International Orienteering Federation

Official results for Sprint Race Tour - Stage 3

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint Race Tour - Stage 3
Organisers: Italy / Polisportiva G Masi
Date: 6 April 2019

A.D. TRENT-O

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
14Silvano DAVESMen (44)018:37
16Martina PALUMBOWomen (31)017:50
45Fabio DAVESMen (44)0did not finish

AGOROSSO OR. S. ALESSANDRO

7 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Marco SEPPIMen (44)016:13
15Michal KRAJCIKMen (44)019:03
16Kristina KRAJCIKOVAWomen (31)017:50
19Michele CARAGLIOMen (44)019:30
29Edoardo CORTELLAZZIMen (44)021:28
30Tommaso CIVERAMen (44)021:46
31Andrea BRANDOLINIMen (44)021:50

ATLETICA INTERFLUMINA È PIÙ POMÌ

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
11Cristian GRECIMen (44)017:58
40Alain BEN REJEBMen (44)025:12

C.U.S. BOLOGNA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
8Michela GUIZZARDIWomen (31)015:34

CORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
9Andreina BRANDIWomen (31)016:00
14Adrienne BRANDIWomen (31)016:45
33Giulio ROSSIMen (44)022:08

CRAL G.T.T.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
30Margherita GARIBOTTIWomen (31)029:56

EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
13Michele FRANCOMen (44)018:15
38Fabio RONZANIMen (44)023:40

FONZASO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
19Silvia MINELLAWomen (31)018:34

FRIULI MTB & OR.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
25Alessandro CECONMen (44)020:55

G.S. PAVIONE

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
9Walter BETTEGAMen (44)017:19
20Ivano BETTEGAMen (44)019:36
23Chiara DALLA SANTAWomen (31)019:17

Goteborg Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
26Raphael MAKMen (44)021:01

GRONLAIT OR. TEAM

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Samuele TAITMen (44)015:53
16Alessio DALFOLLOMen (44)019:13
22Pamela GAIGHERWomen (31)018:55
29Caterina PEZZÉWomen (31)028:20

IKP

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
18Stefano BACCELLIMen (44)019:26

Metropolitan Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
26Tsz Ying YUWomen (31)020:37

OPK MIRAFLORES

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
23Dario BERTOLINIMen (44)020:02

OR. CLUB APPENNINO

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
11Michela MARZOLINIWomen (31)016:06
27Gabriele MARZOLINIMen (44)021:03
39Davide VALPIANIMen (44)024:59

OR. G. GALILEI

5 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
18Marta SCAPINWomen (31)018:25
24Melania TINELLIWomen (31)019:34
24Alvise RUMORMen (44)020:54
25Emy MICHELINWomen (31)020:16
42Luca ROSATOMen (44)0mispunched

OR. TARZO

5 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
10Jessica LUCCHETTAWomen (31)016:01
10Federico VENEZIANMen (44)017:42
12Mattia FERRARIMen (44)018:04
27Elena BERNARDIWomen (31)021:35
35Agostino BERNARDIMen (44)022:40

Orienteering Association of Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
22Chit Hei SHIUMen (44)019:58

PANDA OR. VALS.

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
21Matteo ZOPPÈMen (44)019:38
28Giuliana ZOPPÈWomen (31)022:41

PARK WORLD TOUR ITALIA S.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Sebastian INDERSTMen (44)016:28

PARK WORLD TOUR ITALIA S.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
7Tommaso SCALETMen (44)016:29

PARK WORLD TOUR ITALIA S.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Anna GIOVANELLIWomen (31)014:47

POL. BESANESE

11 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Eleonora DONADINIWomen (31)014:27
5Anna CAGLIOWomen (31)014:41
7Irene POZZEBONWomen (31)015:18
17Luigi GIULIANIMen (44)019:22
21Chiara CAGLIOWomen (31)018:51
32Davide GARUFIMen (44)021:54
34Andrea MIGLIOREMen (44)022:10
36Matteo CIVILLINIMen (44)022:42
31Laura VIGNIWomen (31)0mispunched
43Cesare MATTIROLIMen (44)0mispunched
44Federico NAVARRAMen (44)0mispunched

POL. CIRCOLO DOZZA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
41Francesco NANNIMen (44)030:35

POL. 'G. MASI'

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Viola ZAGONELWomen (31)014:36
15Laura CARLUCCIOWomen (31)017:03

POL. PUNTO NORD

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
12Anastasia TRIFILENKOVAWomen (31)016:10
28Iurii KALAGAEVMen (44)021:23

SCOM Mendrisio

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Elena PEZZATIWomen (31)013:36
1Tobia PEZZATIMen (44)014:28

SEMIPERDO OR. MANIAGO

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
20Valentina GRAMACCIAWomen (31)018:50
37Nicola PILOTTOMen (44)023:30

SPORTCLUB MERAN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Christine KIRCHLECHNERWomen (31)014:16

U.S. PRIMIERO

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Giacomo ZAGONELMen (44)015:48
4Mattia DEBERTOLISMen (44)016:00
8Fabio BRUNETMen (44)016:50
13Nicole SCALETWomen (31)016:32
Arianna TAUFERWomen (31)0did not start

UNIONE LOMBARDA

0 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
Stefano GALLETTIMen (44)0did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org