International Orienteering Federation

Official results for Sprint Scotland Race 1

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint Scotland Race 1
Organiser: Great Britain
Date: 21 July 2018

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alasdair McLeodMen (38)12:56+1:143:35

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Alice LeakeWomen (32)12:43+1:124:06

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Bryony HardingWomen (32)16:17+4:465:15

Bækkelaget

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Mai WatsonWomen (32)15:24+3:534:58

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Oystein Kvaal OsterboMen (38)12:35+0:533:29

Bækkelagets SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Lone Karin BrochmannWomen (32)14:15+2:444:35

BASOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Alison CampbellWomen (32)17:20+5:495:35

Belgium

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Yannick MichielsMen (38)12:15+0:333:24

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jakob Ekhard EdsenMen (38)12:30+0:483:28

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Tue LassenMen (38)12:32+0:503:28

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Magnus DewettMen (38)12:39+0:573:30

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Maja AlmWomen (32)11:313:42

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Amanda Falck WeberWomen (32)13:34+2:034:22

Danish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Caroline GjotterupWomen (32)13:39+2:084:24

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Oliver WilliamsMen (38)14:06+2:243:55

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Ross WhiteMen (38)19:13+7:315:20

DRONGO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15James HoadMen (38)13:36+1:543:46
17Ben WindsorMen (38)13:59+2:173:53

Esoc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Paul ClatworthyMen (38)16:33+4:514:35

Esoc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Helen BridleWomen (32)16:19+4:485:15

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Ben BrownMen (38)16:03+4:214:27

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Tyler MorrisonMen (38)19:30+7:515:25

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Laura RobertsonWomen (32)13:46+2:154:26

EUOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Matthew FellbaumMen (38)13:35+1:533:46
29Madara BriceWomen (32)16:25+4:545:17
39Lindsay RobertsonWomen (32)18:42+7:116:01

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kris JonesMen (38)11:423:15

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Chris SmithardMen (38)12:46+1:043:32

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Laura HendrieWomen (32)20:25+8:546:35

HALO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Charlotte WardWomen (32)13:11+1:404:15

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Lok Hin MaMen (38)16:35+4:534:36

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Ka Ching LamMen (38)16:47+5:054:39

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Sing Wai LiMen (38)17:06+5:244:45

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Tin Mong ChanMen (38)17:51+6:094:57

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Alex CarcasMen (38)13:13+1:313:40

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Logan McIntyreMen (38)17:25+5:434:50

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Claire WardWomen (32)13:46+2:154:26

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Mairi EadesWomen (32)16:42+5:115:23

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Lorna EadesWomen (32)18:28+6:575:57

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Rachel KirklandWomen (32)19:07+7:366:10

INVOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Megan KeithWomen (32)14:29+2:584:40
34Alasdair RaynorMen (38)19:13+7:315:20
40Marsela McLeodWomen (32)18:44+7:136:02

KOL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Tomas HendrickxMen (38)13:17+1:353:41
21Wannes HendrickxMen (38)15:36+3:544:20

KOS BnO Szczecin

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Kin Kwan KwokMen (38)15:57+4:154:25

Lillomarka OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andrine BenjaminsenWomen (32)12:33+1:024:02

Montsant

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Magi LlaveriaMen (38)mispunched

Montsant

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Laura EscolaWomen (32)19:27+7:566:16

MOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Mairi WeirWomen (32)17:05+5:345:30

Navi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Topias AholaMen (38)12:50+1:083:33

Nittedal IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27 Herman BrunborgMen (38)16:42+5:004:38

Nittedal IL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37 Rune BrunborgMen (38)19:47+8:055:29

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Peter HodkinsonMen (38)12:29+0:473:28

NTNUI Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sigrid AlexandersenWomen (32)12:47+1:164:07

OC Fürstenfeld

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ursula KadanWomen (32)13:06+1:354:13

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Harrison McCartneyMen (38)13:56+2:143:52

Rasti-Lukko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Tomas SnellmanMen (38)15:17+3:354:14

RR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Kirstin MaxwellWomen (32)13:52+2:214:28

Saldus OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Emils VainovskisMen (38)17:03+5:214:44

SHUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Samuel FieldingMen (38)15:35+3:534:19

SK Pohjantähti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Marika TeiniWomen (32)12:35+1:044:03

SK Zabovresky Brno

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Daniel HajekMen (38)13:06+1:243:38

SLOW

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Himmy LauMen (38)17:41+5:594:54
Rebecca Dal BonWomen (32)mispunched

SUFFOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Chloe CracknellWomen (32)19:02+7:316:08

TJ Slovan Luhacovice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Magdalena CermakovaWomen (32)14:49+3:184:46

VAREGG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Niklas ProforsMen (38)16:17+4:354:31

VAREGG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Kristine FjellangerWomen (32)12:58+1:274:10

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Charlotte WatsonWomen (32)14:14+2:434:35

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org