International Orienteering Federation

Official results for Baltic Orienteering Championships

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Baltic Orienteering Championships
Organiser: Latvia
Date: 26 May 2018

Men

14 800 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Arturs PaulinsLATLatvia1:28:085:57
2Andrey SalinBLRBelarus1:29:42+1:346:03
3Andris JubelisLATLatvia1:31:30+3:226:10
4Lauri SildESTEstonia1:31:42+3:346:11
5Dmitry TsvetkovRUSRussian Federation1:32:01+3:536:13
6Edgars BertuksLATLatvia1:32:40+4:326:15
7Konstantin SerebryanitskiyRUSRussian Federation1:32:43+4:356:15
8Kristo HeinmannESTEstonia1:32:57+4:496:16
9Dmitry MikhalkinBLRBelarus1:33:06+4:586:17
10Davis DislersLATLatvia1:34:41+6:336:23
11Aleksei AlekseyonokBLRBelarus1:35:01+6:536:25
12Jonas Vytautas GvildysLTULithuania1:35:36+7:286:27
13Janis KumsLATLatvia1:37:20+9:126:34
14Simonas KrepstaLTULithuania1:38:30+10:226:39
15Martins SirmaisLATLatvia1:39:06+10:586:41
16Leonas MockunasLTULithuania1:39:53+11:456:44
17Alan CherryGBRGreat Britain1:40:07+11:596:45
18Algirdas BartkeviciusLTULithuania1:40:25+12:176:47
19Andris KivlenieksLATLatvia1:40:38+12:306:47
20Siarhei SalodkinBLRBelarus1:41:50+13:426:52
21Mantas MartinkusLTULithuania1:43:33+15:256:59
22Vilius AleliunasLTULithuania1:44:24+16:167:03
23Guntis MalinsLATLatvia1:44:46+16:387:04
24Jaagup TruusaluESTEstonia1:45:02+16:547:05
25Endijs TitomersLATLatvia1:45:44+17:367:08
26Anton NavichenkaBLRBelarus1:46:20+18:127:11
27Uku Laur TaliESTEstonia1:46:31+18:237:11
28Vasili StraltsouBLRBelarus1:46:38+18:307:12
29Vytautas BeliunasLTULithuania1:47:30+19:227:15
30Evgeniy GodlevskiyRUSRussian Federation1:49:04+20:567:22
31Ats SonajalgESTEstonia1:49:47+21:397:25
32Kristaps JaudzemsLATLatvia1:50:46+22:387:29
33Denis ZlobinBLRBelarus1:50:55+22:477:29
34Alvis ReinsonsLATLatvia1:51:35+23:277:32
35Josh BeechGBRGreat Britain1:54:30+26:227:44
36Andrei ZhuravlevBLRBelarus1:55:11+27:037:46
37Andres SaetaluESTEstonia1:56:14+28:067:51
38Tanel PappESTEstonia1:57:43+29:357:57
39Reigo TeervaltESTEstonia1:58:36+30:288:00
40Gediminas JanusisLTULithuania2:01:02+32:548:10
41Reimo LiivESTEstonia2:05:39+37:318:29
42Aliaksandr KhodanBLRBelarus2:07:40+39:328:37
43Kestutis NenartaviciusLTULithuania2:08:04+39:568:39
44Sergey RogalevichBLRBelarus2:09:11+41:038:43
45Kevinas OlisauskisLTULithuania2:12:42+44:348:57
46Aliaksandr RazhkouBLRBelarus2:14:25+46:179:04
47Nerijus SulcysLTULithuania2:16:18+48:109:12
48Dominykas DuliusLTULithuania2:16:59+48:519:15
49Aliaksei ShvantsBLRBelarus2:30:20+1:02:1210:09
Alar KumeESTEstoniamispunched
Sergei RjabyshkinESTEstoniamispunched

Women

9 400 m, 41 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Sandra GrosbergaLATLatvia1:11:397:37
2Anastasia RudnayaRUSRussian Federation1:12:41+1:027:43
3Sandra PauzaiteLTULithuania1:13:51+2:127:51
4Liga ValdmaneLATLatvia1:14:20+2:417:54
5Annika RihmaESTEstonia1:16:16+4:378:06
6Indre ValaiteLTULithuania1:17:04+5:258:11
7Tatsiana ZhuravlevaBLRBelarus1:20:19+8:408:32
8Margret ZimmermannESTEstonia1:20:25+8:468:33
9Kerstin UiboupinESTEstonia1:20:45+9:068:35
10Laura JoonasESTEstonia1:21:08+9:298:37
11Tatiana BevzaRUSRussian Federation1:23:01+11:228:49
12Kristina TrimakeLTULithuania1:23:47+12:088:54
13Tekle Emilija GvildyteLTULithuania1:24:21+12:428:58
14Eleri HirvESTEstonia1:26:26+14:479:11
15Kristina YakubkinaBLRBelarus1:27:21+15:429:17
16Kirti RebaneESTEstonia1:28:04+16:259:22
17Irita PukiteLATLatvia1:29:08+17:299:28
18Kristine BertukaLATLatvia1:29:26+17:479:30
19Maiki MaalbergESTEstonia1:31:49+20:109:46
19Louise MarkstedtSWESweden1:31:49+20:109:46
22Una AramaLATLatvia1:32:31+20:529:50
23Kristina MaseviciuteLTULithuania1:32:39+21:009:51
24Milda RadzivonaiteLTULithuania1:33:02+21:239:53
25Vesta AmbrazaiteLTULithuania1:34:12+22:3310:01
26Tatsiana VaskaboinikavaBLRBelarus1:34:51+23:1210:05
27Elina KarklinaLATLatvia1:35:25+23:4610:09
28Elizabete BlumentaleLATLatvia1:38:37+26:5810:29
29Natalia KuntsevichBLRBelarus1:41:20+29:4110:46
30Laura SavickaLATLatvia1:41:30+29:5110:47
31Vilija RevaiteLTULithuania1:43:07+31:2810:58
32Anna FreimaneLATLatvia1:44:22+32:4311:06
33Kaisa SanderESTEstonia1:44:28+32:4911:06
34Anastasiya AfanasevaBLRBelarus1:45:31+33:5211:13
35Indre BeliuneLTULithuania1:50:43+39:0411:46
36Anastasiya IlkevichBLRBelarus1:53:20+41:4112:03
37Hanna PaulavaBLRBelarus1:59:34+47:5512:43
38Oksana ZhuravlevaBLRBelarus1:59:50+48:1112:44
39Natallia HomanavaBLRBelarus2:02:40+51:0113:02
40Elena StroganovaRUSRussian Federation2:12:02+1:00:2314:02
Marianne HaugESTEstoniadid not finish
Delphine PoirotFRAFrancedid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org