International Orienteering Federation

Official results for Cupa Velikden 2018 - Middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Cupa Velikden 2018 - Middle
Organiser: Bulgaria
Date: 7 April 2018

ACS Sanatatea Ploiesti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Andrei GoloveiMen (35)44:52+10:177:37

C.S. Unirea Alba Iulia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Tamas BogyaMen (35)38:13+3:386:29

C.S. Unirea Alba Iulia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ionut ZincaMen (35)38:24+3:496:31

C.S. Unirea Alba Iulia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Paul Brabiescu CalinescuMen (35)45:12+10:377:41

C.S. Unirea Alba Iulia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Andreea ZincaWomen (14)59:26+21:5112:53

CSU BRASOV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Ionut PatrasMen (35)53:16+18:419:03

FAURI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Ana MarusceacWomen (14)52:54+15:1911:28

OLG Max&Moritz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Gabriel MathysMen (35)42:26+7:517:12

OLG Max&Moritz

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Raffael MathysMen (35)54:00+19:259:11

Universitatea Craiova Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Roman CiobanuMen (35)37:09+2:346:19

Universitatea Craiova Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Alexandru BlejdeaMen (35)45:05+10:307:40

Universitatea Craiova Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25George MinoiuMen (35)46:55+12:207:58

Universitatea Craiova Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andra Cecilia AnghelWomen (14)38:12+0:378:17

Universitatea Craiova Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Veronica MinoiuWomen (14)46:43+9:0810:08

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Alastair ThomasMen (35)40:47+6:126:56

Академик Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Nataliya DimitrovaWomen (14)42:54+5:199:18

Академик Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Zlatimira AbadzhievaWomen (14)44:44+7:099:42

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Stefan MihaylovMen (35)43:24+8:497:22

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Zhivko ChipevMen (35)52:39+18:048:57

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Neno IlievMen (35)1:17:54+43:1913:14

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Vladimir AtanasovMen (35)42:04+7:297:09

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ivaylo IvanovMen (35)45:35+11:007:45

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Nikolay DimitrovMen (35)39:21+4:466:41

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Andrey AbadzhievMen (35)45:44+11:097:46

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Ivan DimitrovMen (35)59:51+25:1610:10

Валди София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Siliya Gincheva GinchevaWomen (14)54:56+17:2111:54

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kiril NikolovMen (35)34:355:52

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ivan SirakovMen (35)36:20+1:456:10

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Dimitar ZhelyazkovMen (35)40:09+5:346:49

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ivaylo PetrovMen (35)53:18+18:439:03

Вежен Тетевен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Hristo KavalskiMen (35)47:56+13:218:09

Карлък Смолян

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Antoaneta DyaksovaWomen (14)41:51+4:169:04

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ivaylo KamenarovMen (35)38:59+4:246:37

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Teodor YordanovMen (35)39:13+4:386:40

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kristina IvanovaWomen (14)37:358:09

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Liliana GotsevaWomen (14)39:40+2:058:36

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Boyan SofinMen (35)46:54+12:197:58

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Yana BogyaWomen (14)48:55+11:2010:36

Сини камъни Сливен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stefan YordanovMen (35)mispunched

СК Тирас-Ориент

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ivan FomiciovMen (35)38:47+4:126:35

СК Тирас-Ориент

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Anatoli FomiciovMen (35)40:11+5:366:50

СК Тирас-Ориент

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Vasili FomiciovMen (35)41:55+7:207:07

СК Тирас-Ориент

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Valeria NadragWomen (14)50:39+13:0410:59

СКИ Хемус

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Stefani PopovaWomen (14)57:18+19:4312:25

СКО"Компас"-Раднево

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Yordan KolevMen (35)did not start

СКО"Компас"-Раднево

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Fiona TamWomen (14)1:01:22+23:4713:18

Странджа Бургас

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Boyan KolevMen (35)1:04:04+29:2910:53

Трапезица - 1954 Велико Търнов

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Apostol AtanasovMen (35)40:51+6:166:56

Трапезица - 1954 Велико Търнов

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Valentin ShishkovMen (35)45:08+10:337:40

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Hristo KaraivanovMen (35)1:05:54+31:1911:12

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World