International Orienteering Federation

Official results for Swedish League #2

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League #2
Organisers: OK Algen / OK Tyr / Skattkarrs SOK / Sweden
Date: 13 April 2019

M21

6 220 m, 91 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Gustav BergmanOK RavinenSweden32:015:08
2Emil SvenskStora Tuna OKSweden32:45+0:445:15
3Johan RunessonTampereen PyrintöSweden33:18+1:175:21
4Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden33:25+1:245:22
5Albin RidefeltOK LinnéSweden33:50+1:495:26
6Max Peter BejmerIFK Göteborg OrienteringSweden34:14+2:135:30
7Simon ImarkTullinge SKSweden34:22+2:215:31
8William LindMalungs OK SkogsmårdarnaSweden34:40+2:395:34
9Oleksandr KratovKooveeUkraine34:57+2:565:37
10Jens RönnolsJärla OrienteringSweden35:09+3:085:39
11Filip DahlgrenHagaby GoIF ÖrebroSweden35:26+3:255:41
11Henrik JohannessonStora Tuna OKSweden35:26+3:255:41
13Anton SjökvistStora Tuna OKSweden35:29+3:285:42
14Jerker LysellRehns BKSweden35:32+3:315:42
15Simon HectorSnättringe SKSweden35:34+3:335:43
16Emil GranqvistOK RavinenSweden35:36+3:355:43
17Bartosz PawlakPaimion RastiPoland36:04+4:035:47
18Fredrik BakkmanIFK Göteborg OrienteringSweden36:28+4:275:51
19Frédéric TranchandPaimion RastiFrance36:45+4:445:54
20Leonid NovikovHiidenkiertäjätRussian Federation36:46+4:455:54
21Anton JohanssonOK OrionSweden36:48+4:475:54
22Isac von KrusenstiernaOK KåreSweden36:55+4:545:56
23Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine36:59+4:585:56
24Rassmus AnderssonOK LinnéSweden37:04+5:035:57
25Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OFPoland37:10+5:095:58
26Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37Finland37:11+5:105:58
27Jesper SvenskStora Tuna OKSweden37:26+5:256:01
28Rickard BörjessonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden37:28+5:276:01
29Hector HainesIFK Lidingö SOKGreat Britain37:34+5:336:02
30Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine37:35+5:346:02
31Mats TroengOK LinnéSweden37:40+5:396:03
32Filip GrahnHestra IFSweden37:42+5:416:03
33Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg OrienteringNorway37:43+5:426:03
34Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden37:50+5:496:04
35Viktor LarssonÄrla IFSweden37:55+5:546:05
36Matthias GroellOK Pan-KristianstadAustria37:59+5:586:06
37Olle KaleredStora Tuna OKSweden38:04+6:036:07
38Ville JohanssonOK KolmårdenSweden38:20+6:196:09
38Ludvig ÅhlundMalungs OK SkogsmårdarnaSweden38:20+6:196:09
40Rudolfs ZernisÄrla IFLatvia38:26+6:256:10
41Toni SaariPaimion RastiFinland38:34+6:336:12
42Joakim SvenskStora Tuna OKSweden38:35+6:346:12
43Henrik JonssonÄrla IFSweden38:37+6:366:12
44Filip WadstenMalungs OK SkogsmårdarnaSweden38:41+6:406:13
45Daniel AttåsOK TisarenSweden38:47+6:466:14
46Emil LjungemyrOK KolmårdenSweden38:50+6:496:14
47Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania39:02+7:016:16
48Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden39:03+7:026:16
49Mårten BoströmIFK Lidingö SOKFinland39:15+7:146:18
50Jonas GustafssonOK KåreSweden39:21+7:206:19
51Marcus MillegårdSävedalens AIKSweden39:24+7:236:20
52Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSweden39:31+7:306:21
52Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelarus39:31+7:306:21
54Ludvig ErikssonKils OKSweden39:36+7:356:21
55Mathias HallménOK DenselnSweden39:38+7:376:22
56Peter ÖbergOK HällenSweden39:43+7:426:23
57MiloŇ° NykodýmOK LinnéCzech Republic40:24+8:236:29
58Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKAustralia40:28+8:276:30
59Anton ForsbergStora Tuna OKSweden40:31+8:306:30
60Erik ClassonOK OrintoSweden40:38+8:376:31
61Axel WrådheAttunda OKSweden40:40+8:396:32
62Lukas LundgrenVäxjö OKSweden40:56+8:556:34
62Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden40:56+8:556:34
62Arnaud PerrinGöteborg-Majorna OKFrance40:56+8:556:34
65Erik AnderssonOK OrionSweden41:22+9:216:39
66Oliwer LundbergFreidigSweden41:27+9:266:39
67Ola MartnerOK Pan-KristianstadSweden41:32+9:316:40
68Julian DentIFK Lidingö SOKAustralia41:33+9:326:40
69Lucas SundbladEksjö SOKSweden41:34+9:336:40
70Krzysztof WolowczykOK DenselnPoland41:40+9:396:41
71Mikolaj DutkowskiRonneby OKPoland41:45+9:446:42
72Andreas UllerKils OKSweden41:48+9:476:43
73Rasmus ElmelidOK OrionSweden42:11+10:106:46
74Arvid NordIK HakarpspojkarnaSweden42:32+10:316:50
75Thomas LandqvistMalungs OK SkogsmårdarnaSweden42:35+10:346:50
76Anton NovichenkoSävedalens AIKBelarus42:54+10:536:53
77Simon LundinOK KolmårdenSweden43:03+11:026:55
78Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden43:08+11:076:56
79Johan TörnrothHestra IFSweden43:20+11:196:58
80Oskar LeinonenOK KolmårdenSweden43:23+11:226:58
81Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden43:37+11:367:00
82Vojtech SýkoraKooveeCzech Republic44:57+12:567:13
83Ivan SirakovBulgaria National TeamBulgaria45:18+13:177:16
84Oskar SandbergMalungs OK SkogsmårdarnaSweden45:34+13:337:19
85Victor ImarkTullinge SKSweden45:40+13:397:20
85Elias Bäcklund EkvallHalden SKSweden45:40+13:397:20
85Andrey SalinSävedalens AIKBelarus45:40+13:397:20
88Filip OssianssonIK HakarpspojkarnaSweden46:24+14:237:27
89Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden46:51+14:507:31
90Tim RobertsonKooveeNew Zealand56:10+24:099:01
Albin AxelssonIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Roman RyapolovIFK Mora OKRussian Federationcancelled
Oskar DanielsAttunda OKSwedencancelled

W21

4 790 m, 76 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Tove AlexanderssonStora Tuna OKSweden31:166:31
2Anna BachmanIFK Lidingö SOKSweden32:09+0:536:42
3Elin MånssonIFK Göteborg OrienteringSweden32:32+1:166:47
4Lilian ForsgrenOK TisarenSweden32:38+1:226:48
5Sara HagströmIFK Göteborg OrienteringSweden32:52+1:366:51
6Alva OlssonLinköpings OKSweden32:57+1:416:52
7Lisa RisbyOK KåreSweden33:58+2:427:05
8Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden34:16+3:007:09
9Johanna ÖbergOK LinnéSweden34:34+3:187:12
10Ursula KadanOK Pan-KristianstadAustria34:40+3:247:14
11Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden34:42+3:267:14
12Anna NärhiIFK Göteborg OrienteringFinland35:10+3:547:20
13Tatyana RiabkinaHellas OrienteringRussian Federation35:17+4:017:21
14Rebecka HeinrupTullinge SKSweden35:50+4:347:28
15Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden37:08+5:527:45
16Olha PanchenkoIFK Mora OKUkraine37:18+6:027:47
17Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFSweden37:34+6:187:50
18Anna Dahlgren-RosénJärla OrienteringSweden37:46+6:307:53
19Maria MagnussonSävedalens AIKSweden38:02+6:467:56
20Irina NybergAlfta-Ösa OKRussian Federation38:12+6:567:58
21Josefin TjernlundOK TisarenSweden38:28+7:128:01
22Louise LundgrenVäxjö OKSweden38:40+7:248:04
23Gabriella GustafssonIK HakarpspojkarnaSweden39:02+7:468:08
24Aleksandra HornikPaimion RastiPoland39:07+7:518:09
25Elin CarlssonOK Pan-KristianstadSweden39:17+8:018:12
26Vilma BlennowFalköpings AIK OKSweden39:32+8:168:15
27Magdalena OlssonStora Tuna OKSweden39:35+8:198:15
28Anna WallinGöteborg-Majorna OKSweden40:05+8:498:22
29Jessica HallidayDomnarvets GOIFGreat Britain40:08+8:528:22
30Anna WehlinLinköpings OKSweden40:11+8:558:23
31Galina RibediucHellas OrienteringMoldova, Republic of40:21+9:058:25
32Kajsa RisbyOK KåreSweden40:48+9:328:31
33Tilda JohanssonOK OrionSweden40:50+9:348:31
34Hanna WisniewskaOK OrionPoland40:52+9:368:31
35Rahela BrunnerGöteborg-Majorna OKSwitzerland40:55+9:398:32
36Malin Leijon LindOK KolmårdenSweden41:01+9:458:33
37Ellinor TjernlundOK TisarenSweden41:07+9:518:35
38Lovisa PerssonOK TisarenSweden41:12+9:568:36
39Olivia NilssonOK Pan-KristianstadSweden41:51+10:358:44
40Hanna HugossonSundsvalls OKSweden41:55+10:398:45
41Carina PolzerLinköpings OKAustria42:05+10:498:47
42Johanna ÖbergOK HällenSweden42:30+11:148:52
43Frida SandbergStora Tuna OKSweden42:49+11:338:56
44Johanna TrummerOK LinnéAustria42:53+11:378:57
45Kristina YakubkinaLillomarka OLBelarus42:55+11:398:57
46Louise BeechIK HakarpspojkarnaSweden43:00+11:448:58
47Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden43:05+11:498:59
48Tova OlssonIK HakarpspojkarnaSweden43:31+12:159:05
49Elin ClassonOK OrintoSweden43:32+12:169:05
50Kristin HylanderNyköpings OKSweden43:43+12:279:07
51Nelly CarlssonOK Pan-KristianstadSweden43:55+12:399:10
52Susanna TervoIFK Lidingö SOKFinland44:00+12:449:11
53Anika GassnerLinköpings OKAustria44:01+12:459:11
54Lisa JohanssonOK TrananSweden44:05+12:499:12
55Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOKLithuania44:23+13:079:15
56Kateryna DzemaSävedalens AIKUkraine44:46+13:309:20
57Jenny ErikssonOK KåreSweden44:48+13:329:21
58Rebecka LindbergOK RoslagenSweden44:58+13:429:23
59Filipa RodriguesJärla OrienteringPortugal45:01+13:459:23
60Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden45:18+14:029:27
61Agnes LeoGöteborg-Majorna OKSweden45:20+14:049:27
62Emma BergmanOK Pan-KristianstadSweden45:29+14:139:29
63Kristin OlovssonOK LinnéSweden47:20+16:049:52
64Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden47:32+16:169:55
65Ewa GwozdzOK OrionPoland48:10+16:5410:03
66Linnéa GolsäterGöteborg-Majorna OKSweden48:28+17:1210:07
67Kristina IvanovaBulgaria National TeamBulgaria50:34+19:1810:33
68Kate MorrisonOK LinnéNew Zealand51:41+20:2510:47
69Aina EdgrenGöteborg-Majorna OKSweden51:48+20:3210:48
70Cécile FoltzerOK LinnéFrance53:09+21:5311:05
71Hanna HänströmGöteborg-Majorna OKSweden59:37+28:2112:26
72Francesca TauferIK HakarpspojkarnaItaly59:51+28:3512:29
Sara SjökvistJärla OrienteringSwedenmispunched
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Runa FremstadGöteborg-Majorna OKNorwaymispunched
Marianne HaugIK HakarpspojkarnaEstoniamispunched
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OKRussian Federationcancelled
Ida HylanderNyköpings OKSwedencancelled
Gabriella S BerganderEksjö SOKSwedencancelled
Andrea SvenssonOK TisarenSwedencancelled
Natalia GemperleAlfta-Ösa OKRussian Federationcancelled
Emma JohanssonDomnarvets GOIFSwedencancelled

M21-2

5 390 m, 93 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Göran WinbladFredrikstad SKSweden32:065:57
2David BejbomJärla OrienteringSweden32:09+0:035:57
3Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSweden32:33+0:276:02
4Oskar AndrénOK TisarenSweden32:47+0:416:04
5Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKSweden32:58+0:526:06
6Simon HedlundÄrla IFSweden33:25+1:196:11
7Filip JacobssonOK TisarenSweden33:26+1:206:12
8Vitalii HychkoSävedalens AIKUkraine33:36+1:306:14
9Anders HedbergGöteborg-Majorna OKSweden33:39+1:336:14
10Markus HederskogIK HakarpspojkarnaSweden34:08+2:026:19
11Erik MalmbergLinköpings OKSweden34:09+2:036:20
12Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden34:15+2:096:21
13Simon SchusterIFK Lidingö SOKSweden34:22+2:166:22
14Albin LillieströmMalungs OK SkogsmårdarnaSweden34:25+2:196:23
15Josef NordlundOK LinnéSweden34:49+2:436:27
16Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKSweden34:50+2:446:27
17Nicolas SimoninBækkelagets SKIreland35:04+2:586:30
18Niclas JonassonIFK Göteborg OrienteringSweden35:08+3:026:31
19Johannes RidefeltOK LinnéSweden35:17+3:116:32
20Timo MähönenIFK Lidingö SOKFinland35:18+3:126:32
21Viktor JanrikOK LinnéSweden35:20+3:146:33
22Harrison McCartneySävedalens AIKGreat Britain35:25+3:196:34
23Jacob LindstamOK RavinenSweden35:33+3:276:35
24Didrik HallNyköpings OKSweden35:37+3:316:36
25Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden35:44+3:386:37
26Simon WikströmOK Pan-KristianstadSweden35:48+3:426:38
27Martin DjerfIK HakarpspojkarnaSweden35:49+3:436:38
28Stepan MudrakStora Tuna OKCzech Republic36:22+4:166:44
29Johan AronssonOK TisarenSweden36:25+4:196:45
30Karl EngesAttunda OKSweden36:26+4:206:45
31Markus AdolfssonTullinge SKSweden36:39+4:336:47
32Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden36:57+4:516:51
33Viktor WassénHalden SKSweden37:11+5:056:53
34Charlie StoltRehns BKSweden37:14+5:086:54
35Henrik VäisänenMS ParmaFinland37:36+5:306:58
36Kevin StåhlGöteborg-Majorna OKSweden37:40+5:346:59
37Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKSweden37:41+5:356:59
38Johan SöderlundOK TyrSweden37:54+5:487:01
39Aleksander BernaciakOK OrionPoland38:32+6:267:08
40Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IFSweden38:53+6:477:12
41Erik LindgrenOK TisarenSweden39:02+6:567:14
42Fritjof AxelssonFK GöingarnaSweden39:04+6:587:14
43Tuve MöllerOK LinnéSweden39:14+7:087:16
44Joshua DudleyIFK Göteborg OrienteringGreat Britain39:34+7:287:20
45Jesper SjögrenHestra IFSweden39:57+7:517:24
46Nils Hammaräng GripOK OrionSweden39:59+7:537:25
47Tom CampbellOK KolmårdenSweden40:17+8:117:28
48Oskar LundqvistMalungs OK SkogsmårdarnaSweden40:22+8:167:29
49Simon MarteliusAttunda OKSweden40:32+8:267:31
50Torbjörn JacobssonOK RodhenSweden40:33+8:277:31
51David SundströmSöderhamns OKSweden40:34+8:287:31
52Gustav ÖhgrenOK KåreSweden40:41+8:357:32
53Rasmus Møller JessOK LinnéDenmark40:58+8:527:36
54Josh BeechEspoon SuuntaGreat Britain40:59+8:537:36
55Anders AxlingSundsvalls OKSweden41:07+9:017:37
56Johan WennermarkOK TyrSweden41:09+9:037:38
57Daniel DuhlboIFK Mora OKSweden41:21+9:157:40
58Sixten HillerhagOK LinnéSweden41:22+9:167:40
59Sergiu FalaOK RavinenMoldova, Republic of41:26+9:207:41
60Heino OllinSävedalens AIKEstonia41:44+9:387:44
61Jacob ErikssonKFUM Örebro OKSweden41:55+9:497:46
62Gustav SparrevikIK HakarpspojkarnaSweden42:12+10:067:49
63Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK SkogsmårdarnaPortugal42:14+10:087:50
64Csaba GössweinOK LinnéHungary42:18+10:127:50
65Sven EngströmLinköpings OKSweden42:36+10:307:54
66Kristian DahlströmIFK Mora OKSweden42:37+10:317:54
67Christoffer JohanssonTrollhättans SOKSweden42:46+10:407:56
68Anton NilssonJärla OrienteringSweden43:04+10:587:59
69Pontus LindblomOK RoxenSweden43:13+11:078:01
70Markus LangStora Tuna OKAustria43:33+11:278:04
71Teodor YordanovKils OKBulgaria43:41+11:358:06
72Jonas AnderssonStora Tuna OKSweden44:06+12:008:10
73Hugo ErikssonOK NolaskogsarnaSweden44:13+12:078:12
74Oskar EngmanNyköpings OKSweden44:56+12:508:20
75Johan HallgrenBjursås OKSweden44:58+12:528:20
76Eric HanssonIK HakarpspojkarnaSweden44:59+12:538:20
77Johan WikströmSävedalens AIKSweden45:06+13:008:22
78Adrian DahlströmIFK Mora OKSweden45:14+13:088:23
79Jakob WallenhammarHagaby GoIF ÖrebroSweden45:43+13:378:28
80Viktor SkoogKils OKSweden46:34+14:288:38
81Jonas HammarskiöldOK SkogsfalkenSweden46:45+14:398:40
82Adam SegerslättSkåneslättens OLSweden47:59+15:538:54
83Johan PerssonAttunda OKSweden49:03+16:579:06
84Stefan YordanovBulgaria National TeamBulgaria49:05+16:599:06
85Viacheslav MatiashOK TisarenUkraine49:24+17:189:09
86Christian RedtzerAttunda OKSweden49:45+17:399:13
87Thomas PetterssonAttunda OKSweden50:03+17:579:17
88Jakob FranssonOK MilanSweden50:26+18:209:21
89Liutauras BileviciusOK RoslagenLithuania50:39+18:339:23
90Marcus BeckiusOK TyrSweden53:33+21:279:56
91Apostol AtanasovBulgaria National TeamBulgaria1:09:08+37:0212:49
Stanislav PolianytsiaOK DenselnUkrainemispunched
Per CarlborgHagaby GoIF ÖrebroSwedenmispunched
Pasi IkonenPaimion RastiFinlanddid not start
Albin BergkvistOK LinnéSwedendid not start
Johan HögstrandIFK Göteborg OrienteringSwedencancelled
Arvid VågIFK Göteborg OrienteringSwedencancelled
Erik BomanGävle OKSwedencancelled

W21-2

4 180 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OFSweden36:468:47
2Frida BakkmanIFK Göteborg OrienteringSweden37:02+0:168:51
3Linnea GustafssonUddevalla OKSweden37:16+0:308:54
4Emma HelmerssonOK RoxenSweden37:31+0:458:58
5Sara KindlundIFK Mora OKSweden38:00+1:149:05
6Liliana GotsevaBulgaria National TeamBulgaria38:08+1:229:07
7Anni HeikkonenMS ParmaFinland38:30+1:449:12
8Josefin ErlandssonOK MilanSweden39:12+2:269:22
9Inga KazlauskaitéOK RoslagenLithuania39:13+2:279:22
10Alice HugossonIFK Lidingö SOKSweden39:37+2:519:28
11Sanna SkoogKils OKSweden39:52+3:069:32
12Sara JohanssonDomnarvets GOIFSweden40:34+3:489:42
13Elin DahlinDomnarvets GOIFSweden40:54+4:089:47
14Rebecka HylanderNyköpings OKSweden40:57+4:119:47
15Hedwig HaasOK LinnéSweden41:22+4:369:53
16Carolina DelgadoMalungs OK SkogsmårdarnaPortugal42:31+5:4510:10
17Alice AronengHestra IFSweden43:00+6:1410:17
18Stina NordinSundsvalls OKSweden43:17+6:3110:21
19Tone AlbrektssonOK RavinenSweden43:21+6:3510:22
20Frida NeroGöteborg-Majorna OKSweden45:06+8:2010:47
21Erica PetterssonIFK Göteborg OrienteringSweden45:55+9:0910:59
22Angelica EngströmSkåneslättens OLSweden45:58+9:1210:59
23Josefine WallenhammarHagaby GoIF ÖrebroSweden46:28+9:4211:06
24Emma PetterssonOK RoxenSweden47:17+10:3111:18
25Elisabeth AhlgrenLinköpings OKSweden48:43+11:5711:39
26Maria BjörklundStora Tuna OKSweden48:47+12:0111:40
27Rebecka NylinOK TisarenSweden50:10+13:2412:00
28Helen HanstockÖstersunds OKGreat Britain51:26+14:4012:18
29Stina NeroLinköpings OKSweden53:35+16:4912:49
30Wilma JanssonVänersborgs SKSweden1:02:50+26:0415:01
31Linnea GustafssonOK GyngeSweden1:04:10+27:2415:21
32Martina WalchIK HakarpspojkarnaAustria1:04:55+28:0915:31
33Alicia FribergIF HagenSpain1:15:44+38:5818:07
34Isabella TapperIFK Lidingö SOKSweden1:15:51+39:0518:08
Pim HedbergOK Pan-KristianstadSwedenmispunched
Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OKPolanddid not start
Tsz Ying YuMetropolitan Orienteering ClubHong Kongdid not start
Frida JunegardTullinge SKSwedendid not start
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOKSwedencancelled
Lina StrandGöteborg-Majorna OKSwedencancelled
Elin PetterssonIFK Göteborg OrienteringSwedencancelled

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org