International Orienteering Federation

Official results for Sjusjørennet mellom

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Sjusjørennet mellom
Organiser: Norway
Date: 16 December 2018

H 21

6 960 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Lars Hol MoholdtWing OKNorway32:324:40
2Martin HammarbergSundsvalls OKSweden33:31+0:594:48
3Stanimir BelomazhevHadeland OLBulgaria33:47+1:154:51
4Jørgen MadslienNTNUINorway33:54+1:224:52
5Jørgen BaklidKonnerud ILNorway34:36+2:044:58
6Oskar SandbergSäterbygdens OKSweden35:26+2:545:05
7Erik BlomgrenUmeå OKSweden35:34+3:025:06
8Rasmus WickbomI 19 IFSweden35:35+3:035:06
9Øyvind WiggenByåsen ILNorway36:28+3:565:14
10Øyvind WatterdalHadeland OLNorway38:06+5:345:28
11Ove SætraHadeland OLNorway38:42+6:105:33
12Bojan BlumensteinNydalens SKGermany40:54+8:225:52
13Håvard HagaNydalens SKNorway41:15+8:435:55
14Ulrik Astrup ArnesenHeming OrienteringNorway41:20+8:485:56
15Emil GranqvistNTNUISweden44:49+12:176:26
16Olai Stensland LillevoldNTNUINorway46:53+14:216:44
17Zoltan SzepVSK CsikszeredaRomania49:18+16:467:05
18Sander H. RogndokkenNydalens SKNorway49:21+16:497:05
19Rasmus Rørholt TheisenNTNUINorway53:04+20:327:37
20Audun JørgensenØstmarka OKNorway1:30:09+57:3712:57
Klaus CsucsIFK Mora OKRomaniadisqualified
Bjørnar KvåleHadeland OLNorwaydisqualified
Gion SchnyderSki-O SwissSwitzerlanddisqualified
Mathias BenjaminsenLillomarka OLNorwaydid not start
Audun HeimdalKonnerud ILNorwaydid not start
Linus RappIFK Mora OKSwedendid not start

D 21

5 110 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Isabel SalénIFK Mora OKSweden26:185:08
2Magdalena OlssonIFK Mora OKSweden26:23+0:055:09
3Tove AlexanderssonAlfta-Ösa OKSweden26:50+0:325:15
4Milka ReponenKeuruun KisailijatFinland27:11+0:535:19
5Frida SandbergSäterbygdens OKSweden27:30+1:125:22
6Anna UlvensøenNTNUINorway28:00+1:425:28
7Evelina WickbomI 19 IFSweden28:27+2:095:34
8Salla KoskelaLounais-Hämeen RastiFinland28:59+2:415:40
9Evine Westli AndersenLøten o-lagNorway29:55+3:375:51
10Bente RostAlfta-Ösa OKSweden30:22+4:045:56
11Emma BergströmI 19 IFSweden32:02+5:446:16
12Audhild Bakken RognstadEmblem ILNorway32:12+5:546:18
13Elin LundgrenI 19 IFSweden32:23+6:056:20
14Tilla Farnes HennumLierbygda OLNorway32:29+6:116:21
15Anniken Eriksrud KarlsenNTNUINorway34:25+8:076:44
16Sarah PerssonÅtvidabergs IFSweden35:00+8:426:50
17Margrethe WisløffNTNUINorway35:57+9:397:02
18Marta UlvensøenNTNUINorway37:41+11:237:22
19Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway44:47+18:298:45
20Marit Melby JacobsenLardal OLNorway45:49+19:318:57
Klara YngvessonUmeå OKSwedendisqualified
Laura Csucs-FenyvesiIFK Mora OKHungarydid not start
Hanna ErikssonIFK Mora OKSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner