International Orienteering Federation

Official results for South East European Orienteering Championship

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: South East European Orienteering Championship
Organisers: CS Galata / Moldova, Republic of
Date: 23 August 2019

BEL

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Van Baelen MichaelM21E (31)did not start

BUL

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ivanova KristinaW21E (15)1:38:04+9:3710:32
8Zhelyazkov DimitarM21E (31)1:32:41+12:038:12
9Yordanov TeodorM21E (31)1:32:59+12:218:13
9Bogya YanaW21E (15)1:57:01+28:3412:34
15Shishkov ValentinM21E (31)1:44:24+23:469:14
Yordanov StefanM21E (31)did not finish
Gotseva LilianaW21E (15)did not start

CHN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Man Chi KinM21E (31)2:29:35+1:08:5713:14

FIN

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Solonen 237M21E (31)1:55:02+34:2410:10
Niskanen TeemuM21E (31)mispunched

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Divin PeterM21E (31)1:33:19+12:418:15

LAT

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sliksjanis MatissM21E (31)1:36:19+15:418:31
12Reneslacis ValtersM21E (31)1:37:37+16:598:38
Paulins ArtursM21E (31)did not finish

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mockunas LeonasM21E (31)mispunched

MDA

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Fomiciov AnatoliM21E (31)1:22:38+2:007:18
2Ribediuc GalinaW21E (15)1:29:51+1:249:39
4Fomiciov VasiliM21E (31)1:24:41+4:037:29
5Fala SergiuM21E (31)1:26:18+5:407:38
11Terehova ValentinaW21E (15)2:02:22+33:5513:09
13Grib AnaW21E (15)2:28:51+1:00:2416:00
Fomiciov IvanM21E (31)mispunched
Marusceac AnaW21E (15)did not start
Ana IvantocW21E (15)did not start

MKD

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Chkripeska MeriW21E (15)1:49:09+20:4211:44
10Petreska TalijaW21E (15)2:01:20+32:5313:02
Nedanoski DarkoM21E (31)mispunched

ROU

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Zinca Ionut AlinM21E (31)1:20:387:08
1Anghel Andra CeciliaW21E (15)1:28:279:30
3Ciobanu RomanM21E (31)1:24:37+3:597:29
6Daniel BarkaszM21E (31)1:27:56+7:187:46
7Blejdea AlexandruM21E (31)1:31:00+10:228:03
8Rduly AnnaMariaW21E (15)1:54:12+25:4512:16
23PatraČ™ IonutM21E (31)2:05:51+45:1311:08
Tamas BogyaM21E (31)mispunched

SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jeram NusaW21E (15)1:43:59+15:3211:10

SRB

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Dokmanovic DraganaW21E (15)2:10:10+41:4313:59
14Lazic SavaM21E (31)1:41:10+20:328:57
16Ivkovic SlobodanM21E (31)1:44:56+24:189:17
Coric ZeljkoM21E (31)did not start

TUR

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Bozkurt AyseW21E (15)1:33:27+5:0010:02
5Erol DuduW21E (15)1:39:33+11:0610:42
13Isler HarunM21E (31)1:40:39+20:018:54
17Ozkaya MucahitM21E (31)1:45:12+24:349:18
18Topal FurkanM21E (31)1:45:46+25:089:21
19Fettah OzgurM21E (31)1:47:36+26:589:31
20Sarac CanselM21E (31)1:49:11+28:339:39
21Dudak ErcanM21E (31)1:53:07+32:2910:00
25Gavar AlenM21E (31)2:34:40+1:14:0213:41
Kacmaz AhmetM21E (31)mispunched
Kilic Lale HanW21E (15)mispunched
Sena OtluW21E (15)mispunched
Uzun AliM21E (31)did not start

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Teslenko MykhayloM21E (31)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements