International Orienteering Federation

Official results for FinnSpring2018

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: FinnSpring2018
Organiser: Finland
Date: 21 April 2018

W21E

11 800 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Maija SianojaMS ParmaFinland1:21:57
2Anna HaatajaSK PohjantähtiFinland1:23:56+1:59
3Sari AnttonenKeuruun KisailijatFinland1:24:40+2:43
4Sofia HaajanenSK PohjantähtiFinland1:24:55+2:58
5Lotta KarholaTampereen PyrintöFinland1:25:01+3:04
6Tuulia VibergMS ParmaFinland1:26:55+4:58
7Anna NärhiSwedenFinland1:27:06+5:09
8Sanni KiveläAngelniemen AnkkuriFinland1:27:10+5:13
9Marttiina JoensuuSK PohjantähtiFinland1:27:42+5:45
10Emma SilvennoinenPaimion RastiFinland1:28:48+6:51
11Anastasia RudnayaMS ParmaRussian Federation1:29:26+7:29
12Veera KlemettinenSuunta JyväskyläFinland1:29:36+7:39
13Karoliina SundbergLynxFinland1:30:54+8:57
14Miia NiittynenKooveeFinland1:31:06+9:09
15Natalia EfimovaHiisirastiRussian Federation1:31:48+9:51
16Saara NorrgrannPaimion RastiFinland1:31:59+10:02
17Ina WesterlundPaimion RastiFinland1:32:44+10:47
18Enni JalavaTurun SuunnistajatFinland1:32:59+11:02
19Inga DambePaimion RastiLatvia1:33:04+11:07
20Heini WennmanSK PohjantähtiFinland1:33:11+11:14
21Yvonne GunellPargas IFFinland1:33:37+11:40
22Anni-Maija FinckeTampereen PyrintöFinland1:34:06+12:09
23Amy NymalmPargas IFFinland1:35:37+13:40
24von Katja SchoultzOK TrianFinland1:35:50+13:53
25Suvi YlikyläRastikarhutFinland1:36:07+14:10
26Roosa HämäläinenHiidenkiertäjätFinland1:36:22+14:25
27Sanna KauppilaAngelniemen AnkkuriFinland1:36:26+14:29
28Niina HulkkonenSwedenFinland1:37:53+15:56
29Anu TuomistoVaasan SuunnistajatFinland1:39:24+17:27
30Elina KilpeläinenVehkalahden VeikotFinland1:39:31+17:34
31Inna SomovaHiisirastiRussian Federation1:40:30+18:33
32Tuija KuuselaRastikarhutFinland1:41:00+19:03
33Elli PeltomäkiRastikarhutFinland1:41:04+19:07
34Tiia IstolahtiMS ParmaFinland1:42:03+20:06
35Sari NurmelaAnttolan UrheilijatFinland1:42:04+20:07
36Pihla OtsamoHelsingin SuunnistajatFinland1:42:26+20:29
37Alexandra EnlundIF FemmanFinland1:43:18+21:21
38Milla MattilaHelsingin SuunnistajatFinland1:43:49+21:52
39Anna DvorianskaiaHiisirastiRussian Federation1:44:55+22:58
40Annika RihmaHiidenkiertäjätEstonia1:49:54+27:57
41Emilia StåhlbergEspoon SuuntaFinland1:49:57+28:00
42Elina LammiHelsingin SuunnistajatFinland1:50:17+28:20
Marika TeiniSK PohjantähtiFinlanddisqualified
Noora HyyrynenKouvolan SuunnistajatFinlanddid not finish
Laura JakobssonRastikarhutFinlanddid not finish
Julia NovikovaHiidenkiertäjätRussian Federationdid not finish
Henna-Riikka HaikonenAnttolan UrheilijatFinlanddid not start
Ulrika UotilaKooveeFinlanddid not start
Karoliina UkskoskiKooveeFinlanddid not start
Kirsi NurmiSwedenFinlanddid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org