International Orienteering Federation

Official results for Swedish League #3

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League #3
Organisers: OK Algen / OK Tyr / Skattkarrs SOK / Sweden
Date: 14 April 2019

M21

16 340 m, 76 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Gustav BergmanOK RavinenSweden1:24:50
2Emil SvenskStora Tuna OKSweden1:28:29+3:39
3Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden1:28:35+3:45
4Albin RidefeltOK LinnéSweden1:30:29+5:39
5Simon HectorSnättringe SKSweden1:31:25+6:35
6Max Peter BejmerIFK Göteborg OrienteringSweden1:31:34+6:44
7Johan RunessonTampereen PyrintöSweden1:31:46+6:56
8Simon ImarkTullinge SKSweden1:32:05+7:15
9William LindMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:32:09+7:19
10Joakim SvenskStora Tuna OKSweden1:33:04+8:14
11Bartosz PawlakPaimion RastiPoland1:34:05+9:15
12Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine1:34:30+9:40
13Anton SjökvistStora Tuna OKSweden1:34:58+10:08
14Fredrik BakkmanIFK Göteborg OrienteringSweden1:35:15+10:25
15Filip GrahnHestra IFSweden1:35:30+10:40
16Filip OssianssonIK HakarpspojkarnaSweden1:35:38+10:48
17Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelarus1:36:30+11:40
18Leonid NovikovHiidenkiertäjätRussian Federation1:37:18+12:28
19Isac von KrusenstiernaOK KåreSweden1:37:56+13:06
20Olle KaleredStora Tuna OKSweden1:38:00+13:10
21Frédéric TranchandPaimion RastiFrance1:38:16+13:26
22Andreas UllerKils OKSweden1:38:36+13:46
23Jens RönnolsJärla OrienteringSweden1:38:46+13:56
24Rassmus AnderssonOK LinnéSweden1:38:49+13:59
25Filip DahlgrenHagaby GoIF ÖrebroSweden1:38:50+14:00
26Marcus MillegårdSävedalens AIKSweden1:39:32+14:42
27Henrik JonssonÄrla IFSweden1:39:45+14:55
28Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg OrienteringNorway1:39:52+15:02
29Emil GranqvistOK RavinenSweden1:40:10+15:20
30Oleksandr KratovKooveeUkraine1:40:47+15:57
31David BejbomJärla OrienteringSweden1:40:54+16:04
32Mats TroengOK LinnéSweden1:41:02+16:12
33Henrik JohannessonStora Tuna OKSweden1:41:22+16:32
34Jesper SvenskStora Tuna OKSweden1:41:36+16:46
34Viktor LarssonÄrla IFSweden1:41:36+16:46
36Toni SaariPaimion RastiFinland1:41:45+16:55
37Ville JohanssonOK KolmårdenSweden1:42:34+17:44
38Mårten BoströmIFK Lidingö SOKFinland1:42:45+17:55
39Emil LjungemyrOK KolmårdenSweden1:43:09+18:19
40Filip WadstenMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:44:10+19:20
41Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:44:24+19:34
42Jonas GustafssonOK KåreSweden1:44:40+19:50
43Hector HainesIFK Lidingö SOKGreat Britain1:44:54+20:04
44Mathias HallménOK DenselnSweden1:45:20+20:30
45Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:45:23+20:33
46Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OFPoland1:45:28+20:38
47Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKSweden1:45:36+20:46
48Andrey SalinSävedalens AIKBelarus1:45:37+20:47
49Rickard BörjessonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:45:49+20:59
50Elias Bäcklund EkvallHalden SKSweden1:45:50+21:00
51Erik ClassonOK OrintoSweden1:45:52+21:02
52Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine1:45:53+21:03
53Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSweden1:47:10+22:20
54Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden1:47:11+22:21
55Rasmus ElmelidOK OrionSweden1:47:14+22:24
56Lukas LundgrenVäxjö OKSweden1:48:01+23:11
57Göran WinbladFredrikstad SKSweden1:48:12+23:22
58Anton NovichenkoSävedalens AIKBelarus1:48:57+24:07
59Oskar AndrénOK TisarenSweden1:49:17+24:27
60Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKAustralia1:49:31+24:41
61Ivan SirakovBulgaria National TeamBulgaria1:50:34+25:44
62Vitalii HychkoSävedalens AIKUkraine1:51:06+26:16
63Ludvig ÅhlundMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:52:02+27:12
64Krzysztof WolowczykOK DenselnPoland1:52:54+28:04
65Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden1:53:09+28:19
66Daniel AttåsOK TisarenSweden1:53:14+28:24
67Simon HedlundÄrla IFSweden1:53:36+28:46
68Filip JacobssonOK TisarenSweden1:58:01+33:11
69Victor ImarkTullinge SKSweden1:58:32+33:42
70Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37Finland2:08:09+43:19
Mikolaj DutkowskiRonneby OKPolanddisqualified
Anton ForsbergStora Tuna OKSwedenmispunched
Markus HederskogIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Erik AnderssonOK OrionSwedenmispunched
Rudolfs ZernisÄrla IFLatviamispunched
Vojtěch SýkoraKooveeCzech Republicmispunched
Miloš NykodýmOK LinnéCzech Republicdid not start
Tim RobertsonKooveeNew Zealanddid not start
Arvid VågIFK Göteborg OrienteringSwedencancelled
Oskar DanielsAttunda OKSwedencancelled
Gustav SparrevikIK HakarpspojkarnaSwedencancelled
Julian DentIFK Lidingö SOKAustraliacancelled
Jerker LysellRehns BKSwedencancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org