International Orienteering Federation

Official results for Swedish League #4

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Swedish League #4
Organisers: Jarla Orientering / Sweden
Date: 3 May 2019

Alfta-Ösa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Irina NybergWomen (78)16:25+2:325:00

Alfta-Ösa OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Josefine HeikkaWomen (78)cancelled

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Simon HedlundMen (79)19:09+3:444:43

Ärla IF

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Henrik JonssonMen (79)cancelled

Ärla IF

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rudolfs ZernisMen (79)cancelled

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Susen LöschWomen (78)16:12+2:194:56

Attunda OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Thomas PetterssonMen-2 (22)17:49+2:504:58
63Karl EngesMen (79)19:03+3:384:41

Eksjö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Andreas BerganderMen (79)17:42+2:174:21

Eksjö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Lucas SundbladMen (79)18:52+3:274:38

Eksjö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Sanna FastWomen (78)16:23+2:304:59

Espoon Suunta

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Vladislav MalyshevMen (79)17:04+1:394:12
43Anssi VesantoMen (79)17:59+2:344:25
70Josh BeechWomen (78)3:41:43+3:27:501:07:35

Falkenbergs OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Matilda MartinssonWomen (78)22:44+8:516:55

Falköpings AIK OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Johanna HagströmWomen (78)17:49+3:565:25

Falköpings AIK OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Ida WillénWomen (78)19:37+5:445:58

Gävle OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Erik BomanMen (79)18:32+3:074:33

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Daniel MartinssonMen (79)17:35+2:104:19

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Raphael MakMen (79)22:54+7:295:38

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Lina StrandWomen (78)14:40+0:474:28

Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Anna WallinWomen (78)16:49+2:565:07

Göteborg-Majorna OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Moa EnmarkWomen (78)cancelled

Hagaby GoIF Örebro

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Martin RegbornMen (79)15:253:47

Hagaby GoIF Örebro

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Filip DahlgrenMen (79)16:43+1:184:07

Haninge SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Carolin SvenssonWomen (78)19:00+5:075:47

Hellas Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Tatyana RiabkinaWomen (78)14:54+1:014:32
10Yury MasnyyMen-2 (22)16:55+1:564:43

Helsingin Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Otto KaarioMen (79)16:58+1:334:10

Hestra IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Filip GrahnMen (79)16:47+1:224:08

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Leonid NovikovMen (79)16:18+0:534:00

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Valentin NovikovMen (79)18:24+2:594:31

Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Yulia NovikovaWomen (78)17:00+3:075:10

IF Hagen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Filip KarlssonMen-2 (22)16:03+1:044:28
Alicia FribergWomen (78)did not start

IF Thor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Gunilla SvärdWomen (78)18:51+4:585:44

IFK Göteborg Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Arvid VågMen (79)18:21+2:564:31

IFK Göteborg Orientering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Johan HögstrandMen (79)cancelled

IFK Göteborg Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sara HagströmWomen (78)14:44+0:514:29

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Mårten BoströmMen (79)16:44+1:194:07

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Simon SchusterMen (79)18:59+3:344:40

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Anna BachmanWomen (78)16:31+2:385:02

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Helena KarlssonWomen (78)16:31+2:385:02

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Emma BjessmoWomen (78)16:50+2:575:07

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Ausrine KutkaiteWomen (78)16:51+2:585:08

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Susanna TervoWomen (78)18:21+4:285:35

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Barbora PijákováWomen (78)18:23+4:305:36

IFK Lidingö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Isabella TapperWomen (78)22:51+8:586:57

IFK Mora OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Mikhail KuleshovMen (79)18:24+2:594:31

IK Hakarpspojkarna

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Filip OssianssonMen (79)17:28+2:034:18
41Tova OlssonWomen (78)18:33+4:405:39
42Gabriella GustafssonWomen (78)18:35+4:425:39
46Arvid NordMen (79)18:01+2:364:26
62Martina WalchWomen (78)20:36+6:436:16

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Jens RönnolsMen (79)16:49+1:244:08

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Ivan KuchmenkoMen (79)17:52+2:274:24

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Anton NilssonMen (79)18:21+2:564:31

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Karolin OhlssonWomen (78)13:534:13

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Sara SjökvistWomen (78)16:01+2:084:52

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Filipa RodriguesWomen (78)17:35+3:425:21

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Anna Dahlgren-RosénWomen (78)18:23+4:305:36

KFUM Örebro OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jacob ErikssonMen-2 (22)15:47+0:484:24

Kils OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Ludvig ErikssonMen (79)17:04+1:394:12
44Sanna SkoogWomen (78)18:46+4:535:43
46Andreas UllerMen (79)18:01+2:364:26
Viktor SkoogMen-2 (22)did not start

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Erik MalmbergMen (79)17:51+2:264:23

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Alva OlssonWomen (78)15:17+1:244:39

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Anna WehlinWomen (78)17:14+3:215:15

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Kristyna HlubuckovaWomen (78)20:28+6:356:14

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sven EngströmMen-2 (22)14:594:11

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Maxime BonneauMen-2 (22)15:58+0:594:27

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Martin SmelikMen-2 (22)17:33+2:344:54

Lunds OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Karin HagwallWomen (78)20:16+6:236:10

Malungs OK Skogsmårdarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Daniel HájekMen (79)16:35+1:104:05

Malungs OK Skogsmårdarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Filip WadstenMen (79)17:25+2:004:17

Malungs OK Skogsmårdarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Albin LillieströmMen (79)18:36+3:114:34

Malungs OK Skogsmårdarna

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ludvig ÅhlundMen (79)cancelled

Malungs OK Skogsmårdarna

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
William LindMen (79)cancelled

Malungs OK Skogsmårdarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Jennie Börjesson ErikssonWomen (78)16:29+2:365:01

Malungs OK Skogsmårdarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Johanna Börjesson ErikssonWomen (78)16:49+2:565:07

Malungs OK Skogsmårdarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Carolina DelgadoWomen (78)23:35+9:427:11

Malungs OK Skogsmårdarna

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dag StridhMen-2 (22)did not start

Markbygdens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Pontus KarlssonMen (79)17:53+2:284:24

MS Parma

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Akseli RuoholaMen (79)16:01+0:363:56
11Anastasia RudnayaWomen (78)15:57+2:044:51
Aaro RuoholaMen (79)did not start

Nyköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Kristin HylanderWomen (78)19:58+6:056:05

OK Denseln

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mathias HallménMen (79)cancelled

OK Gynge

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Linnea GustafssonWomen (78)22:40+8:476:54

OK Hällen

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Peter ÖbergMen (79)cancelled

OK Hällen

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Johanna ÖbergWomen (78)cancelled

OK Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Isac von KrusenstiernaMen (79)16:22+0:574:01

OK Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Jonas GustafssonMen (79)17:16+1:514:15

OK Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Lisa RisbyWomen (78)16:57+3:045:10

OK Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Jenny ErikssonWomen (78)17:59+4:065:28

OK Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Matilda ErikssonWomen (78)18:17+4:245:34

OK Kåre

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kajsa RisbyWomen (78)did not start

OK Kåre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Emil ÅbergMen-2 (22)16:44+1:454:40

OK Kolmården

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Ville JohanssonMen (79)17:48+2:234:23

OK Kolmården

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Simon LundinMen (79)22:43+7:185:35

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Oskar SjöbergMen (79)16:21+0:564:01

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Niklas AldénMen (79)17:28+2:034:18

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Nitsan YasurMen (79)17:59+2:344:25

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Tuve MöllerMen (79)19:46+4:214:52

OK Linné

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Albin RidefeltMen (79)cancelled

OK Linné

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Johanna ÖbergWomen (78)cancelled

OK Milan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Josefin ErlandssonWomen (78)21:17+7:246:29

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Rasmus ElmelidMen (79)17:00+1:354:11

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Erik AnderssonMen (79)17:02+1:374:11

OK Orion

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anton JohanssonMen (79)did not start

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Tilda JohanssonWomen (78)15:54+2:014:50

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Nicolas KastnerMen (79)17:25+2:004:17

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Rasmus SvantessonMen (79)17:55+2:304:24

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Simon WikströmMen (79)17:55+2:304:24

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Ursula KadanWomen (78)15:45+1:524:48

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Elin CarlssonWomen (78)17:31+3:385:20

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Nelly CarlssonWomen (78)17:33+3:405:21

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Jannie HagårdWomen (78)18:38+4:455:40

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Pim HedbergWomen (78)19:20+5:275:53

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Emma BergmanWomen (78)mispunched

OK Ravinen

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Gustav BergmanMen (79)15:26+0:013:48
11Ruslan GlebovMen (79)16:38+1:134:05
31Emil GranqvistMen (79)17:29+2:044:18
55Kalle BergmanMen (79)18:30+3:054:33
59Sergiu FalaMen (79)18:54+3:294:39
61Sarah-Jane BarrableWomen (78)20:35+6:426:16
65Nick BarrableMen (79)19:19+3:544:45
66Tone AlbrektssonWomen (78)22:45+8:526:56
69Tilda AnderssonWomen (78)23:45+9:527:14
Matts AnderssonMen-2 (22)disqualified
Vladyslav LaskarzhevskyMen-2 (22)mispunched
Love BerzellMen-2 (22)did not start

OK Roxen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Emma HelmerssonWomen (78)19:16+5:235:52
Emma PetterssonWomen (78)did not start

OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Nikita GurevichMen (79)18:16+2:514:29

OK Tisaren

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lilian ForsgrenWomen (78)14:31+0:384:25
6Olle JosarpMen-2 (22)16:33+1:344:37
9Oskar AndrénMen (79)16:30+1:054:03
9Josefin TjernlundWomen (78)15:50+1:574:49
28Andrea SvenssonWomen (78)17:22+3:295:17
39Filip JacobssonMen (79)17:53+2:284:24
49Gustav HindérMen (79)18:09+2:444:28
50Elif Gökce AvciWomen (78)19:07+5:145:49
60Ellinor TjernlundWomen (78)20:33+6:406:15
Mathias DrageMen-2 (22)did not start

Östersunds OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Helen HanstockWomen (78)cancelled

Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Aleksandra HornikWomen (78)14:58+1:054:33

Pargas IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Kuba DragowskiMen (79)17:33+2:084:19

Rehns BK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Roman BondarenkoMen-2 (22)15:54+0:554:26
14Anastasiia BorovkovaWomen (78)16:13+2:204:56
49Erica EdmanWomen (78)19:04+5:115:48

Sävedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Heino OllinMen (79)18:55+3:304:39

Scout Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Michael Chun Chi TsangMen (79)27:22+11:576:44

Skåneslättens OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Angelica EngströmWomen (78)19:56+6:036:04

Skåneslättens OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Erik Barr ZeilonMen-2 (22)16:53+1:544:42

Snättringe SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Flavio PoltéraMen (79)18:56+3:314:39

Snättringe SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Mariya KhimochkinaWomen (78)19:37+5:445:58

Snättringe SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Vladislav DevyatovMen-2 (22)18:04+3:055:02

Snättringe SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Valentin KoziavinMen-2 (22)mispunched

Söderhamns OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
David SundströmMen-2 (22)did not start

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Eric BörjeskogMen (79)15:47+0:223:53

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Kent OhlssonMen (79)17:05+1:404:12

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Jakob EnmarkMen (79)17:59+2:344:25

Södertälje-Nykvarn OF

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Johan Ek-LarssonMen (79)cancelled

Södertälje-Nykvarn OF

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jeanette Jönsson HellstadiusWomen (78)cancelled

Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreas MikkelsenMen-2 (22)mispunched

Stora Tuna OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Emil SvenskMen (79)15:46+0:213:53
17Jesper SvenskMen (79)16:59+1:344:10
20Anton ForsbergMen (79)17:03+1:384:11
26Henrik JohannessonMen (79)17:22+1:574:16
Anton SjökvistMen (79)cancelled

Storviks IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Joel Börjesson ErikssonMen-2 (22)18:53+3:545:16

Sundsvalls OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Erik ToomingasMen-2 (22)19:26+4:275:25
20Stina NordinWomen (78)16:48+2:555:07
47Hanna HugossonWomen (78)18:52+4:595:45

Täby OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Aleksandra ShusharinaWomen (78)19:42+5:496:00

Tampereen Pyrintö

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi NiemiMen (79)did not start

Tullinge SK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tintin KarlbergMen-2 (22)17:53+2:544:59
21Victor ImarkMen (79)17:04+1:394:12
29Rebecka HeinrupWomen (78)17:29+3:365:19
36Simon ImarkMen (79)17:51+2:264:23
Johanna LönnkvistWomen (78)mispunched

Tyrving IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Espen Hadmark HultgreenMen-2 (22)16:39+1:404:39

Uddevalla OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Moa GustafssonWomen (78)17:55+4:025:27

UKS Orientus Lodz

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Piotr PaszynskiMen-2 (22)17:29+2:304:53
16Przemyslaw ZuchmanskiMen-2 (22)18:52+3:535:16

Ulricehamns OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Erik Nilsson SimkovicsMen (79)18:06+2:414:27

Västerås SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Jonna ForsWomen (78)18:49+4:565:44

Växjö OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Louise LundgrenWomen (78)17:39+3:465:22

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport