International Orienteering Federation

Official results for Tallinn Orienteering Week

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Tallinn Orienteering Week
Organiser: Estonia
Date: 2 August 2019

ASUL Sports Nature

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Tereza SmelikovaW21E (12)19:15

BKS Wataha Warszawa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Karol GaliczM21E (22)18:20

BMSTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Sergey PopovM21E (22)16:47

BMSTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Vladislav DevyatovM21E (22)18:37

BMSTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Anastasiya PashutoW21E (12)18:33

BMSTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Lika RazinaW21E (12)20:03

Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Alvar PalmenM21E (22)17:13

Harju OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Ats SõnajalgM21E (22)16:43

Helsingin Suunnistajat

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Otto KaarioM21E (22)16:16
2Noora HyyrynenW21E (12)18:27
4Arttu SyrjäläinenM21E (22)17:09
5Venla TurakainenW21E (12)18:59
7Ville LampinenM21E (22)17:35
8Elina LammiW21E (12)19:11

IkNV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Dmitry TsvetkovM21E (22)mispunched

IL BUL-Tromsø

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18KyongSa RiM21E (22)22:49

Ilves

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Oliver KüttM21E (22)19:46

Koovee

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
5Ulrika UotilaW21E (12)18:59
6Fryderyk PryjmaM21E (22)17:29

Lappeen Riento

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Atte NokkaM21E (22)18:10

Larvik OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Jørgen FrøydM21E (22)22:56

LSF PT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Tarmo KuubM21E (22)21:53

No club membership

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7Sara NivaW21E (12)19:11
20Alexander KhalyapinM21E (22)28:13

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Triin JäädmaaW21E (12)18:53

Rakvere OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Sander PritsikM21E (22)19:18

SK Mercury

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Kirti RebaneW21E (12)20:33

SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Teele TelgmaW21E (12)18:26

SK100

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Raido LaidlaM21E (22)20:17

SRD SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Sergei Rjabõ┼íkinM21E (22)17:49

SRD SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Yana ZjuhovaW21E (12)24:17

Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Reimo LiivM21E (22)18:45

Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Hannes PoolametsM21E (22)20:44

TAOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Anton RoolaidM21E (22)37:52

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org