International Orienteering Federation

Official results for Strathearn 2019, Scottish 6-Day Orienteering

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Strathearn 2019, Scottish 6-Day Orienteering
Organisers: Great Britain / Scottish Orienteering Association
Date: 30 July 2019

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Jack WoodMen (65)1:15:39+39:3714:32

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Ruaridh Mon-WilliamsMen (65)1:27:41+51:3916:51

BASOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Alison CampbellWomen (25)58:27+23:4113:55

BOK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Tom DobraMen (65)1:03:54+27:5212:17
47Michael HallettMen (65)1:05:28+29:2612:35

Bushflyers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Andrew BarnettMen (65)48:37+12:359:20

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aidan RigbyMen (65)mispunched

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Alice RigbyWomen (25)49:32+14:4611:47

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Ross WhiteMen (65)1:47:23+1:11:2120:39

DEVON

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Christian GriersonMen (65)53:59+17:5710:22
37Duncan TaylorMen (65)59:35+23:3311:27

DRONGO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Ben StevensMen (65)51:47+15:459:57
33John OckendenMen (65)55:52+19:5010:44

DVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Elizabeth BedwellWomen (25)1:05:39+30:5315:37

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Vicky BaileyWomen (25)55:49+21:0313:17

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Richard PurkisMen (65)56:07+20:0510:47

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Andrew LindsayMen (65)1:03:22+27:2012:11

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jo StevensonWomen (25)45:06+10:2010:44

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sarah JonesWomen (25)48:29+13:4311:32

EUOC

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Alastair ThomasMen (65)39:29+3:277:35
3Fay WalshWomen (25)41:46+7:009:56
12Alistair MassonMen (65)44:43+8:418:35
15Louise AdamsWomen (25)58:26+23:4013:54
18Thomas WilsonMen (65)46:48+10:469:00
22Matthew FellbaumMen (65)48:57+12:559:24
24Jack LeitchMen (65)50:38+14:369:44
25Finn LydonMen (65)51:15+15:139:51

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Graham GristwoodMen (65)36:026:55

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Chris SmithardMen (65)39:48+3:467:39

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Jamie StevensonMen (65)47:07+11:059:03

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Carolyn HindleWomen (25)55:52+21:0613:18

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Laura HindleWomen (25)1:03:36+28:5015:08

GNEIST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Sturle NordeideMen (65)1:14:22+38:2014:18

GRAMP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Katrina McLeodWomen (25)57:04+22:1813:35

HH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51James ErringtonMen (65)1:11:14+35:1213:41

HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Brian PoonMen (65)1:00:18+24:1611:35

HKOXCC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Ka Shing Ricky ChanMen (65)2:31:20+1:55:1829:06

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Oleg ChepelinMen (65)51:56+15:549:59

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Claire WardWomen (25)42:55+8:0910:13

INVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Rozy ShepherdWomen (25)53:16+18:3012:40

KERNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Scott CollierMen (65)1:12:48+36:4614:00

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50James RogersMen (65)1:08:13+32:1113:07

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Noah HowlettMen (65)1:05:25+29:2312:34

LUOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Alistair ThorntonMen (65)45:06+9:048:40
16Philip VokesMen (65)46:43+10:418:59
18Leah WilliamsWomen (25)1:03:12+28:2615:02

LVO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Helen PruzinaWomen (25)1:17:04+42:1818:20
63Jonathan Luke GelstonMen (65)1:42:13+1:06:1119:39

Malvik IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Nicholas MorganMen (65)58:14+22:1211:11

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Joshua DudleyMen (65)55:14+19:1210:37

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Frances WrightWomen (25)mispunched

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Samuel DrinkwaterMen (65)1:11:17+35:1513:42

Moxina Ok

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Yiching HuangWomen (25)1:04:19+29:3315:18
65Yen Lung ChenMen (65)1:49:21+1:13:1921:01

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Michael LaiMen (65)1:19:37+43:3515:18

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Peter HodkinsonMen (65)38:04+2:027:19

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Joe TauntonMen (65)59:00+22:5811:20

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Laurence BallMen (65)1:05:03+29:0112:30

NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Are WigaardMen (65)49:15+13:139:28

Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Andreas PoldenMen (65)48:09+12:079:15

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Nathan LawsonMen (65)40:30+4:287:47

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Harrison McCartneyMen (65)44:55+8:538:38

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Matthew ElkingtonMen (65)1:26:28+50:2616:37

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Julie EmmersonWomen (25)mispunched

OLC Kapreolo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Thomas CurigerMen (65)39:51+3:497:39

OLG Basel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Brian OdermattMen (65)1:05:56+29:5412:40

OLV Steinberg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Toby ScottMen (65)41:52+5:508:03

Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Iida VarmavuoWomen (25)54:04+19:1812:52

Sandnes IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Jon DuncanMen (65)46:06+10:048:51

Sävedalens aik

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Frida BrogrenWomen (25)45:19+10:3310:47

SHUOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Joe ThomasMen (65)46:45+10:438:59
39Samuel FieldingMen (65)59:51+23:4911:30
47Thomas EntwistleMen (65)1:05:28+29:2612:35

SLOW

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Peter HuzanMen (65)1:19:49+43:4715:20
Ian WebbMen (65)did not finish

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Nicholas JarvisMen (65)59:40+23:3811:28

SROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Iain EmbreyMen (65)51:56+15:549:59

STAG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Kyle HeronMen (65)1:02:34+26:3212:01

STAG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Rosalind HeronWomen (25)1:06:12+31:2615:45

SV Turbine Neub.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ed NashMen (65)53:20+17:1810:15

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Oliver JohnsonMen (65)40:17+4:157:44

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Aidan SmithMen (65)43:16+7:148:19

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Catherine TaylorWomen (25)34:468:16

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Mary FlemingWomen (25)43:33+8:4710:22

TuMe

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Scott FraserMen (65)43:46+7:448:25

WAOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Andrew StempMen (65)55:17+19:1510:37

WATO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Robert PimMen (65)1:14:06+38:0414:15

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Rhys Findlay-RobinsonMen (65)44:40+8:388:35

Wellington

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Jake HansonMen (65)1:22:37+46:3515:53

Wellington

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lizzie InghamWomen (25)36:34+1:488:42

Wellington

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ellie MolloyWomen (25)1:01:22+26:3614:36

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org