International Orienteering Federation

Official results for Aguiar da Beira “O” Meeting 2019

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Aguiar da Beira “O” Meeting 2019
Organisers: Ori-Estarreja / Portugal
Date: 27 January 2019

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Luis LeiteME (75)1:14:47+39:2313:14

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Filipe DiasME (75)1:21:21+45:5714:23

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Angel SotoME (75)1:29:43+54:1915:52

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Domingos MartinsME (75)1:29:48+54:2415:53

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Veronica FradiqueWE (24)1:12:42+36:3916:31

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ines PintoWE (24)1:16:51+40:4817:27

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Ines AlvesWE (24)1:53:49+1:17:4625:52

[054] NADA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Luis BarreiroME (75)1:12:41+37:1712:51

[056] Natura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Miguel NobregaME (75)1:19:48+44:2414:07

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Nelson BarocaME (75)1:02:44+27:2011:06

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Joao GomesME (75)1:36:45+1:01:2117:07

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Andre RamosME (75)58:05+22:4110:16

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Joao BernardinoME (75)59:43+24:1910:34

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Paulo FrancoME (75)1:14:35+39:1113:12

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Gildo SilvaME (75)1:21:02+45:3814:20

[070] COC

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ines DominguesWE (24)did not start

[073] CMo Funchal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Miguel SilvaME (75)52:29+17:059:17

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Pedro NogueiraME (75)1:03:01+27:3711:09

[094] CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Beatriz SanguinoWE (24)51:01+14:5811:35

[094] CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Mariana MoreiraWE (24)56:27+20:2412:49

[094] CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Beatriz MoreiraWE (24)did not finish

[10140] FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Van der Ouderaa FrancoisME (75)48:30+13:068:35

[10140] FRSO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jessica LimpachWE (24)1:07:52+31:4915:25

[102] .COM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Joao MagalhaesME (75)not competing

[10358] CAT-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Pau LlorensME (75)47:34+12:108:25

[10358] CAT-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Quim VichME (75)1:01:33+26:0910:53

[10358] CAT-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Sergi OliverasME (75)1:01:33+26:0910:53

[10886] WKS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Hanna WisniewskaWE (24)45:01+8:5810:13

[10904] OL Regio Wil

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Michael ImhofME (75)54:42+19:189:40

[10911] BTSC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Marvin GoerickeME (75)55:24+20:009:48

[10916] NORD WEST CLUB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Daniil KashinME (75)58:20+22:5610:19

[10916] NORD WEST CLUB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Zlata MalyshevaWE (24)48:18+12:1510:58

[10916] NORD WEST CLUB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tatiana BevzaWE (24)51:10+15:0711:37

[10933] OPOR Baakkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Oystein Kvaal OsterboME (75)40:52+5:287:13

[10933] OPOR Baakkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Eskil Sande GullordME (75)53:06+17:429:23

[10933] OPOR Baakkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Wolfgang KampelME (75)56:39+21:1510:01

[10933] OPOR Baakkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Olav EkrheimME (75)59:27+24:0310:31

[10933] OPOR Baakkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Sindre SandvenME (75)1:03:57+28:3311:19

[10933] OPOR Baakkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Lone BrochmannWE (24)41:47+5:449:29

[10933] OPOR Baakkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Marthe GloersenWE (24)58:45+22:4213:21

[10933] OPOR Baakkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Mai Elin WatsonWE (24)1:26:40+50:3719:41

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Simon ImarkME (75)41:19+5:557:18

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Victor ImarkME (75)45:59+10:358:08

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Niklas SundqvistME (75)47:51+12:278:28

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Simon LundinME (75)51:14+15:509:04

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Magnus GlanneforsME (75)56:31+21:0710:00

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Markus AdolfssonME (75)1:03:59+28:3511:19

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Jakub ChupekME (75)1:06:57+31:3311:50

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Tintin KarlbergME (75)1:19:05+43:4113:59

[10934] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Emil AnderssonME (75)mispunched

[10940] ALT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Philippe CREFCOEURME (75)1:09:57+34:3312:22

[10940] ALT

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Lievin CREFCOEURME (75)did not start

[10942] CorkO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Cillin CorbettME (75)1:00:58+25:3410:47

[10955] UAR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mikolaj DutkowskiME (75)51:11+15:479:03

[10958] OK Voru- WoO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Triin JaadmaaWE (24)49:18+13:1511:12

[10958] OK Voru- WoO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Maiki MaalbergWE (24)50:05+14:0211:22

[10970] OK Linne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Albin RidefeltME (75)36:49+1:256:30

[10970] OK Linne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jannis BonekME (75)39:41+4:177:01

[10970] OK Linne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Johanna ObergWE (24)46:35+10:3210:35

[10978] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Bartosz PawlakME (75)43:49+8:257:45

[10978] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Aleksandra HornikWE (24)38:49+2:468:49

[10978] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Salla LaitinenWE (24)51:01+14:5811:35

[10979] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Aron BakoME (75)44:07+8:437:48

[10979] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Krisztian LiszkaME (75)46:05+10:418:09

[10979] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Ferenc JonasME (75)49:32+14:088:46

[10979] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Zoltan BujdosoME (75)54:01+18:379:33

[10979] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Peter DivinME (75)1:02:02+26:3810:58

[10979] SPA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Mihaly OrmayME (75)1:02:32+27:0811:04

[10989] MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anastasia RudnayaWE (24)36:038:11

[10996] UltraMaximus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Raul FerraME (75)46:38+11:148:15

[10996] UltraMaximus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Kirill PivovarovME (75)1:07:29+32:0511:56

[10996] UltraMaximus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Svetlana MironovaWE (24)36:48+0:458:21

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Olav LundanesME (75)35:46+0:226:19

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Magne DaehliME (75)39:37+4:137:00

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Thomas Natvig ArstadME (75)40:12+4:487:06

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Matthieu PuechME (75)43:55+8:317:46

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Adrien DelenneME (75)46:27+11:038:13

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Fredrik EliassonME (75)47:24+12:008:23

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Elias Backlund EkvallME (75)48:06+12:428:30

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Viktor WassenME (75)51:57+16:339:11

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jesse LaukkarinenME (75)did not finish

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Eva JurenikovaWE (24)41:54+5:519:31

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Eveliina HirvonenWE (24)42:04+6:019:33

[11003] OPOR Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Jo ShepherdWE (24)44:42+8:3910:09

[11014] Aromon ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Josep Morla VanrellME (75)54:56+19:329:43

[11025] OPOR OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Gustav BergmanME (75)35:246:15

[11025] OPOR OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Erik HerneME (75)1:15:43+40:1913:24

[114] COA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nuno EvangelistaME (75)did not finish

[139] GDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Xavier VieiraME (75)1:23:51+48:2714:50

[159] COAAL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Joao RealME (75)1:25:13+49:4915:04

[168] CAB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Joao FerreiraME (75)59:17+23:5310:29

[1816] Individual GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Mark StephensME (75)56:28+21:049:59

[1914] Individual SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Marco SeppiME (75)47:30+12:068:24

[1914] Individual SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Michela GuizzardiWE (24)52:15+16:1211:52

[2172] COMA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Javier Ruiz de l HerranME (75)45:17+9:538:00

[2175] Veleta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Carlos Raico LandaME (75)48:15+12:518:32

[2243] GOCAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Alvaro CasadoME (75)52:49+17:259:20

[2244] El Imperdible

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Pablo FernandezME (75)1:02:28+27:0411:03

[2244] El Imperdible

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bradley LundME (75)did not finish

[4802] OK Azuolas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Augusts VeldeME (75)1:06:10+30:4611:42

[4802] OK Azuolas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ugne LieguteWE (24)54:58+18:5512:29

[5316] FrontelaO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Eduardo Gil MarcosME (75)42:21+6:577:29

[6482] AROMON

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Xoel ChamorroME (75)57:14+21:5010:07

[7697] MALARRUTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Alvaro PrietoME (75)41:10+5:467:17

[7843] WKS Grunwald PoznaD

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dawid StefanskiME (75)did not start

[7877] Vladimir

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Colm MoranME (75)46:57+11:338:18

[9739] Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Torgeir NoerbechME (75)37:39+2:156:39

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World