International Orienteering Federation

Official results for Swedish League #2

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League #2
Organisers: OK Algen / OK Tyr / Skattkarrs SOK / Sweden
Date: 13 April 2019

M21-2

5 390 m, 93 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Göran WinbladFredrikstad SKSweden32:06
2David BejbomJärla OrienteringSweden32:09+0:03
3Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSweden32:33+0:27
4Oskar AndrénOK TisarenSweden32:47+0:41
5Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKSweden32:58+0:52
6Simon HedlundÄrla IFSweden33:25+1:19
7Filip JacobssonOK TisarenSweden33:26+1:20
8Vitalii HychkoSävedalens AIKUkraine33:36+1:30
9Anders HedbergGöteborg-Majorna OKSweden33:39+1:33
10Markus HederskogIK HakarpspojkarnaSweden34:08+2:02
11Erik MalmbergLinköpings OKSweden34:09+2:03
12Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden34:15+2:09
13Simon SchusterIFK Lidingö SOKSweden34:22+2:16
14Albin LillieströmMalungs OK SkogsmårdarnaSweden34:25+2:19
15Josef NordlundOK LinnéSweden34:49+2:43
16Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKSweden34:50+2:44
17Nicolas SimoninBækkelagets SKIreland35:04+2:58
18Niclas JonassonIFK Göteborg OrienteringSweden35:08+3:02
19Johannes RidefeltOK LinnéSweden35:17+3:11
20Timo MähönenIFK Lidingö SOKFinland35:18+3:12
21Viktor JanrikOK LinnéSweden35:20+3:14
22Harrison McCartneySävedalens AIKGreat Britain35:25+3:19
23Jacob LindstamOK RavinenSweden35:33+3:27
24Didrik HallNyköpings OKSweden35:37+3:31
25Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden35:44+3:38
26Simon WikströmOK Pan-KristianstadSweden35:48+3:42
27Martin DjerfIK HakarpspojkarnaSweden35:49+3:43
28Stepan MudrakStora Tuna OKCzech Republic36:22+4:16
29Johan AronssonOK TisarenSweden36:25+4:19
30Karl EngesAttunda OKSweden36:26+4:20
31Markus AdolfssonTullinge SKSweden36:39+4:33
32Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden36:57+4:51
33Viktor WassénHalden SKSweden37:11+5:05
34Charlie StoltRehns BKSweden37:14+5:08
35Henrik VäisänenMS ParmaFinland37:36+5:30
36Kevin StåhlGöteborg-Majorna OKSweden37:40+5:34
37Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKSweden37:41+5:35
38Johan SöderlundOK TyrSweden37:54+5:48
39Aleksander BernaciakOK OrionPoland38:32+6:26
40Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IFSweden38:53+6:47
41Erik LindgrenOK TisarenSweden39:02+6:56
42Fritjof AxelssonFK GöingarnaSweden39:04+6:58
43Tuve MöllerOK LinnéSweden39:14+7:08
44Joshua DudleyIFK Göteborg OrienteringGreat Britain39:34+7:28
45Jesper SjögrenHestra IFSweden39:57+7:51
46Nils Hammaräng GripOK OrionSweden39:59+7:53
47Tom CampbellOK KolmårdenSweden40:17+8:11
48Oskar LundqvistMalungs OK SkogsmårdarnaSweden40:22+8:16
49Simon MarteliusAttunda OKSweden40:32+8:26
50Torbjörn JacobssonOK RodhenSweden40:33+8:27
51David SundströmSöderhamns OKSweden40:34+8:28
52Gustav ÖhgrenOK KåreSweden40:41+8:35
53Rasmus Møller JessOK LinnéDenmark40:58+8:52
54Josh BeechEspoon SuuntaGreat Britain40:59+8:53
55Anders AxlingSundsvalls OKSweden41:07+9:01
56Johan WennermarkOK TyrSweden41:09+9:03
57Daniel DuhlboIFK Mora OKSweden41:21+9:15
58Sixten HillerhagOK LinnéSweden41:22+9:16
59Sergiu FalaOK RavinenMoldova, Republic of41:26+9:20
60Heino OllinSävedalens AIKEstonia41:44+9:38
61Jacob ErikssonKFUM Örebro OKSweden41:55+9:49
62Gustav SparrevikIK HakarpspojkarnaSweden42:12+10:06
63Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK SkogsmårdarnaPortugal42:14+10:08
64Csaba GössweinOK LinnéHungary42:18+10:12
65Sven EngströmLinköpings OKSweden42:36+10:30
66Kristian DahlströmIFK Mora OKSweden42:37+10:31
67Christoffer JohanssonTrollhättans SOKSweden42:46+10:40
68Anton NilssonJärla OrienteringSweden43:04+10:58
69Pontus LindblomOK RoxenSweden43:13+11:07
70Markus LangStora Tuna OKAustria43:33+11:27
71Teodor YordanovKils OKBulgaria43:41+11:35
72Jonas AnderssonStora Tuna OKSweden44:06+12:00
73Hugo ErikssonOK NolaskogsarnaSweden44:13+12:07
74Oskar EngmanNyköpings OKSweden44:56+12:50
75Johan HallgrenBjursås OKSweden44:58+12:52
76Eric HanssonIK HakarpspojkarnaSweden44:59+12:53
77Johan WikströmSävedalens AIKSweden45:06+13:00
78Adrian DahlströmIFK Mora OKSweden45:14+13:08
79Jakob WallenhammarHagaby GoIF ÖrebroSweden45:43+13:37
80Viktor SkoogKils OKSweden46:34+14:28
81Jonas HammarskiöldOK SkogsfalkenSweden46:45+14:39
82Adam SegerslättSkåneslättens OLSweden47:59+15:53
83Johan PerssonAttunda OKSweden49:03+16:57
84Stefan YordanovBulgaria National TeamBulgaria49:05+16:59
85Viacheslav MatiashOK TisarenUkraine49:24+17:18
86Christian RedtzerAttunda OKSweden49:45+17:39
87Thomas PetterssonAttunda OKSweden50:03+17:57
88Jakob FranssonOK MilanSweden50:26+18:20
89Liutauras BileviciusOK RoslagenLithuania50:39+18:33
90Marcus BeckiusOK TyrSweden53:33+21:27
91Apostol AtanasovBulgaria National TeamBulgaria1:09:08+37:02
Stanislav PolianytsiaOK DenselnUkrainemispunched
Per CarlborgHagaby GoIF ÖrebroSwedenmispunched
Pasi IkonenPaimion RastiFinlanddid not start
Albin BergkvistOK LinnéSwedendid not start
Johan HögstrandIFK Göteborg OrienteringSwedencancelled
Arvid VågIFK Göteborg OrienteringSwedencancelled
Erik BomanGävle OKSwedencancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org