International Orienteering Federation

Official results for Sprint Scotland Race 1

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint Scotland Race 1
Organiser: Great Britain
Date: 22 June 2019

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Kin Wai LeeMen (41)20:21+4:575:13

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34David VeledaMen (41)23:08+7:445:55

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Man Long ChowMen (41)23:49+8:256:06

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Magi Llaveria GrauMen (41)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Ka Man LeungWomen (24)23:12+6:156:49

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Laura FerranWomen (24)23:32+6:356:55

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Sze Wing YeeWomen (24)24:13+7:167:07

ALTAIR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Lievin CrefcoeurMen (41)20:17+4:535:12

ALTAIR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Philippe CrefcoeurMen (41)23:52+8:286:07

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Oystein Kvaal OsterboMen (41)16:01+0:374:06

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Lone Karin BrochmannWomen (24)17:21+0:245:06

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Mai WatsonWomen (24)18:41+1:445:29

BASOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Alison CampbellWomen (24)21:27+4:306:18

BOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Hoi Yi Beatrice LawWomen (24)mispunched

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Ross WhiteMen (41)22:00+6:365:38

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ben BrownMen (41)19:58+4:345:07

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Alistair HindleMen (41)22:20+6:565:43

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Keith BrownMen (41)23:30+8:066:01

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Richard PurkisMen (41)mispunched

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Laura RobertsonWomen (24)17:19+0:225:05

EUOC

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Alexander ChepelinMen (41)15:53+0:294:04
7Jonathan CrickmoreMen (41)15:54+0:304:04
14Thomas WilsonMen (41)17:02+1:384:22
17Alistair MassonMen (41)17:35+2:114:30
26Tom LinesMen (41)20:47+5:235:19

FIF Hilleroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Mads K. LarsenMen (41)19:56+4:325:06

Fossum IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Emil AhlbackMen (41)15:45+0:214:02

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Pierre LardetMen (41)21:02+5:385:23

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Grace MolloyWomen (24)17:29+0:325:08

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Laura HindleWomen (24)22:13+5:166:32

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Rachel HendrieWomen (24)23:42+6:456:58

GO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Aimee DarleyWomen (24)25:19+8:227:26

Harju OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ats SonajalgMen (41)16:41+1:174:16

Helsingin Suunnistaj

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Otto KaarioMen (41)16:19+0:554:11

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ka Ki LeungWomen (24)20:50+3:536:07

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Freddie CarcasMen (41)16:38+1:144:15

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Mairi EadesWomen (24)20:14+3:175:57

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Rachel KirklandWomen (24)21:47+4:506:24

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Lorna EadesWomen (24)26:27+9:307:46

INVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Finlay ToddMen (41)17:59+2:354:36

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23James RogersMen (41)20:08+4:445:09

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Zara RogersWomen (24)41:21+24:2412:09

LS-37 (Lahden Suunni

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Valtteri RantalaMen (41)17:04+1:404:22

LS-37 (Lahden Suunni

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Teemu NiskanenMen (41)19:45+4:215:03

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29River Edis-SmithMen (41)21:54+6:305:36

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Elizabeth Hamer-DaviesMen (41)32:36+17:128:21

Melbourne Forest Rac

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Aston KeyMen (41)16:24+1:004:12

Melbourne Forest Rac

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Jensen KeyMen (41)21:12+5:485:26

Melbourne Forest Rac

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Natasha KeyWomen (24)17:48+0:515:14

MOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Mairi WeirWomen (24)23:56+6:597:02

MV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Dan LewingtonMen (41)23:00+7:365:53

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Trond Einar Moen PedersliMen (41)15:243:56

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Einar MelsomMen (41)15:52+0:284:04

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Dag BlandkjennMen (41)16:01+0:374:06

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anine LomeWomen (24)16:574:59

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Victoria Haestad BjornstadWomen (24)17:02+0:055:00

Norway

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Malin SandstadWomen (24)17:16+0:195:04

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2William GardnerMen (41)15:32+0:083:58

Orienteering Associa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Tsz Wai YuMen (41)19:50+4:265:05

Orienteering Associa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Wing Chung TamMen (41)22:05+6:415:39

RR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Kirstin MaxwellWomen (24)17:50+0:535:14

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Himmy LauMen (41)mispunched

TROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Yannick MichielsMen (41)15:45+0:214:02

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Fiona BunnWomen (24)17:10+0:135:02

Varegg fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Markus Kjaerner-SembMen (41)17:30+2:064:29

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements