International Orienteering Federation

Official results for Swedish Championship, long

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Swedish Championship, long
Organisers: Sweden / Tullinge SK
Date: 24 August 2019

Alfta-Ösa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Lisa LarsenWomen (18)2:01:53+14:464:49

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Viktor LarssonMen (22)1:53:303:36

Attunda OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Emma MiléusWomen (18)2:31:15+44:085:58

Centrum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Magnus YngvessonMen (22)2:35:52+42:224:56

Domnarvets GOIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Frida EmanuelssonWomen (18)2:09:56+22:495:08

FK Göingarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Hampus LarssonMen (22)2:12:30+19:004:12

FK Herkules

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Helena SvenssonWomen (18)2:13:06+25:595:15

Forsa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Linn BylarsWomen (18)1:52:07+5:004:25
Amy RankkaWomen (18)did not start

Fredrikshofs IF Skid o OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Nadia LarssonWomen (18)1:47:074:14

Garphyttans IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Thomas JanssonMen (22)2:08:29+14:594:04

Garphyttans IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Torbjörn JanssonMen (22)2:51:51+58:215:27

Garphyttans IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Karin E GustafssonWomen (18)2:04:07+17:004:54

Gävle OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Patrik SvedbergMen (22)2:00:41+7:113:49

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Pär GustavssonMen (22)2:11:43+18:134:10

Hadeland OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Emily Benhamn KvåleWomen (18)1:49:49+2:424:20
6Hans Jørgen KvåleMen (22)2:06:09+12:394:00

Haninge SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anna TidermanWomen (18)1:55:00+7:534:32

IFK Mora OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Linus MoodMen (22)2:03:38+10:083:55
17Laura Csúcs-FenyvesiWomen (18)2:23:13+36:065:39

IKP Prato - Alta Badia Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Alberto BethazMen (22)3:06:06+1:12:365:54

Kamrat och IF KIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Emelie HolmströmWomen (18)1:56:52+9:454:37

Kankaanpään Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Pasi PyykönenMen (22)2:18:03+24:334:23

Koovee

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Marika HaraWomen (18)1:48:44+1:374:17
14Henna SaarinenWomen (18)2:07:41+20:345:02

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Mia EronnWomen (18)2:05:39+18:324:58

OK Fort?na

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Julius JuodiĆĄiusMen (22)2:08:45+15:154:05

OK Fort?na

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Karolina Mickeviciute JuodisieneWomen (18)1:52:44+5:374:27

OK K?pa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Janis LacisMen (22)2:20:06+26:364:26

OK K?pa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Edgars BriconoksMen (22)2:44:51+51:215:14

OK Kolmården

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Christer CasselsjöMen (22)2:21:52+28:224:30

OK Nolaskogsarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Sara ForsgrenWomen (18)1:56:16+9:094:35

OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jonny EngelMen (22)2:07:12+13:424:02

OK Rodhen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Magnus BlåuddMen (22)2:06:36+13:064:01

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Ingrid StengårdWomen (18)1:55:26+8:194:33

Örkelljunga FK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sebastian GieseMen (22)did not start

Ryda SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Elvira LarssonWomen (18)1:50:22+3:154:21

Söders-Tyresö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Felix TidermanMen (22)2:34:52+41:224:55

Stora Tuna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5U Tomas LöfgrenMen (22)2:05:37+12:073:59

Täby OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Robert JohanssonMen (22)2:46:51+53:215:17

Ulricehamns OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Marcus WadellMen (22)2:03:40+10:103:55

Umeå OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Christian SpoerryMen (22)2:18:28+24:584:23

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org