International Orienteering Federation

Official results for Czech Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Czech Cup
Organisers: Czech Republic / Oddil OB Kotlarka
Date: 2 June 2019

HKOXCC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Charmaine FungW21 (35)1:10:13+31:2918:17
45Brian PoonM21 (49)57:37+24:2112:44

HONG KONG

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Wai Lan Iris LuiW21 (35)1:03:46+25:0216:36
46GERALD YIPM21 (49)1:01:50+28:3413:40

K.O.B. Choceň

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Marcin BiedermanM21 (49)48:43+15:2710:46

K.O.B. Choceň

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ladislav SemrádM21 (49)did not start

Kempen - OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Wouter HusM21 (49)57:02+23:4512:37

KOB Tretra Praha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Gabriela ŠimůnkováW21 (35)46:37+7:5212:08

KOS TJ Tesla Brno

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Zdenka KozákováW21 (35)43:14+4:2911:15
15Petr HorvátM21 (49)39:56+6:408:50
20Martina VališováW21 (35)49:29+10:4512:53

OK 99 Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Pavel KubátM21 (49)34:52+1:367:42

OK 99 Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Daniel VandasM21 (49)37:45+4:298:21

OK 99 Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Jan BendákM21 (49)44:54+11:389:56

OK 99 Hradec Králové

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jan PetrželaM21 (49)did not start

OK 99 Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Denisa KosováW21 (35)40:01+1:1610:25

OK Jiskra Nový Bor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Matěj BurdaM21 (49)40:11+6:558:53

OK Kamenice

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Tereza ČechováW21 (35)42:56+4:1211:10
14Tomáš RusýM21 (49)39:40+6:248:46
19Petra AschermannováW21 (35)49:16+10:3212:49
21Monika DoležalováW21 (35)49:46+11:0112:57
31Jakub GlonekM21 (49)42:40+9:249:26
Lukáš KettnerM21 (49)mispunched
Vojtěch KettnerM21 (49)did not start

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Tuve MoellerM21 (49)50:25+17:0911:09

OK Lokomotiva Pardubice

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Tomáš KubelkaM21 (49)36:50+3:338:08
13Lenka KnapováW21 (35)46:16+7:3112:02
13Matěj KamenickýM21 (49)39:09+5:538:39
15Martina ZvěřinováW21 (35)46:51+8:0612:12
16Tereza NovákováW21 (35)47:23+8:3812:20
18Radek NožkaM21 (49)40:37+7:218:59
26David ProcházkaM21 (49)42:04+8:489:18
27Klára ProcházkováW21 (35)52:17+13:3213:36
28Petra HančováW21 (35)52:27+13:4213:39

OK Lokomotiva Plzeň

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Jiří ValešM21 (49)43:38+10:229:39

OK Lokomotiva Plzeň

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Karolína ŠikováW21 (35)45:52+7:0811:56

OK Lokomotiva Plzeň

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Barbora ŠikováW21 (35)52:33+13:4813:41

OK Melfar

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Henrik Rindom KnudsenM21 (49)did not start

OK Slavia Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Karolína TepláW21 (35)42:08+3:2410:58

OK Slavia Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Zuzana JedličkováW21 (35)43:31+4:4711:19

OK Slavia Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Lenka MechlováW21 (35)43:55+5:1111:26

OK!Sport Warszawa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Katarzyna ŚlusarczykW21 (35)50:21+11:3713:06

OK!Sport Warszawa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Anna MatybaW21 (35)1:17:43+38:5920:14

OOB TJ Slovan Luhačovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Vojtěch SýkoraM21 (49)37:27+4:118:17

OOB TJ Slovan Luhačovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Jonáš HubáčekM21 (49)41:19+8:039:08

OOB TJ Slovan Luhačovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Matěj KlusáčekM21 (49)42:39+9:239:26

OOB TJ Slovan Luhačovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Jan BednarskiM21 (49)44:53+11:379:55

OOB TJ Slovan Luhačovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Vendula HorčičkováW21 (35)38:4410:05

OOB TJ Slovan Luhačovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Magdalena ČermákováW21 (35)46:15+7:3012:02

OOB TJ Slovan Luhačovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Martina JirčákováW21 (35)48:08+9:2312:32

OOB TJ Slovan Luhačovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Radka SklenářováW21 (35)49:52+11:0812:59

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Kuba DragowskiM21 (49)37:09+3:538:13

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Martin LuštickýM21 (49)39:01+5:458:37

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Filip WolfM21 (49)42:12+8:569:20

OOB TJ Turnov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Tomáš DlabajaM21 (49)47:15+13:5810:27

SK OB Chotěboř

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alena VoborníkováW21 (35)44:37+5:5311:37

SK OB Chotěboř

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Kamila GregorováW21 (35)50:43+11:5913:12

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jan ProcházkaM21 (49)36:44+3:288:07

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Šimon NavrátilM21 (49)40:42+7:269:00

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Jan FlašarM21 (49)41:48+8:319:14

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Jan ŠedivýM21 (49)41:51+8:359:15

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Adélka BogarováW21 (35)47:26+8:4112:21

ŠK Sandberg Bratislava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Filip KubinaM21 (49)49:27+16:1010:56

SK Severka Šumperk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Vojtěch KrálM21 (49)35:06+1:507:45

SK Severka Šumperk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Marek SchusterM21 (49)42:31+9:159:24

SK Severka Šumperk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Martin PoklopM21 (49)mispunched

SK Severka Šumperk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Anna ŠtičkováW21 (35)41:12+2:2710:43

SK Severka Šumperk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Lenka PoklopováW21 (35)56:00+17:1514:35

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Miloš NykodýmM21 (49)33:167:21

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Stanislav MokrýM21 (49)37:13+3:578:14

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Daniel HájekM21 (49)37:28+4:128:17

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Adam ChloupekM21 (49)40:28+7:128:57

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Pavel BrlicaM21 (49)43:08+9:529:32

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Štěpán ZimmermannM21 (49)43:32+10:169:37

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Jan ZháňalM21 (49)50:38+17:2211:12

SK Žabovřesky Brno

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Otakar HiršM21 (49)did not start

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Eva KabáthováW21 (35)41:55+3:1010:54

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Johanka ŠimkováW21 (35)50:29+11:4413:08

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Tereza OdehnalováW21 (35)51:25+12:4013:23

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Gabriela HiršováW21 (35)53:46+15:0114:00

SK Žabovřesky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Natalia HiklováW21 (35)53:49+15:0414:00

SKOB Zlín

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Roman ZbranekM21 (49)42:00+8:449:17

Sportcentrum Jičín

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jan MrázekM21 (49)41:00+7:439:04

SVK team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Jakub ChupekM21 (49)39:07+5:518:39

SVK team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Dušan SlámaM21 (49)41:20+8:039:08

SVK team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Michal KrajčíkM21 (49)42:35+9:189:25

SVK team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Marian DávidíkM21 (49)45:03+11:479:58

SVK team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Tomáš MušinskýM21 (49)54:22+21:0612:01

SVK team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Pavol BukovacM21 (49)did not start

WatO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Neil DobbsM21 (49)1:04:25+31:0814:15

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport