International Orienteering Federation

Official results for Swedish Championship, middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Swedish Championship, middle
Organisers: IFK Enskede / Malaro SOK / Sweden
Date: 25 August 2019

Alfta-Ösa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lisa LarsenWomen (21)mispunched

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Viktor LarssonMen (25)53:26+3:034:23

Attunda OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Thomas PetterssonMen (25)1:21:01+30:386:40
Emma MiléusWomen (21)mispunched

Centrum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Magnus YngvessonMen (25)1:05:05+14:425:21

Domnarvets GOIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Frida EmanuelssonWomen (21)1:02:51+14:216:17

FK Göingarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Hampus LarssonMen (25)53:37+3:144:24

FK Herkules

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Helena SvenssonWomen (21)1:01:32+13:026:09

Forsa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Linn BylarsWomen (21)58:10+9:405:49
Amy RankkaWomen (21)did not start

Fredrikshofs IF Skid o OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Nadia LarssonWomen (21)53:17+4:475:19

Garphyttans IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Thomas JanssonMen (25)1:11:06+20:435:51

Garphyttans IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Torbjörn JanssonMen (25)1:42:54+52:318:28

Garphyttans IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Karin E GustafssonWomen (21)58:02+9:325:48

Gävle OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Patrik SvedbergMen (25)56:17+5:544:37

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Pär GustavssonMen (25)1:04:48+14:255:20

Hadeland OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emily Benham KvåleWomen (21)48:304:51

Haninge SOK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anna TidermanWomen (21)57:02+8:325:42
11Joakim SkärlénMen (25)1:02:05+11:425:06
14Tobias SteenMen (25)1:05:28+15:055:23
17Sebastian SvärdMen (25)1:12:15+21:525:56
18Simon KappelMen (25)1:18:08+27:456:25
Daniel SteenMen (25)did not start

IFK Mora OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Linus MoodMen (25)50:234:08
15Erica OlssonWomen (21)1:09:29+20:596:56
Matilda JonssonWomen (21)mispunched

IKP Prato - Alta Badia Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Alberto BethazMen (25)1:21:33+31:106:42

Kamrat och IF KIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Jonas HalaiMen (25)1:31:01+40:387:29

Kamrat och IF KIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Emelie HolmströmWomen (21)mispunched

Kankaanpään Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Pasi PyykönenMen (25)55:39+5:164:34

Koovee

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Marika HaraWomen (21)50:08+1:385:00
6Henna SaarinenWomen (21)56:46+8:165:40

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Mia EronnWomen (21)56:35+8:055:39

Nyköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Rebecka HylanderWomen (21)1:06:26+17:566:38

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Julius JuodišiusMen (25)58:25+8:024:48

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Karolina Mickeviciute JuodisieneWomen (21)mispunched

OK Kāpa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Edgars BriconoksMen (25)58:35+8:124:49

OK Kāpa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Janis LacisMen (25)mispunched

OK Nolaskogsarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Sara ForsgrenWomen (21)50:05+1:355:00

OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Jonny EngelMen (25)55:11+4:484:32

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ingrid StengårdWomen (21)58:51+10:215:53

Ryda SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Elvira LarssonWomen (21)58:11+9:415:49

Söders-Tyresö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Felix TidermanMen (25)1:39:05+48:428:09

Stora Tuna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10U Tomas LöfgrenMen (25)58:41+8:184:49

Täby OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Robert JohanssonMen (25)1:19:22+28:596:31

Tjällmo-Godegårds OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Johanna GranathWomen (21)1:28:15+39:458:49

Ulricehamns OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Marcus WadellMen (25)52:22+1:594:18

Umeå OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Christian SpoerryMen (25)1:06:41+16:185:29

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org