International Orienteering Federation

Official results for Näyttökilpailu / Test competition

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Näyttökilpailu / Test competition
Organiser: Finland
Date: 18 May 2019

Women

3 000 m, 128 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Merja RantanenJämsän Retki-VeikotFinland12:56
2Veera KlemettinenSuunta JyväskyläFinland12:57+0:01
3Alexandra EnlundPargas IFFinland13:07+0:11
4Jenny PatanaHiidenkiertäjätFinland13:09+0:13
4Sari AnttonenSK PohjantähtiFinland13:09+0:13
6Amanda StrandvallIF MinkenFinland13:15+0:19
6Sofia HaajanenSK PohjantähtiFinland13:15+0:19
8Kirsi NurmiSwedenFinland13:16+0:20
9Anna HaatajaSK PohjantähtiFinland13:17+0:21
10Venla HarjuTampereen PyrintöFinland13:18+0:22
11Tiia IstolahtiMS ParmaFinland13:32+0:36
12Sanna KauppilaAngelniemen AnkkuriFinland13:33+0:37
13Emma SilvennoinenPaimion RastiFinland13:36+0:40
14Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-37Finland13:37+0:41
15Ulrika UotilaKooveeFinland13:38+0:42
16Aino MänkärläLynxFinland13:40+0:44
17Anu TuomistoVaasan SuunnistajatFinland13:44+0:48
18Anna NärhiSwedenFinland13:47+0:51
19Noora HyyrynenHelsingin SuunnistajatFinland13:55+0:59
20Tuulia VibergMS ParmaFinland13:56+1:00
21Karoliina UkskoskiKooveeFinland13:57+1:01
22Inka NurminenJämsän Retki-VeikotFinland14:03+1:07
23Mira KaskinenRastikarhutFinland14:04+1:08
24Saila KinniTampereen PyrintöFinland14:07+1:11
25Laura ParjanneHiidenkiertäjätFinland14:08+1:12
25Sara KarvonenLynxFinland14:08+1:12
27Johanna HulkkonenKooveeFinland14:12+1:16
28Emily KempAngelniemen AnkkuriCanada14:13+1:17
29Henna-Riikka HaikonenAnttolan UrheilijatFinland14:15+1:19
30Lotta KarholaTampereen PyrintöFinland14:16+1:20
30Inga DambePaimion RastiLatvia14:16+1:20
32Miia NiittynenKooveeFinland14:18+1:22
33Noora KoskinenMS ParmaFinland14:23+1:27
33Jannina GustafssonMS ParmaFinland14:23+1:27
35Jasmiina RantalaRasti-LukkoFinland14:24+1:28
35Elina LammiHelsingin SuunnistajatFinland14:24+1:28
37Niina HulkkonenSwedenFinland14:25+1:29
38Siiri SilvennoinenKalevan RastiFinland14:26+1:30
39Mikaela KarjalainenJämsän Retki-VeikotFinland14:28+1:32
40Roosa HämäläinenHiidenkiertäjätFinland14:29+1:33
41Venla TaulavuoriAlatornion PirkatFinland14:31+1:35
42Suvi YlikyläRastikarhutFinland14:32+1:36
43von Katja SchoultzPargas IFFinland14:35+1:39
44Melina LahdenperäEspoon SuuntaFinland14:37+1:41
45Anni HeikkonenMS ParmaFinland14:45+1:49
46Elsa AnkeloMS ParmaFinland14:46+1:50
47Milla LohikainenTampereen PyrintöFinland14:49+1:53
47Ina WesterlundPaimion RastiFinland14:49+1:53
49Venla TurakainenHelsingin SuunnistajatFinland14:50+1:54
50Anni HaanpääTampereen PyrintöFinland14:52+1:56
51Maria MäättänenEspoon SuuntaFinland14:58+2:02
51Tuuli HeikkiläLynxFinland14:58+2:02
53Hanne HiloEspoon SuuntaFinland14:59+2:03
54Anniina SuhonenHelsingin SuunnistajatFinland15:00+2:04
55Sanna YlikyläAngelniemen AnkkuriFinland15:01+2:05
56Heini SaarimäkiAngelniemen AnkkuriFinland15:02+2:06
57Anniina TaipaleLahden Suunnistajat-37Finland15:03+2:07
57Anna MoilanenKuopion SuunnistajatFinland15:03+2:07
59Silja TarvonenKalevan RastiFinland15:07+2:11
59Janina DonnerOK77Finland15:07+2:11
61Marikki NygårdKuopion SuunnistajatFinland15:11+2:15
62Liisa PeltonenKouvolan SuunnistajatFinland15:12+2:16
63Milla MattilaHelsingin SuunnistajatFinland15:18+2:22
64Inna SomovaHiisirastiRussian Federation15:21+2:25
65Emmi HaavistoTurun SuunnistajatFinland15:22+2:26
66Nina KärnäSonkajärven PahkaFinland15:26+2:30
67Tuija KuuselaRastikarhutFinland15:27+2:31
68Ida JussilaTampereen PyrintöFinland15:31+2:35
69Päivi AutioHiisirastiFinland15:34+2:38
70Miina-Maria TuomalaSuunta JyväskyläFinland15:43+2:47
71Aino AsklöfLynxFinland15:45+2:49
72Kaarina NurminenTampereen PyrintöFinland15:48+2:52
73Elina KilpeläinenVehkalahden VeikotFinland15:51+2:55
74Hilla PitkänenJämsän Retki-VeikotFinland15:55+2:59
75Liisa RaasakkaEspoon SuuntaFinland15:56+3:00
76Jill LaurénPargas IFFinland15:58+3:02
77Annika MatilainenHelsingin SuunnistajatFinland16:03+3:07
78Sanni KymäläinenTampereen PyrintöFinland16:14+3:18
79Tessa SalmiaMS ParmaFinland16:15+3:19
80Roosa PelkonenTampereen PyrintöFinland16:17+3:21
81Johanna KiiskiHelsingin SuunnistajatFinland16:23+3:27
82Oona LuomaTampereen PyrintöFinland16:24+3:28
83Mette NygårdSuunta JyväskyläFinland16:32+3:36
83Elsa NäpänkangasSuunta JyväskyläFinland16:32+3:36
85Elisa KiiskinenSotkamon JymyFinland16:38+3:42
86Heta VirtanenHämeenlinnan SuunnistajatFinland16:42+3:46
87Inka JoensivuValkeakosken HakaFinland16:49+3:53
87Katja LahtinenHelsingin SuunnistajatFinland16:49+3:53
89Kaisa KlemettinenSuunta JyväskyläFinland17:17+4:21
90Satu TuomistoVaasan SuunnistajatFinland17:19+4:23
91Sanni HaikonenUlvilan UraFinland17:20+4:24
92Heta HauniaRastikarhutFinland17:26+4:30
93Emmi KiljunenLahden Suunnistajat-37Finland17:30+4:34
94Janika PuikkonenSuunta JyväskyläFinland17:31+4:35
95Heini RintanenTurun SuunnistajatFinland17:37+4:41
96Nea PääkkönenKuhmon PeuratFinland17:43+4:47
97Raita PakkanenVehkalahden VeikotFinland17:49+4:53
98Tuuli MäkinenUlvilan UraFinland17:52+4:56
99Hanna LindgrenIF FemmanFinland17:54+4:58
100Elli SuntioinenEspoon SuuntaFinland18:00+5:04
100Villa MustajokiTampereen PyrintöFinland18:00+5:04
102Melina AvelinTampereen PyrintöFinland18:03+5:07
103Anni LaineTampereen PyrintöFinland18:11+5:15
104Jenny VirtalaPargas IFFinland18:13+5:17
105Maria HyörttiRasti-LukkoFinland18:16+5:20
106Emmi OksanenSiilin RastiFinland18:25+5:29
107Pinja YlikangasKokkolan SuunnistajatFinland18:37+5:41
108Iida-Liisa KuokkaIisalmen VisaFinland18:54+5:58
109Milja HyyppäKokkolan SuunnistajatFinland18:56+6:00
110Annika TarkkanenUlvilan UraFinland20:42+7:46
Alli HaavistoTurun SuunnistajatFinlanddisqualified
Greta BiskopKokkolan SuunnistajatFinlanddisqualified
Ida-Marie CederbergPargas IFFinlanddisqualified
Iisa JutilaRastikarhutFinlanddisqualified
Milja VäätäjäPaimion RastiFinlanddisqualified
Sara-Elise RuokonenAngelniemen AnkkuriFinlanddisqualified
Anna GomanSK PohjantähtiFinlanddisqualified
Essi MetsäläHämeenlinnan SuunnistajatFinlanddisqualified
Ida HaapalaEspoon SuuntaFinlanddisqualified
Anni TanskanenIisalmen VisaFinlanddisqualified
Anniina HeikkinenVehkalahden VeikotFinlanddisqualified
Amanda HansénOK BotniaFinlanddisqualified
Susanna PalomäkiUlvilan UraFinlanddisqualified
Maria HoskariRastikarhutFinlanddisqualified
Lotta EerolaTampereen PyrintöFinlanddisqualified
Pinja HietanenHelsingin SuunnistajatFinlanddisqualified
Elli PeltomäkiRastikarhutFinlanddisqualified
Maija SianojaMS ParmaFinlanddisqualified
Elisa MattilaKouvolan SuunnistajatFinlanddid not start
Pinja JutilaRastikarhutFinlanddid not start
Roosa LaineEspoon SuuntaFinlanddid not start
Sara NivaSK PohjantähtiFinlanddid not start
Kerttu PeuraEspoon SuuntaFinlanddid not start
Heini WennmanSK PohjantähtiFinlanddid not start
Anna DvorianskaiaHiisirastiRussian Federationdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org