International Orienteering Federation

Official results for Antalya Training Races 2019

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Antalya Training Races 2019
Organiser: Turkey
Date: 22 February 2019

Women 21

11 490 m, 37 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1KAROLIN OHLSSONJarla OrienteringSweden1:36:04
2NATALIA GEMPERLEAlfta ÖSARussian Federation1:38:27+2:23
3ALVA OLSSONLinköpings OKSweden1:45:29+9:25
4ANASTASÝÝA BOROVKOVAREHNS BKRussian Federation1:49:52+13:48
5LÝLÝAN FORSGRENOK TisarenSweden1:50:07+14:03
6IRINA NYBERGAlfta ÖSARussian Federation1:51:43+15:39
7ELIN MÅNSSONIFK Göteborg OrienteringSweden1:52:53+16:49
8JOSEFÝNE HEÝKKAAlfta ÖSASweden1:53:30+17:26
9JOSEFÝN TJERNLUNDOK TisarenSweden1:54:30+18:26
10ANNA DAHLGREN ROSÉNJärla OrienteringSweden2:01:23+25:19
11MARÝÝA NOVÝKOVAMO YakhromaRussian Federation2:04:45+28:41
12SUVÝ YLÝKYLÄRastikarhutFinland2:05:07+29:03
13OLÝVÝA NÝLSSONPan-KristianstadSweden2:05:40+29:36
14SARA ESKÝLSSONAlfta ÖSASweden2:06:48+30:44
15DOMÝNÝQUE BUCHERJärla OrienteringSwitzerland2:07:54+31:50
16NELLY CARLSSONPan-KristianstadSweden2:08:40+32:36
17LOVÝSA PERSSONOK TisarenSweden2:10:15+34:11
18ZEYNEP OCAKNeo DSKTurkey2:13:19+37:15
19EKATERÝNA VLASOVAHiisirastiRussian Federation2:13:42+37:38
20ELÝF GOKCE AVCÝOklubali SKTurkey2:14:06+38:02
21ELIN CARLSSONPan-KristianstadSweden2:17:29+41:25
22JANNÝNA GUSTAFSSONMS ParmaFinland2:18:12+42:08
23JOSEFÝN ERLANDSSONJosefin ErlandssonSweden2:20:57+44:53
24EMÝNE DERELÝJandarma GücüNorway2:29:40+53:36
25FRANCESCA TAUFERTeam ITALYItaly2:42:08+1:06:04
26ÖZGE BOZÇABalýkesir GSKTurkey2:45:23+1:09:19
27SÜMEYRA GÖKCÜLBalýkesir GSKTurkey3:01:03+1:24:59
28SAGA SANDEROK MilanSweden3:04:52+1:28:48
29BETÜL ESNERBalýkesir GSKTurkey3:21:45+1:45:41
30KÜBRA ALTUNJandarma GücüTurkey4:22:47+2:46:43
31SÝBEL AKCAJandarma GücüTurkey4:28:47+2:52:43
SALOME SCHWEÝZERJärla OrienteringSwitzerlanddid not finish
HÝLAL ORUÇÝNEGÖL ORYANTÝRÝNG SKTurkeydid not finish
JONNA JUVAAngelniemen AnkkuriFinlanddid not finish
MARÝÝA KHÝMOCHKÝNASnättringe SKRussian Federationdid not finish
ELEONORA DONADÝNÝTeam ITALYItalydid not finish
JANA KNAPOVÁAlfta ÖSACzech Republicdid not finish
AYLA SARACOGLUNeo DSKSwedendid not start
AYSE BOZKURTBalýkesir GSKTurkeydid not start
EMMA BERGMANPan-KristianstadSwedendid not start
TUÝJA KUUSELARastikarhutFinlanddid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements