International Orienteering Federation

Official results for Kapa 2019 3-days (Day2)

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Kapa 2019 3-days (Day2)
Organisers: Kapa OK / Latvia
Date: 29 June 2019

A2

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Margret ZimmermannW21E (16)41:44+8:368:19

Alnis OK-JNSC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Aivis ŠiliņšM21E (35)51:50+17:247:55

Alnis OK-JNSC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Endijs TitomersM21E (35)1:03:55+29:299:46

Alūksne-Ape OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Annika RihmaW21E (16)41:27+8:198:16

Alūksne-Ape OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Edgars BertuksM21E (35)35:48+1:225:28

Alūksne-Ape OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mikus ŽagataM21E (35)mispunched

Auseklis IK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Anna Eleonora FreimaneW21E (16)46:04+12:569:11
20Zigmārs GailisM21E (35)45:42+11:166:59
25Andris GailisM21E (35)50:10+15:447:40
28Valts UlmanisM21E (35)52:11+17:457:58

Azimuts OK-Sm BJSS/Jaunsardze

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Matīss SlikšjānisM21E (35)42:04+7:386:25

Ąžuolas OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Viktoras StaišiūnasM21E (35)53:14+18:488:08

Briksnis SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Aija SkrastiņaW21E (16)36:02+2:547:11

Būdaskalns

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Anatolijs TarasovsM21E (35)42:27+8:016:29

Kalevan Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Artūrs PauliņšM21E (35)35:07+0:415:22

Kamvol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Vasili StraltsouM21E (35)37:29+3:035:43

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kristo HeinmannM21E (35)36:37+2:115:35

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Irita PuķīteW21E (16)39:31+6:237:53

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Jānis PeilānsM21E (35)47:20+12:547:14

Labirintas OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Gediminas JanušisM21E (35)47:30+13:047:15

Medeina OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Marijonas GipasM21E (35)41:07+6:416:17
32Simonas TamošaitisM21E (35)53:47+19:218:13

Meridiāns-CPSS-Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sandra GrosbergaW21E (16)33:086:36

Meridiāns-CPSS-Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Kristīne BertukaW21E (16)41:55+8:478:21

Meridiāns-CPSS-Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Ainārs DrozdsM21E (35)44:24+9:586:47

Meridiāns-CPSS-Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Uldis KatlapsM21E (35)1:01:13+26:479:21

Meridiāns-CPSS-Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jēkabs KnētsM21E (35)did not finish

Mežmalas/Madona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Alvis ReinsonsM21E (35)42:11+7:456:27

NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Triin JäädmaaW21E (16)48:21+15:139:39

Ogre OK/SC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Edgars UstinovsM21E (35)41:26+7:006:20

OK Ilves

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Kenny KivikasM21E (35)40:29+6:036:11

OK Šilas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Akvilė BartkevičiūtėW21E (16)43:11+10:038:37

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Marianne HaugW21E (16)36:07+2:597:12

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Laura JoonasW21E (16)37:43+4:357:31

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Eleri HirvW21E (16)37:56+4:487:34

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Kerstin UiboupinW21E (16)41:07+7:598:12

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Markus PuuseppM21E (35)41:30+7:046:20

Ozons

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jānis TamužsM21E (35)37:48+3:225:46
7Dāvis DišlersM21E (35)39:13+4:475:59
16Laura PuķīteW21E (16)53:41+20:3310:42

Ozons/RSP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Elizabete BlūmentāleW21E (16)38:33+5:257:41

Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Reigo TeervaltM21E (35)51:20+16:547:50

Rakvere OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Olle KärnerM21E (35)41:17+6:516:18

Saldus OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Rūdolfs ZērnisM21E (35)34:265:15
18Atis RešķisM21E (35)43:41+9:156:40
24Viktors MateičsM21E (35)48:27+14:017:24
31Emīls VainovskisM21E (35)53:43+19:178:12

Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Andreas KraasM21E (35)41:32+7:066:21

Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Reimo LiivM21E (35)46:22+11:567:05

Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Andres SaetaluM21E (35)53:38+19:128:12

Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Rihards KrūmiņšM21E (35)39:40+5:146:03

ZVOC-VBSS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Līga ValdmaneW21E (16)33:54+0:466:45

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements