International Orienteering Federation

Preliminary results for Italian Cup - Stage 2

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Italian Cup - Stage 2
Organisers: Italy / Polisportiva G Masi
Date: 7 April 2019

A.D. TRENT-O

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
11Fabio DavesMen (46)043:58
13Martina PalumboWomen (27)044:20

AGOROSSO OR. S. ALESSANDRO

7 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Michele CaraglioMen (46)039:57
8Michal KrajcikMen (46)040:52
10Marco SeppiMen (46)042:22
15Andrea BrandoliniMen (46)050:20
16Kristina KrajcikovaWomen (27)050:40
23Tommaso CiveraMen (46)056:59
30Marco Della VedovaMen (46)01:02:02

ATLETICA INTERFLUMINA È PIÙ POMÌ

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
20Cristian GreciMen (46)056:12
44Alain Ben RejebMen (46)01:23:05

C.U.S. BOLOGNA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
10Michela GuizzardiWomen (27)042:17

CORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
12Adrienne BrandiWomen (27)043:34
17Andreina BrandiWomen (27)051:48
26Giulio RossiMen (46)058:25

CRAL G.T.T.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
28Margherita GaribottiWomen (27)0did not finish

EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
12Michele FrancoMen (46)048:18
22Rugiada De VallierWomen (27)057:54
31Edoardo De VallierMen (46)01:02:19

FONZASO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
24Silvia MinellaWomen (27)01:01:18

G.S. PAVIONE

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
16Walter BettegaMen (46)051:55
19Aaron GaioMen (46)055:55
21Ivano BettegaMen (46)056:33
27Chiara Dalla SantaWomen (27)01:07:15

GRONLAIT OR. TEAM

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
9Samuele TaitMen (46)041:21
18Pamela GaigherWomen (27)053:39
29Alessio DalfolloMen (46)01:01:48

OK Sova

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Matjaz StanfelMen (46)039:33

OPK MIRAFLORES

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
14Dario BertoliniMen (46)049:20

OR. CLUB APPENNINO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
34Gabriele MarzoliniMen (46)01:03:56

OR. COMO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
41Luca FainiMen (46)01:15:15

OR. G. GALILEI

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
20Marta ScapinWomen (27)056:13
25Emy MichelinWomen (27)01:02:01
32Alvise RumorMen (46)01:03:04
40Luca RosatoMen (46)01:14:49
Melania TinelliWomen (27)0did not start

OR. PERGINE

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
45Lorenzo VivianMen (46)0mispunched

OR. TARZO

7 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
15Jessica LucchettaWomen (27)050:08
22Erik NielsenMen (46)056:49
23Elena BernardiWomen (27)059:23
25Federico VenezianMen (46)058:22
33Niccolò Del MissierMen (46)01:03:17
42Agostino BernardiMen (46)01:15:54
46Mattia FerrariMen (46)0mispunched

OR. TREVISO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
18Lorenzo BazanMen (46)054:55

Orienteering Association of Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
35Chit Hei ShiuMen (46)01:04:32

PANDA OR. VALS.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
24Matteo ZoppèMen (46)058:13

PARK WORLD TOUR ITALIA S.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Tommaso ScaletMen (46)040:00

PARK WORLD TOUR ITALIA S.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
7Sebastian InderstMen (46)040:08

POL. BESANESE

10 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Eleonora DonadiniWomen (27)039:04
8Anna CaglioWomen (27)039:45
9Irene PozzebonWomen (27)040:07
11Maria Chiara CrippaWomen (27)042:56
26Federica NegriWomen (27)01:02:28
27Cesare MattiroliMen (46)059:23
37Luigi GiulianiMen (46)01:07:26
38Davide GarufiMen (46)01:08:51
39Federico NavarraMen (46)01:10:04
43Andrea MiglioreMen (46)01:17:09

POL. 'G. MASI'

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Viola ZagonelWomen (27)038:30
14Francesca De NardisWomen (27)048:34
28Lorenzo PittauMen (46)01:00:02

POL. PUNTO NORD

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
21Anastasia TrifilenkovaWomen (27)056:33
36Iurii KalagaevMen (46)01:05:25

SCOM Mendrisio

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Elena PezzatiWomen (27)037:07
2Tobia PezzatiMen (46)038:39

SEMIPERDO OR. MANIAGO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
19Valentina GramacciaWomen (27)056:08

SPORTCLUB MERAN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Christine KirchlechnerWomen (27)037:19

TERLANER ORIENTIERUNGSLAEUFER

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Verena TroiWomen (27)038:06
7Renate FaunerWomen (27)039:35
13Jonas RassMen (46)048:23

U.S. PRIMIERO

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Mattia DebertolisMen (46)038:38
3Giacomo ZagonelMen (46)039:15
5Nicole ScaletWomen (27)038:47
17Fabio BrunetMen (46)053:09
Arianna TauferWomen (27)0did not start

UNIONE LOMBARDA

0 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
Stefano GallettiMen (46)0did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org