International Orienteering Federation

Official results for Junior World Orienteering Championships 2019 - Middle qualification

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Middle qualification
Organisers: Denmark / OK Pan Aarhus / Silkeborg OK
Date: 10 July 2019

M20-2

4 000 m, 59 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffFH
1Aston KeyAUS21:42A
2Andreas Bock BjoernsenDEN22:25+0:43A
3Jorgen BaklidNOR22:49+1:07A
4Viktor SvenskSWE23:03+1:21A
5Einar MelsomNOR23:27+1:45A
6Quentin MouletFRA24:09+2:27A
6Mikko EerolaFIN24:09+2:27A
8Alexey KorovinRUS24:11+2:29A
9Vit HorcickaCZE24:26+2:44A
10Guilhem HaberkornFRA24:33+2:51A
11Nicola MuellerSUI24:34+2:52A
12Christian MichelsenCAN24:48+3:06A
12Rihards KruminsLAT24:48+3:06A
14Reto EggerSUI24:58+3:16A
15Riccardo CasanovaGER25:20+3:38A
16Will TidswellNZL25:23+3:41A
17Kaarel VesilindEST25:25+3:43A
18Freddie CarcasGBR25:41+3:59A
18Mads SkaugDEN25:41+3:59A
18Mikolaj KrawczynskiPOL25:41+3:59A
21Dante AfnanAUS26:06+4:24B
22Arttu LindqvistFIN26:13+4:31B
23Ondrej HlavacCZE26:22+4:40B
24Vladimir KabyshMDA26:26+4:44B
25Samuel PihlstromSWE26:30+4:48B
26Anton LukashevichRUS26:32+4:50B
27Erik ScheuermannGER26:34+4:52B
27Petar BorisovBUL26:34+4:52B
29Erik KalmanHUN26:49+5:07B
30David RojasESP26:51+5:09B
31Tobias GoldschmidtSVK26:59+5:17B
32Medard FederSVK27:07+5:25B
33David RundeUSA27:16+5:34B
34Max GriffithsNZL27:39+5:57B
35Peter MolloyGBR28:10+6:28B
36Cedric AmerijckxBEL28:20+6:38B
37Clemens WolframAUT28:23+6:41B
38Rokas BarauskasLTU28:27+6:45B
38Adrian VartiaUSA28:27+6:45B
40Hando AllmannEST28:49+7:07B
41Lukas PatscheiderITA29:20+7:38C
42Augusts VeldeLTU29:26+7:44C
43Lorand VighROU29:39+7:57C
44Rotem YogevISR29:47+8:05C
45Mykyta ZviahinUKR29:56+8:14C
46Aleksandar IvanovBUL30:41+8:59C
47Tamas BaranyHUN31:01+9:19C
48Kenichiro TerashimaJPN32:19+10:37C
49Cheuk Wang WongHKG32:38+10:56C
50Andre Daniel FerreiraPOR34:01+12:19C
51Kadir BasarTUR36:12+14:30C
52Uladzislau ViarynskiBLR37:28+15:46C
53Andries SwartRSA37:57+16:15C
54Akihiro ShiinaJPN38:06+16:24C
55Yau Man ChuHKG40:09+18:27C
56Gabriel Azevedo Rodrigues FerreiraBRA57:10+35:28C
57Gean Carlos Soares da SilveiraBRA1:06:27+44:45C
Davis SolmanisLATmispunchedC
Abdelhadi GalalEGYmispunchedC

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements