International Orienteering Federation

Official results for Swedish League #3

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League #3
Organisers: OK Algen / OK Tyr / Skattkarrs SOK / Sweden
Date: 14 April 2019

M21-2

12 860 m, 78 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Lucas SundbladEksjö SOKSweden1:14:32
2Albin LillieströmMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:14:49+0:17
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden1:15:39+1:07
4Martin DjerfIK HakarpspojkarnaSweden1:15:58+1:26
5Ludvig ErikssonKils OKSweden1:16:54+2:22
6Karl EngesAttunda OKSweden1:16:57+2:25
7Oskar SandbergMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:17:12+2:40
8Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden1:17:28+2:56
9Anton NilssonJärla OrienteringSweden1:17:37+3:05
10Simon SchusterIFK Lidingö SOKSweden1:18:05+3:33
11Erik MalmbergLinköpings OKSweden1:18:12+3:40
12Harrison McCartneySävedalens AIKGreat Britain1:18:45+4:13
13Johannes RidefeltOK LinnéSweden1:18:49+4:17
14Simon LundinOK KolmårdenSweden1:19:11+4:39
15Albin AxelssonIK HakarpspojkarnaSweden1:19:12+4:40
16Oskar LeinonenOK KolmårdenSweden1:19:21+4:49
17Johan TörnrothHestra IFSweden1:19:36+5:04
18Jacob ErikssonKFUM Örebro OKSweden1:19:47+5:15
19Axel WrådheAttunda OKSweden1:19:54+5:22
20Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden1:20:18+5:46
21Heino OllinSävedalens AIKEstonia1:20:19+5:47
22Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKSweden1:20:30+5:58
23Csaba GössweinOK LinnéHungary1:20:48+6:16
24Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:21:02+6:30
25Josef NordlundOK LinnéSweden1:21:17+6:45
26Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKSweden1:21:42+7:10
27Stepan MudrakStora Tuna OKCzech Republic1:21:54+7:22
28Jakob WallenhammarHagaby GoIF ÖrebroSweden1:22:20+7:48
29Teodor YordanovKils OKBulgaria1:22:45+8:13
30Sixten HillerhagOK LinnéSweden1:22:50+8:18
31Timo MähönenIFK Lidingö SOKFinland1:23:10+8:38
32Kevin StåhlGöteborg-Majorna OKSweden1:23:43+9:11
33Simon WikströmOK Pan-KristianstadSweden1:24:03+9:31
34Josh BeechEspoon SuuntaGreat Britain1:24:12+9:40
35Nils Hammaräng GripOK OrionSweden1:24:24+9:52
36Rasmus Møller JessOK LinnéDenmark1:24:58+10:26
37Oskar LundqvistMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:25:00+10:28
38Markus AdolfssonTullinge SKSweden1:25:11+10:39
39Joshua DudleyIFK Göteborg OrienteringGreat Britain1:25:16+10:44
40Anders AxlingSundsvalls OKSweden1:25:21+10:49
41Jonas HammarskiöldOK SkogsfalkenSweden1:25:40+11:08
42Viktor JanrikOK LinnéSweden1:26:06+11:34
43Jacob LindstamOK RavinenSweden1:26:46+12:14
44Henrik VäisänenMS ParmaFinland1:26:57+12:25
45Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK SkogsmårdarnaPortugal1:27:01+12:29
46Viktor SkoogKils OKSweden1:27:06+12:34
47Stefan YordanovBulgaria National TeamBulgaria1:27:35+13:03
48Gustav ÖhgrenOK KåreSweden1:27:36+13:04
49Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IFSweden1:27:57+13:25
50Erik LindgrenOK TisarenSweden1:28:20+13:48
51Aleksander BernaciakOK OrionPoland1:29:02+14:30
52Torbjörn JacobssonOK RodhenSweden1:29:04+14:32
53Markus LangStora Tuna OKAustria1:29:27+14:55
54Johan SöderlundOK TyrSweden1:29:32+15:00
55Fritjof AxelssonFK GöingarnaSweden1:29:47+15:15
56Hugo ErikssonOK NolaskogsarnaSweden1:30:55+16:23
57Johan WennermarkOK TyrSweden1:31:12+16:40
58Tuve MöllerOK LinnéSweden1:32:21+17:49
59Thomas PetterssonAttunda OKSweden1:32:59+18:27
60Sven EngströmLinköpings OKSweden1:35:05+20:33
61Kristian DahlströmIFK Mora OKSweden1:35:06+20:34
62Liutauras BileviciusOK RoslagenLithuania1:35:11+20:39
63Charlie StoltRehns BKSweden1:35:19+20:47
64Daniel DuhlboIFK Mora OKSweden1:35:23+20:51
65David SundströmSöderhamns OKSweden1:36:19+21:47
66Simon MarteliusAttunda OKSweden1:36:31+21:59
67Sergiu FalaOK RavinenMoldova, Republic of1:37:02+22:30
68Viacheslav MatiashOK TisarenUkraine1:37:08+22:36
69Christoffer JohanssonTrollhättans SOKSweden1:37:11+22:39
70Oskar EngmanNyköpings OKSweden1:39:06+24:34
71Jonas AnderssonStora Tuna OKSweden1:43:42+29:10
72Christian RedtzerAttunda OKSweden1:53:59+39:27
73Johan PerssonAttunda OKSweden1:56:24+41:52
Adrian DahlströmIFK Mora OKSwedenmispunched
Stanislav PolianytsiaOK DenselnUkrainemispunched
Jesper SjögrenHestra IFSwedenmispunched
Tom CampbellOK KolmårdenSwedenmispunched
Arvid NordIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Pasi IkonenPaimion RastiFinlanddid not start
Apostol AtanasovBulgaria National TeamBulgariadid not start
Per CarlborgHagaby GoIF ÖrebroSwedendid not start
Erik BomanGävle OKSwedencancelled
Johan HögstrandIFK Göteborg OrienteringSwedencancelled
Roman RyapolovIFK Mora OKRussian Federationcancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org