International Orienteering Federation

Official results for FinTrailO 2019

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: FinTrailO 2019
Organisers: Finland / Koovee
Date: 5 May 2019

ESP

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
54Enrique Rolland Lopez de CocaE-class (108)completed
70Santiago Guillermo Pérez MartinE-class (108)completed
94Miguel Angel Garcia GrindaE-class (108)completed

FIN

44 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Ari UotilaE-class (108)completed
2Antti RusanenE-class (108)completed
3Lauri MäkinenE-class (108)completed
4Mikko HeinonenE-class (108)completed
6Sami HyvönenE-class (108)completed
9Martti InkinenE-class (108)completed
12Juha HiirsalmiE-class (108)completed
15Jari TurtoE-class (108)completed
16Jyrki LumiainenE-class (108)completed
18Roope NäsiE-class (108)completed
20Jarmo KarvinenE-class (108)completed
21Petteri HakalaE-class (108)completed
22Ari TertsunenE-class (108)completed
24Jani LeppäniemiE-class (108)completed
27Esko JunttilaE-class (108)completed
28Pekka SeppäE-class (108)completed
31Eero HakanenE-class (108)completed
38Jouni LipponenE-class (108)completed
40Jan-Eric NyströmE-class (108)completed
41Teemu KalvasE-class (108)completed
43Hanna GrannabbaE-class (108)completed
45Kyllikki AnttilaE-class (108)completed
47Pertti HartmanE-class (108)completed
49Mari HovinenE-class (108)completed
52Lasse InkinenE-class (108)completed
53Sami TorstilaE-class (108)completed
56Petteri VigrenE-class (108)completed
63Harri LehtimäkiE-class (108)completed
67Tuomas VäinäE-class (108)completed
69Matilda LukkariE-class (108)completed
72Heikki LiimatainenE-class (108)completed
74Kari HeinonenE-class (108)completed
76Tuomo MarkelinE-class (108)completed
78Eero SeppäE-class (108)completed
79Åke JacobsonE-class (108)completed
80Kari PinolaE-class (108)completed
81Anna JacobsonE-class (108)completed
88Tuomo KalvasE-class (108)completed
90Mikko NumminenE-class (108)completed
93Matti MäntyniemiE-class (108)completed
95Veijo ViitanenE-class (108)completed
99Markku HyvönenE-class (108)completed
101Ken GammelgårdE-class (108)completed
104Anne PinolaE-class (108)completed

GBR

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
37John KewleyE-class (108)completed
62Graham UrquhartE-class (108)completed
75Elizabeth UrquhartE-class (108)completed
84Iain PhillipsE-class (108)completed

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
85Michael Chun Chi TsangE-class (108)completed

JPN

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
10Koji ChinoE-class (108)completed
19Masayuki TashiroE-class (108)completed
58Tsuyoshi BanE-class (108)completed
105Noritoshi MatsuhashiE-class (108)completed

LAT

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
25Ieva RukšaneE-class (108)completed
32Janis RukšansE-class (108)completed
36Zita RukšaneE-class (108)completed
44Laura Eliza LapinaE-class (108)completed
46Atis RukšansE-class (108)completed
50Juris ŠvarcsE-class (108)completed
51Janis GaidelisE-class (108)completed
57Kristaps MierlauksE-class (108)completed
66Normunds NarvaišsE-class (108)completed
71Ilze LapinaE-class (108)completed
83Andrejs ŠulcsE-class (108)completed
100Viaceslavs LukaševicsE-class (108)completed

NOR

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
6Martin Aarholt WaalerE-class (108)completed
12Lars Jakob WaalerE-class (108)completed
73Ole-Johan WaalerE-class (108)completed

POL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
35Bartlomiej MazanE-class (108)completed
48Jacek WieszaczewskiE-class (108)completed
91Aleksandra MazanE-class (108)completed
96Joanna PuternickaE-class (108)completed

RUS

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
17Sergei RusakovE-class (108)completed
42Anatoly BlyakhmanE-class (108)completed
60Alexander KobzarevE-class (108)completed
64Liubov KozinaE-class (108)completed
65Dmitry DokuchaevE-class (108)completed
68Olga KorchaginaE-class (108)completed
77Vladimir FilatovE-class (108)completed
82Nataliia SalakhovaE-class (108)completed
86Eduard OginskiiE-class (108)completed
87Artem KhalanskiyE-class (108)completed
89Dmitry KucherenkoE-class (108)completed
92Trofim AlekseevE-class (108)completed
97Marina BorisenkovaE-class (108)completed
98Alexey VolkovE-class (108)completed
102Svetlana FilatovaE-class (108)completed
103Valerii IvanovE-class (108)completed
106Elena LeontyevaE-class (108)completed
107Elena KunakovaE-class (108)completed
108Artur BerenfusE-class (108)completed

SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Krešo KerestešE-class (108)completed

SVK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
30Ján FuruczE-class (108)completed
33Šimon MižúrE-class (108)completed

SWE

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
8Martin FredholmE-class (108)completed
10Erik StålnackeE-class (108)completed
14Lennart WahlgrenE-class (108)completed
22Magnus SternerE-class (108)completed
29Erik LundkvistE-class (108)completed
34Ola JanssonE-class (108)completed
39Tomas JanssonE-class (108)completed
55Owe FredholmE-class (108)completed
59Eva FredholmE-class (108)completed

UKR

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
26Mykola OpanasenkoE-class (108)completed
61Anton PuhovkinE-class (108)completed

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021