International Orienteering Federation

Official results for Sprint Scotland Race 2

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint Scotland Race 2
Organiser: Great Britain
Date: 22 June 2019

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Kin Wai LeeMen (43)19:14+4:224:34

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35David VeledaMen (43)20:40+5:484:55

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Man Long ChowMen (43)21:05+6:135:01

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Magi Llaveria GrauMen (43)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ka Man LeungWomen (23)19:09+4:035:19

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Laura FerranWomen (23)19:35+4:295:26

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Sze Wing YeeWomen (23)20:37+5:315:43

ALTAIR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Lievin CrefcoeurMen (43)18:14+3:224:20

ALTAIR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Philippe CrefcoeurMen (43)23:11+8:195:31

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Oystein Kvaal OsterboMen (43)15:48+0:563:45

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lone Karin BrochmannWomen (23)15:41+0:354:21

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Mai WatsonWomen (23)16:27+1:214:34

BASOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Alison CampbellWomen (23)19:23+4:175:23

BOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Hoi Yi Beatrice LawWomen (23)19:38+4:325:27

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Ross WhiteMen (43)20:07+5:154:47

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Richard PurkisMen (43)17:05+2:134:04

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Ben BrownMen (43)19:04+4:124:32

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Alistair HindleMen (43)21:20+6:285:04

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Keith BrownMen (43)mispunched

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Laura RobertsonWomen (23)15:064:11

EUOC

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Alexander ChepelinMen (43)14:54+0:023:32
4Jonathan CrickmoreMen (43)15:06+0:143:35
10Alistair MassonMen (43)15:31+0:393:41
19Thomas WilsonMen (43)16:29+1:373:55
20Alastair ThomasMen (43)16:39+1:473:57
24Tom LinesMen (43)18:01+3:094:17

FIF Hilleroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Mads K. LarsenMen (43)18:13+3:214:20

Fossum IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Emil AhlbackMen (43)15:09+0:173:36

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Jamie StevensonMen (43)15:51+0:593:46

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Grace MolloyWomen (23)15:12+0:064:13

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Laura HindleWomen (23)20:15+5:095:37

GO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Aimee DarleyWomen (23)22:37+7:316:16

Harju OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ats SonajalgMen (43)15:38+0:463:43

Helsingin Suunnistaj

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Otto KaarioMen (43)15:25+0:333:40

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ka Ki LeungWomen (23)18:01+2:555:00

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Freddie CarcasMen (43)15:16+0:243:38

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Mairi EadesWomen (23)17:49+2:434:56

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Rachel KirklandWomen (23)19:24+4:185:23

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Lorna EadesWomen (23)23:02+7:566:23

INVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Finlay ToddMen (43)16:05+1:133:49

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22James RogersMen (43)17:45+2:534:13

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Zara RogersWomen (23)38:40+23:3410:44

LS-37 (Lahden Suunni

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Valtteri RantalaMen (43)16:20+1:283:53

LS-37 (Lahden Suunni

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Teemu NiskanenMen (43)18:17+3:254:21

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34River Edis-SmithMen (43)20:29+5:374:52

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Elizabeth Hamer-DaviesMen (43)33:23+18:317:56

Melbourne Forest Rac

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Aston KeyMen (43)15:36+0:443:42

Melbourne Forest Rac

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Jensen KeyMen (43)17:45+2:534:13

Melbourne Forest Rac

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Natasha KeyWomen (23)16:15+1:094:30

MOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Mairi WeirWomen (23)20:10+5:045:36

MV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Dan LewingtonMen (43)19:01+4:094:31

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Trond Einar Moen PedersliMen (43)14:56+0:043:33

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Dag BlandkjennMen (43)15:17+0:253:38

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Einar MelsomMen (43)15:38+0:463:43

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Havard Sandstad EidsmoMen (43)52:35+37:4312:31

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anine LomeWomen (23)15:23+0:174:16

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Malin SandstadWomen (23)15:52+0:464:24

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Victoria Haestad BjornstadWomen (23)mispunched

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5William GardnerMen (43)15:08+0:163:36

Orienteering Associa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Tsz Wai YuMen (43)18:18+3:264:21

Orienteering Associa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Wing Chung TamMen (43)18:42+3:504:27

RR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Kirstin MaxwellWomen (23)16:03+0:574:27

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Himmy LauMen (43)21:17+6:255:04

TROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Yannick MichielsMen (43)14:523:32

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Fiona BunnWomen (23)15:13+0:074:13

Varegg fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Markus Kjaerner-SembMen (43)15:49+0:573:45

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org