International Orienteering Federation

Official results for FinnSpring 2019

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: FinnSpring 2019
Organisers: Finland / Paimion Rasti / Sauvon Urheilijat
Date: 20 April 2019

W21E

12 200 m, 48 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Anastasia RudnayaMS ParmaRussian Federation1:20:49
2Venla HarjuTampereen PyrintöFinland1:21:03+0:14
3Maija SianojaMS ParmaFinland1:21:36+0:47
4Lotta KarholaTampereen PyrintöFinland1:21:57+1:08
5Merja RantanenJämsän Retki-VeikotFinland1:23:00+2:11
6Sofia HaajanenSK PohjantähtiFinland1:23:20+2:31
7Amy NymalmPargas IFFinland1:24:27+3:38
8Saila KinniTampereen PyrintöFinland1:24:59+4:10
9Kirsi NurmiSwedenFinland1:25:36+4:47
10Alexandra EnlundPargas IFFinland1:25:55+5:06
11Anna HaatajaSK PohjantähtiFinland1:26:11+5:22
12Heini WennmanSK PohjantähtiFinland1:26:20+5:31
13Natalia EfimovaHiisirastiRussian Federation1:26:44+5:55
14Evely KaasikuKooveeEstonia1:26:52+6:03
15Sari AnttonenSK PohjantähtiFinland1:27:39+6:50
16Aino MänkärläLynxFinland1:27:40+6:51
17Julia NovikovaHiidenkiertäjätRussian Federation1:27:52+7:03
18Veera KlemettinenSuunta JyväskyläFinland1:28:34+7:45
19Miia NiittynenKooveeFinland1:28:43+7:54
20Sanna KauppilaAngelniemen AnkkuriFinland1:29:00+8:11
21Anna NärhiSwedenFinland1:29:30+8:41
22Emma SilvennoinenPaimion RastiFinland1:30:23+9:34
23Niina HulkkonenSwedenFinland1:31:24+10:35
24Ulrika UotilaKooveeFinland1:31:42+10:53
25Mira KaskinenRastikarhutFinland1:32:30+11:41
26Anu TuomistoVaasan SuunnistajatFinland1:32:42+11:53
27von Katja SchoultzPargas IFFinland1:33:07+12:18
28Silja KauppinenKalevan RastiFinland1:33:13+12:24
29Enni JalavaTurun SuunnistajatFinland1:34:17+13:28
30Inga DambePaimion RastiLatvia1:34:44+13:55
31Tatiana BevzaRussiaRussian Federation1:34:53+14:04
32Inna SomovaHiisirastiRussian Federation1:36:04+15:15
33Annika RihmaHiidenkiertäjätEstonia1:36:12+15:23
34Eveliina HirvonenNorwayFinland1:36:51+16:02
35Milla LohikainenTampereen PyrintöFinland1:39:45+18:56
36Ina WesterlundPaimion RastiFinland1:40:27+19:38
37Elli PeltomäkiRastikarhutFinland1:40:44+19:55
38Suvi HeittolaRajamäen RykmenttiFinland1:41:57+21:08
39Anna DvorianskaiaHiisirastiRussian Federation1:44:44+23:55
40Milla MattilaHelsingin SuunnistajatFinland1:47:45+26:56
41Laura JakobssonRastikarhutFinland1:51:08+30:19
42Filipa RodriguesPORPortugal1:52:18+31:29
43Noora HyyrynenHelsingin SuunnistajatFinland1:56:36+35:47
44Netta RajamäkiKalevan RastiFinland1:56:40+35:51
Johanna HulkkonenKooveeFinlanddisqualified
Anni HaanpääTampereen PyrintöFinlanddisqualified
Suvi YlikyläRastikarhutFinlanddisqualified
Yvonne GunellPargas IFFinlanddid not finish
Tuija KuuselaRastikarhutFinlanddid not start
Tiia IstolahtiMS ParmaFinlanddid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org