International Orienteering Federation

Official results for Czech Cup

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Czech Cup
Organisers: Czech Republic / Oddil OB Kotlarka
Date: 2 June 2019

M21

4 520 m, 49 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Miloš NykodýmSK Žabovřesky BrnoCzech Republic33:16
2Pavel KubátOK 99 Hradec KrálovéCzech Republic34:52+1:36
3Vojtěch KrálSK Severka ŠumperkCzech Republic35:06+1:50
4Jan ProcházkaSK PragaCzech Republic36:44+3:28
5Tomáš KubelkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic36:50+3:33
6Kuba DragowskiOOB TJ TurnovPoland37:09+3:53
7Stanislav MokrýSK Žabovřesky BrnoCzech Republic37:13+3:57
8Vojtěch SýkoraOOB TJ Slovan LuhačoviceCzech Republic37:27+4:11
9Daniel HájekSK Žabovřesky BrnoCzech Republic37:28+4:12
10Daniel VandasOK 99 Hradec KrálovéCzech Republic37:45+4:29
11Martin LuštickýOOB TJ TurnovCzech Republic39:01+5:45
12Jakub ChupekSVK teamSlovakia39:07+5:51
13Matěj KamenickýOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic39:09+5:53
14Tomáš RusýOK KameniceCzech Republic39:40+6:24
15Petr HorvátKOS TJ Tesla BrnoCzech Republic39:56+6:40
16Matěj BurdaOK Jiskra Nový BorCzech Republic40:11+6:55
17Adam ChloupekSK Žabovřesky BrnoCzech Republic40:28+7:12
18Radek NožkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic40:37+7:21
19Šimon NavrátilSK PragaCzech Republic40:42+7:26
20Jan MrázekSportcentrum JičínCzech Republic41:00+7:43
21Jonáš HubáčekOOB TJ Slovan LuhačoviceCzech Republic41:19+8:03
22Dušan SlámaSVK teamSlovakia41:20+8:03
23Jan FlašarSK PragaCzech Republic41:48+8:31
24Jan ŠedivýSK PragaCzech Republic41:51+8:35
25Roman ZbranekSKOB ZlínCzech Republic42:00+8:44
26David ProcházkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic42:04+8:48
27Filip WolfOOB TJ TurnovCzech Republic42:12+8:56
28Marek SchusterSK Severka ŠumperkCzech Republic42:31+9:15
29Michal KrajčíkSVK teamSlovakia42:35+9:18
30Matěj KlusáčekOOB TJ Slovan LuhačoviceCzech Republic42:39+9:23
31Jakub GlonekOK KameniceCzech Republic42:40+9:24
32Pavel BrlicaSK Žabovřesky BrnoCzech Republic43:08+9:52
33Štěpán ZimmermannSK Žabovřesky BrnoCzech Republic43:32+10:16
34Jiří ValešOK Lokomotiva PlzeňCzech Republic43:38+10:22
35Jan BednarskiOOB TJ Slovan LuhačovicePoland44:53+11:37
36Jan BendákOK 99 Hradec KrálovéCzech Republic44:54+11:38
37Marian DávidíkSVK teamSlovakia45:03+11:47
38Tomáš DlabajaOOB TJ TurnovCzech Republic47:15+13:58
39Marcin BiedermanK.O.B. ChoceňPoland48:43+15:27
40Filip KubinaŠK Sandberg BratislavaSlovakia49:27+16:10
41Tuve MoellerOK LinnéSweden50:25+17:09
42Jan ZháňalSK Žabovřesky BrnoCzech Republic50:38+17:22
43Tomáš MušinskýSVK teamSlovakia54:22+21:06
44Wouter HusKempen - OLBelgium57:02+23:45
45Brian PoonHKOXCCHong Kong57:37+24:21
46GERALD YIPHONG KONGHong Kong1:01:50+28:34
47Neil DobbsWatOIreland1:04:25+31:08
Lukáš KettnerOK KameniceCzech Republicmispunched
Martin PoklopSK Severka ŠumperkCzech Republicmispunched
Ladislav SemrádK.O.B. ChoceňCzech Republicdid not start
Pavol BukovacSVK teamSlovakiadid not start
Otakar HiršSK Žabovřesky BrnoCzech Republicdid not start
Henrik Rindom KnudsenOK MelfarDenmarkdid not start
Vojtěch KettnerOK KameniceCzech Republicdid not start
Jan PetrželaOK 99 Hradec KrálovéCzech Republicdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org