International Orienteering Federation

Official results for O'FRANCE, 2ème étape

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: O'FRANCE, 2ème étape
Organiser: France
Date: 8 July 2019

ABOMINABLE O MEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Matthew CRANEMen 21E (60)47:55+3:517:51

ABOMINABLE O MEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Grace CRANEWomen 21E (25)41:28+7:399:55

ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Martin NILSSONMen 21E (60)53:21+9:178:44

ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Adrien DELENNEMen 21E (60)56:38+12:349:17

ACA AIX EN PROV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Camilla DELENNEWomen 21E (25)49:07+15:1811:45

ACBEAUCHAMP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Gael RICARDMen 21E (60)1:08:37+24:3311:14

ACBEAUCHAMP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Kevin THURIOTMen 21E (60)1:09:48+25:4411:26

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Ben STEVENSMen 21E (60)59:37+15:339:46

ASO SILLERY

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Corentin TONNEAUMen 21E (60)57:10+13:069:22
28Thibaut DERENNEMen 21E (60)57:57+13:539:30
52Thomas BREDOMen 21E (60)1:14:56+30:5212:17
54François CLAPUYTMen 21E (60)1:19:27+35:2313:01

ASUB ORIENTATION ASBL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21François VAN DER OUDERAAMen 21E (60)54:51+10:478:59

ASUB ORIENTATION ASBL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Benjamin HOFMANSMen 21E (60)1:20:41+36:3713:13

ASUB ORIENTATION ASBL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jessica LIMPACHWomen 21E (25)59:43+25:5414:17

ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mathieu KERN GILLARDMen 21E (60)57:59+13:559:30

ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Juliette BASSETWomen 21E (25)44:35+10:4610:39

ASUL SPORTS NAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Pascaline COLASWomen 21E (25)55:11+21:2213:12

BELGIAN BIG FAT GUYS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Gilles DE NEYERMen 21E (60)57:17+13:139:23

BELGIAN BIG FAT GUYS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Bruno PARMENTIERMen 21E (60)1:38:24+54:2016:07

BRIVECORREZECO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Benjamin LEDUCMen 21E (60)50:01+5:578:11

BRIVECORREZECO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Alexandre VERGNAUDMen 21E (60)53:20+9:168:44

BRIVECORREZECO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Igor DANIELMen 21E (60)53:24+9:208:45

BRIVECORREZECO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Margot RANOUXWomen 21E (25)59:01+25:1214:07

CARTO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Adeline MORVANDWomen 21E (25)1:25:30+51:4120:27

CASCADE ORIENTEERING CLUB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Will ENGERMen 21E (60)1:01:58+17:5410:09

COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Charlotte BOUCHETWomen 21E (25)47:05+13:1611:15

COMULHOUSE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Brian ODERMATTMen 21E (60)1:09:54+25:5011:27

ESPOON SUUNTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Georgii MAVCHUNMen 21E (60)56:12+12:089:12

FINO46

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Loic MARTYMen 21E (60)47:24+3:207:46

FREIDIG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Mats EIDSMOMen 21E (60)1:01:09+17:0510:01

GARDE REP.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Nicolas GIRESMen 21E (60)54:25+10:218:55

GD4CAMINHOS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Domingos MARTINSMen 21E (60)1:29:42+45:3814:42

GD4CAMINHOS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Ines PINTOWomen 21E (25)1:08:36+34:4716:24

HAGABY GOIF

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Karin PERSSONWomen 21E (25)46:12+12:2311:03
38Johan ERIKSSONMen 21E (60)1:02:43+18:3910:16
45Johan PERSSONMen 21E (60)1:07:46+23:4211:06

HAMOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Benjamin ANCIAUXMen 21E (60)51:38+7:348:27

HAMOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Jeroen HOEKXMen 21E (60)54:22+10:188:54

HAMOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Tomas HENDRICKXMen 21E (60)1:03:09+19:0510:21

HOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Lucie ARNOWomen 21E (25)52:03+18:1412:27

IFK GOTEBORG

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Havard Sandstad EIDSMOMen 21E (60)44:047:13
2Kirsi NURMIWomen 21E (25)37:04+3:158:52

INTERLOPERS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Claire WARDWomen 21E (25)43:22+9:3310:22

KOL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Martijn HUSMen 21E (60)1:14:55+30:5112:16

KOOVEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Miika SUOMINENMen 21E (60)1:04:25+20:2110:33

L.O.V.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Raphaël MASLIAHMen 21E (60)47:56+3:527:51

LINKOPINGS OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Kajsa HAMMARSTROMWomen 21E (25)50:07+16:1811:59

LMA 72

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Mathieu POUVREAUMen 21E (60)1:31:15+47:1114:57

MS PARMA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anastasia RUDNAYAWomen 21E (25)33:498:05

NAO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Teo VALENTINMen 21E (60)1:16:10+32:0612:29

NATURFREUNDE WIEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Dirk DEUBELMen 21E (60)1:39:37+55:3316:19

NERIMA OLC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Yuki NITAMIMen 21E (60)1:06:14+22:1010:51

NORD WEST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Daniil KASHINMen 21E (60)51:57+7:538:30

NTNUI

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Vegard Jarvis WESTERGARDMen 21E (60)46:06+2:027:33
14Tonje Aasheim NYMARKWomen 21E (25)49:38+15:4911:52
Elias T. MOLNVIKMen 21E (60)did not start

OAHK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Ka Ki LEUNGWomen 21E (25)1:07:45+33:5616:12

OK ILVES

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Kaarel Hendrik ZERNANTMen 21E (60)59:09+15:059:41

OK LINNE

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Hedwig HAASWomen 21E (25)40:59+7:109:48
33Albin BERGKVISTMen 21E (60)59:42+15:389:47

OK ORION

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tilda JOHANSSONWomen 21E (25)37:48+3:599:02

OK RAVINEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Allan MOGENSENMen 21E (60)1:03:01+18:5710:19

OLIFANT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Linda SCHRADERWomen 21E (25)1:07:40+33:5116:11

OMEGA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Liesbeth VAN DE VELDEWomen 21E (25)52:45+18:5612:37

OTB

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Clement DEMEUSEMen 21E (60)52:11+8:078:33
50Maxime CLAUDEMen 21E (60)1:11:03+26:5911:38

PELLON PONSI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Jyri UUSITALOMen 21E (60)48:56+4:528:01

RO'PARIS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Lionel MELINARDMen 21E (60)59:17+15:139:43

SK ZABOVRESKY BRNO

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Adela INDRAKOVAWomen 21E (25)41:27+7:389:54
7Johanka SIMKOVAWomen 21E (25)42:35+8:4610:11
8Barbora ZHANALOVAWomen 21E (25)42:58+9:0910:16
10Otakar HIRSMen 21E (60)51:33+7:298:27
11Stanislav MOKRYMen 21E (60)51:38+7:348:27
41Ludek FINSTRLEMen 21E (60)1:03:53+19:4910:28
43Jan ZHANALMen 21E (60)1:04:34+20:3010:35

SO LUNEVILLE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Marie BOLZERWomen 21E (25)59:45+25:5614:17

SOS GO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Damien BERGUERREMen 21E (60)57:15+13:119:23

T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Theo RADONDYMen 21E (60)46:33+2:297:37

T.A.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Louis HALTZMen 21E (60)1:27:55+43:5114:24

TUME

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Yannick MICHIELSMen 21E (60)49:31+5:278:07

UNIVERSITY OF TSUKUBA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Hiroki KOMAKIMen 21E (60)52:02+7:588:31

UTOKYO OLK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Masaya TANEICHIMen 21E (60)1:02:29+18:2510:14
49Hideo TAKAHASHIMen 21E (60)1:10:59+26:5511:38

VAREGG FLERIDRETT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Markus KJARNER SEMBMen 21E (60)did not finish

VSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35François PLAGNOLMen 21E (60)1:01:47+17:4310:07

XTTRAID63

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Steve LECONTEMen 21E (60)55:36+11:329:06

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org