International Orienteering Federation

Official results for Czech Cup

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Czech Cup
Organisers: Czech Republic / Oddil OB Kotlarka
Date: 1 June 2019

M21

12 910 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Vojtěch KrálSK Severka ŠumperkCzech Republic1:38:49
2Pavel KubátOK 99 Hradec KrálovéCzech Republic1:40:34+1:45
3Miloš NykodýmSK Žabovřesky BrnoCzech Republic1:40:45+1:56
4Daniel VandasOK 99 Hradec KrálovéCzech Republic1:41:17+2:28
5Tomáš KubelkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic1:44:24+5:35
6Jan ProcházkaSK PragaCzech Republic1:44:25+5:36
7Jonáš HubáčekOOB TJ Slovan LuhačoviceCzech Republic1:44:39+5:50
8Vojtěch SýkoraOOB TJ Slovan LuhačoviceCzech Republic1:46:26+7:37
9Jan PetrželaOK 99 Hradec KrálovéCzech Republic1:47:30+8:41
10Osvald KozákKOS TJ Tesla BrnoCzech Republic1:48:43+9:54
11Kuba DragowskiOOB TJ TurnovPoland1:49:11+10:22
12Radek NožkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic1:49:16+10:27
13Jan FlašarSK PragaCzech Republic1:49:33+10:44
14Jan MrázekSportcentrum JičínCzech Republic1:49:56+11:07
15Matěj KamenickýOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic1:50:15+11:26
16Šimon NavrátilSK PragaCzech Republic1:50:29+11:40
17Daniel HájekSK Žabovřesky BrnoCzech Republic1:52:04+13:15
18Stanislav MokrýSK Žabovřesky BrnoCzech Republic1:52:14+13:25
19Adam ChloupekSK Žabovřesky BrnoCzech Republic1:52:21+13:32
20Marian DávidíkSVK teamSlovakia1:54:05+15:16
21Petr ZvěřinaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic1:54:58+16:09
22Michal KrajčíkSVK teamSlovakia1:55:08+16:19
23David ProcházkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic1:55:34+16:45
24Jiří ValešOK Lokomotiva PlzeňCzech Republic1:55:56+17:07
25Martin PoklopSK Severka ŠumperkCzech Republic1:57:16+18:27
26Martin LuštickýOOB TJ TurnovCzech Republic1:57:22+18:33
27Petr HorvátKOS TJ Tesla BrnoCzech Republic2:00:08+21:19
28Jan ŠedivýSK PragaCzech Republic2:00:49+22:00
29Matěj KlusáčekOOB TJ Slovan LuhačoviceCzech Republic2:01:54+23:05
30Jan BednarskiOOB TJ Slovan LuhačovicePoland2:02:20+23:31
31Jakub GlonekOK KameniceCzech Republic2:04:55+26:06
32Dušan SlámaSVK teamSlovakia2:11:19+32:30
33Matěj BurdaOK Jiskra Nový BorCzech Republic2:11:31+32:42
34Marek SchusterSK Severka ŠumperkCzech Republic2:12:02+33:13
35Tuve MoellerOK LinnéSweden2:16:10+37:21
36Filip KubinaŠK Sandberg BratislavaSlovakia2:18:08+39:19
37Tomáš DlabajaOOB TJ TurnovCzech Republic2:21:14+42:25
38Ondřej SemíkOK KameniceCzech Republic2:32:57+54:08
39Neil DobbsWatOIreland2:33:13+54:24
40Brian PoonHKOXCCHong Kong2:35:25+56:36
41Gerald YipHONG KONGHong Kong2:47:49+1:09:00
42Wouter HusKempen - OLBelgium2:55:33+1:16:44
Jan ZháňalSK Žabovřesky BrnoCzech Republicdid not finish
Pavel BrlicaSK Žabovřesky BrnoCzech Republicdid not finish
Tomáš MušinskýSVK teamSlovakiadid not finish
Otakar HiršSK Žabovřesky BrnoCzech Republicdid not finish
Roman ZbranekSKOB ZlínCzech Republicdid not finish
Lukáš KettnerOK KameniceCzech Republicdid not finish
Jan BendákOK 99 Hradec KrálovéCzech Republicdid not finish
Marcin BiedermanK.O.B. ChoceňPolanddid not finish
Ladislav SemrádK.O.B. ChoceňCzech Republicdid not start
Pavol BukovacSVK teamSlovakiadid not start
Henrik Rindom KnudsenOK MelfarDenmarkdid not start
Vojtěch KettnerOK KameniceCzech Republicdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org