International Orienteering Federation

Official results for Swedish League #2

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League #2
Organisers: OK Algen / OK Tyr / Skattkarrs SOK / Sweden
Date: 13 April 2019

Classes: Show all | M21 | W21 | M21-2 | W21-2

M21

6 220 m, 91 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Gustav BergmanOK RavinenSweden32:01
2Emil SvenskStora Tuna OKSweden32:45+0:44
3Johan RunessonTampereen PyrintöSweden33:18+1:17
4Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden33:25+1:24
5Albin RidefeltOK LinnéSweden33:50+1:49
6Max Peter BejmerIFK Göteborg OrienteringSweden34:14+2:13
7Simon ImarkTullinge SKSweden34:22+2:21
8William LindMalungs OK SkogsmårdarnaSweden34:40+2:39
9Oleksandr KratovKooveeUkraine34:57+2:56
10Jens RönnolsJärla OrienteringSweden35:09+3:08
11Filip DahlgrenHagaby GoIF ÖrebroSweden35:26+3:25
11Henrik JohannessonStora Tuna OKSweden35:26+3:25
13Anton SjökvistStora Tuna OKSweden35:29+3:28
14Jerker LysellRehns BKSweden35:32+3:31
15Simon HectorSnättringe SKSweden35:34+3:33
16Emil GranqvistOK RavinenSweden35:36+3:35
17Bartosz PawlakPaimion RastiPoland36:04+4:03
18Fredrik BakkmanIFK Göteborg OrienteringSweden36:28+4:27
19Frédéric TranchandPaimion RastiFrance36:45+4:44
20Leonid NovikovHiidenkiertäjätRussian Federation36:46+4:45
21Anton JohanssonOK OrionSweden36:48+4:47
22Isac von KrusenstiernaOK KåreSweden36:55+4:54
23Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine36:59+4:58
24Rassmus AnderssonOK LinnéSweden37:04+5:03
25Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OFPoland37:10+5:09
26Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37Finland37:11+5:10
27Jesper SvenskStora Tuna OKSweden37:26+5:25
28Rickard BörjessonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden37:28+5:27
29Hector HainesIFK Lidingö SOKGreat Britain37:34+5:33
30Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine37:35+5:34
31Mats TroengOK LinnéSweden37:40+5:39
32Filip GrahnHestra IFSweden37:42+5:41
33Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg OrienteringNorway37:43+5:42
34Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden37:50+5:49
35Viktor LarssonÄrla IFSweden37:55+5:54
36Matthias GroellOK Pan-KristianstadAustria37:59+5:58
37Olle KaleredStora Tuna OKSweden38:04+6:03
38Ville JohanssonOK KolmårdenSweden38:20+6:19
38Ludvig ÅhlundMalungs OK SkogsmårdarnaSweden38:20+6:19
40Rudolfs ZernisÄrla IFLatvia38:26+6:25
41Toni SaariPaimion RastiFinland38:34+6:33
42Joakim SvenskStora Tuna OKSweden38:35+6:34
43Henrik JonssonÄrla IFSweden38:37+6:36
44Filip WadstenMalungs OK SkogsmårdarnaSweden38:41+6:40
45Daniel AttåsOK TisarenSweden38:47+6:46
46Emil LjungemyrOK KolmårdenSweden38:50+6:49
47Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania39:02+7:01
48Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden39:03+7:02
49Mårten BoströmIFK Lidingö SOKFinland39:15+7:14
50Jonas GustafssonOK KåreSweden39:21+7:20
51Marcus MillegårdSävedalens AIKSweden39:24+7:23
52Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSweden39:31+7:30
52Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelarus39:31+7:30
54Ludvig ErikssonKils OKSweden39:36+7:35
55Mathias HallménOK DenselnSweden39:38+7:37
56Peter ÖbergOK HällenSweden39:43+7:42
57MiloŇ° NykodýmOK LinnéCzech Republic40:24+8:23
58Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKAustralia40:28+8:27
59Anton ForsbergStora Tuna OKSweden40:31+8:30
60Erik ClassonOK OrintoSweden40:38+8:37
61Axel WrådheAttunda OKSweden40:40+8:39
62Lukas LundgrenVäxjö OKSweden40:56+8:55
62Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden40:56+8:55
62Arnaud PerrinGöteborg-Majorna OKFrance40:56+8:55
65Erik AnderssonOK OrionSweden41:22+9:21
66Oliwer LundbergFreidigSweden41:27+9:26
67Ola MartnerOK Pan-KristianstadSweden41:32+9:31
68Julian DentIFK Lidingö SOKAustralia41:33+9:32
69Lucas SundbladEksjö SOKSweden41:34+9:33
70Krzysztof WolowczykOK DenselnPoland41:40+9:39
71Mikolaj DutkowskiRonneby OKPoland41:45+9:44
72Andreas UllerKils OKSweden41:48+9:47
73Rasmus ElmelidOK OrionSweden42:11+10:10
74Arvid NordIK HakarpspojkarnaSweden42:32+10:31
75Thomas LandqvistMalungs OK SkogsmårdarnaSweden42:35+10:34
76Anton NovichenkoSävedalens AIKBelarus42:54+10:53
77Simon LundinOK KolmårdenSweden43:03+11:02
78Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden43:08+11:07
79Johan TörnrothHestra IFSweden43:20+11:19
80Oskar LeinonenOK KolmårdenSweden43:23+11:22
81Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden43:37+11:36
82Vojtech SýkoraKooveeCzech Republic44:57+12:56
83Ivan SirakovBulgaria National TeamBulgaria45:18+13:17
84Oskar SandbergMalungs OK SkogsmårdarnaSweden45:34+13:33
85Victor ImarkTullinge SKSweden45:40+13:39
85Elias Bäcklund EkvallHalden SKSweden45:40+13:39
85Andrey SalinSävedalens AIKBelarus45:40+13:39
88Filip OssianssonIK HakarpspojkarnaSweden46:24+14:23
89Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden46:51+14:50
90Tim RobertsonKooveeNew Zealand56:10+24:09
Albin AxelssonIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Roman RyapolovIFK Mora OKRussian Federationcancelled
Oskar DanielsAttunda OKSwedencancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport