+2:075:01

Lahden Suunnistajat-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Emmi KiljunenWomen (128)17:30+4:345:50

Lapuan Virkiä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Antton SankeloMen (148)16:17+2:364:31

Lounais-Hämeen Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Niilo SyrjäläMen (148)16:41+3:004:38

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Juuso ViskariMen (148)15:12+1:314:13

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Janne MänkärläMen (148)15:34+1:534:19

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Aino MänkärläWomen (128)13:40+0:444:33

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Sara KarvonenWomen (128)14:08+1:124:42

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Tuuli HeikkiläWomen (128)14:58+2:024:59

Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Aino AsklöfWomen (128)15:45+2:495:15

MS Parma

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Akseli RuoholaMen (148)13:54+0:133:51
9Arto TalvinenMen (148)14:17+0:363:58
11Tiia IstolahtiWomen (128)13:32+0:364:30
11Antti VainioMen (148)14:19+0:383:58
20Tuulia VibergWomen (128)13:56+1:004:38
33Noora KoskinenWomen (128)14:23+1:274:47
33Jannina GustafssonWomen (128)14:23+1:274:47
45Anni HeikkonenWomen (128)14:45+1:494:55
46Elsa AnkeloWomen (128)14:46+1:504:55
59Oskari LepistöMen (148)16:02+2:214:27
64Eero LapilaMen (148)16:07+2:264:28
66Henrik VäisänenMen (148)16:08+2:274:28
79Tessa SalmiaWomen (128)16:15+3:195:25
79Aaro RuoholaMen (148)16:24+2:434:33
83Eero-Matti VainioMen (148)16:30+2:494:35
91Aleks HiidenhoviMen (148)16:36+2:554:36
94Aleksi KarttilaMen (148)16:43+3:024:38
100Samuli RouskuMen (148)16:56+3:154:42
105Aleksi HellmanMen (148)17:08+3:274:45
Maija SianojaWomen (128)disqualified
Aaro JulkunenMen (148)did not start

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Topias AholaMen (148)14:21+0:403:59

OK Botnia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Amanda HansénWomen (128)disqualified

OK Raseborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
128Karl Emil LemströmMen (148)18:42+5:015:11

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Topi PenttinenMen (148)15:05+1:244:11

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Topi HasuMen (148)15:22+1:414:16

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90Kristian SaloMen (148)16:35+2:544:36

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Antti JärvenpääMen (148)15:43+2:024:21

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69af Fabian HällströmMen (148)16:10+2:294:29

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Tobias JernMen (148)16:32+2:514:35

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Jonny DonnerMen (148)16:32+2:514:35

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
118Mikael DonnerMen (148)17:59+4:184:59

OK77

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Janina DonnerWomen (128)15:07+2:115:02

Oulun NMKY:n Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Juho HiltunenMen (148)15:54+2:134:25

Oulun Tarmo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Aapo ViippolaMen (148)16:29+2:484:34

Paimion Rasti

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Emma SilvennoinenWomen (128)13:36+0:404:32
30Inga DambeWomen (128)14:16+1:204:45
44Topias ArolaMen (148)15:38+1:574:20
47Ina WesterlundWomen (128)14:49+1:534:56
72Lari TakanenMen (148)16:12+2:314:30
Milja VäätäjäWomen (128)disqualified
Samuel HeinonenMen (148)did not start
Ari-Pekka JoensuuMen (148)did not start

Pargas IF

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Alexandra EnlundWomen (128)13:07+0:114:22
43von Katja SchoultzWomen (128)14:35+1:394:51
76Jill LaurénWomen (128)15:58+3:025:19
104Jenny VirtalaWomen (128)18:13+5:176:04
107Alex VirtalaMen (148)17:20+3:394:48
Ida-Marie CederbergWomen (128)disqualified
Erik HaajanenMen (148)disqualified

Pellon Ponsi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Juho-Matti TaivainenMen (148)16:02+2:214:27

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Ilari HaltiaMen (148)16:10+2:294:29

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Pyry WillmanMen (148)16:22+2:414:32

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
119Iivari WillmanMen (148)18:02+4:215:00

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
122Valtteri LahtiMen (148)18:12+4:315:03

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
125Pietu JutilaMen (148)18:25+4:445:06

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
130Joona NolviMen (148)18:51+5:105:14

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Mira KaskinenWomen (128)14:04+1:084:41

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Suvi YlikyläWomen (128)14:32+1:364:50

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Tuija KuuselaWomen (128)15:27+2:315:09

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Heta HauniaWomen (128)17:26+4:305:48

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maria HoskariWomen (128)disqualified

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Iisa JutilaWomen (128)disqualified

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Elli PeltomäkiWomen (128)disqualified

Rastikarhut

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Pinja JutilaWomen (128)did not start

Rasti-Lukko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Aleksi LohtanderMen (148)15:54+2:134:25

Rasti-Lukko

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Timi NiemensivuMen (148)did not start

Rasti-Lukko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Jasmiina RantalaWomen (128)14:24+1:284:48

Rasti-Lukko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
105Maria HyörttiWomen (128)18:16+5:206:05

Siilin Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
106Emmi OksanenWomen (128)18:25+5:296:08

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Sampo RahkoMen (148)16:31+2:504:35

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
96Niko NissinenMen (148)16:48+3:074:40

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mikko RahkolaMen (148)disqualified

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sari AnttonenWomen (128)13:09+0:134:23

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sofia HaajanenWomen (128)13:15+0:194:25

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Anna HaatajaWomen (128)13:17+0:214:25

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anna GomanWomen (128)disqualified

SK Pohjantähti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sara NivaWomen (128)did not start

SK Pohjantähti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Heini WennmanWomen (128)did not start

SK Uusi

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
96Antton KoivistoMen (148)16:48+3:074:40
Matti KallioMen (148)disqualified

Sonkajärven Pahka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Nina KärnäWomen (128)15:26+2:305:08

Sotkamon Jymy

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Elisa KiiskinenWomen (128)16:38+3:425:32

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Lauri PohjolaMen (148)16:27+2:464:34

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Tuukka SenttulaMen (148)17:04+3:234:44

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
109Paulus SulkulaMen (148)17:27+3:464:50

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
129Konsta SipiläinenMen (148)18:44+5:035:12

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Veera KlemettinenWomen (128)12:57+0:014:19

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Miina-Maria TuomalaWomen (128)15:43+2:475:14

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Mette NygårdWomen (128)16:32+3:365:30

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Elsa NäpänkangasWomen (128)16:32+3:365:30

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Kaisa KlemettinenWomen (128)17:17+4:215:45

Suunta Jyväskylä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Janika PuikkonenWomen (128)17:31+4:355:50

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Mårten BoströmMen (148)14:05+0:243:54

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Kirsi NurmiWomen (128)13:16+0:204:25

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Anna NärhiWomen (128)13:47+0:514:35

Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Niina HulkkonenWomen (128)14:25+1:294:48

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Severi KymäläinenMen (148)13:57+0:163:52

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Otto SimosasMen (148)14:29+0:484:01

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Mikko EerolaMen (148)14:52+1:114:07

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Henrik AsklöfMen (148)16:06+2:254:28

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Leevi KeronenMen (148)16:32+2:514:35

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Tiitus MustajokiMen (148)16:41+3:004:38

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
108Olli MustajokiMen (148)17:24+3:434:50

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Akseli KonttilaMen (148)17:40+3:594:54

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Leo MatinheikkiMen (148)disqualified

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sakari KoivuniemiMen (148)disqualified

Tampereen Pyrintö

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Teemu EerolaMen (148)did not start

Tampereen Pyrintö

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Juho NieminenMen (148)did not start

Tampereen Pyrintö

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi NiemiMen (148)did not start

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Venla HarjuWomen (128)13:18+0:224:26

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Saila KinniWomen (128)14:07+1:114:42

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Lotta KarholaWomen (128)14:16+1:204:45

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Milla LohikainenWomen (128)14:49+1:534:56

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Anni HaanpääWomen (128)14:52+1:564:57

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Ida JussilaWomen (128)15:31+2:355:10

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Kaarina NurminenWomen (128)15:48+2:525:16

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Sanni KymäläinenWomen (128)16:14+3:185:24

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Roosa PelkonenWomen (128)16:17+3:215:25

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Oona LuomaWomen (128)16:24+3:285:28

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
100Villa MustajokiWomen (128)18:00+5:046:00

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
102Melina AvelinWomen (128)18:03+5:076:01

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Anni LaineWomen (128)18:11+5:156:03

Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lotta EerolaWomen (128)disqualified

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Jussi SunaMen (148)14:54+1:134:08

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Niklas HeikkiläMen (148)15:32+1:514:18

Turun Suunnistajat

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Touko SeppäMen (148)15:39+1:584:20
51Justus VuoriMen (148)15:49+2:084:23
51Aston KeyMen (148)15:49+2:084:23
65Emmi HaavistoWomen (128)15:22+2:265:07
66Valtteri KankainenMen (148)16:08+2:274:28
66Mikko HuhtinenMen (148)16:08+2:274:28
69Ville KinnalaMen (148)16:10+2:294:29
86Kalle KinnalaMen (148)16:32+2:514:35
95Heini RintanenWomen (128)17:37+4:415:52
Alli HaavistoWomen (128)disqualified

Ulvilan Ura

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Sanni HaikonenWomen (128)17:20+4:245:46
98Tuuli MäkinenWomen (128)17:52+4:565:57
110Annika TarkkanenWomen (128)20:42+7:466:54
Susanna PalomäkiWomen (128)disqualified

Vaajakosken Terä

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ilari SulkulaMen (148)did not start

Vaasan Suunnistajat

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Anu TuomistoWomen (128)13:44+0:484:34
90Satu TuomistoWomen (128)17:19+4:235:46

Valkeakosken Haka

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Aaro AhoMen (148)15:12+1:314:13
80Seeti SalonenMen (148)16:27+2:464:34
87Inka JoensivuWomen (128)16:49+3:535:36
133Eerik AaltioMen (148)20:31+6:505:41

Vehkalahden Veikot

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Ilgvars CauneMen (148)15:43+2:024:21
73Elina KilpeläinenWomen (128)15:51+2:555:17
97Raita PakkanenWomen (128)17:49+4:535:56
132Jarkko HeikkinenMen (148)19:23+5:425:23
Anniina HeikkinenWomen (128)disqualified
Valtteri HeikkinenMen (148)disqualified

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org