International Orienteering Federation

Official results for FinnSpring2018

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: FinnSpring2018
Organiser: Finland
Date: 21 April 2018

M21E

15 800 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Hannu AirilaKalevan RastiFinland1:31:44
2Elias KuukkaTampereen PyrintöFinland1:32:21+0:37
3Aleksi KarppinenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland1:33:42+1:58
4Olli-Markus TaivainenNaviFinland1:34:52+3:08
5Frederic TranchandPaimion RastiFrance1:36:06+4:22
6Miika KirmulaKalevan RastiFinland1:36:50+5:06
7Akseli RuoholaMS ParmaFinland1:36:54+5:10
8Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-VoimaFinland1:36:58+5:14
9Marcos Eduardo GilTurun MetsänkävijätSpain1:37:13+5:29
10Joni HirvikallioKooveeFinland1:37:16+5:32
11Jere PajunenSwedenFinland1:37:28+5:44
12Leonid NovikovHiidenkiertäjätRussian Federation1:37:50+6:06
13Oskari LiukkonenHiidenkiertäjätFinland1:38:59+7:15
14Santeri SilvennoinenKalevan RastiFinland1:39:00+7:16
15Anton KuukkaTampereen PyrintöFinland1:39:13+7:29
16Artem PopovMS ParmaRussian Federation1:39:38+7:54
17Toni SaariVaajakosken TeräFinland1:39:53+8:09
18Topi SyrjäläinenHelsingin SuunnistajatFinland1:40:00+8:16
19Aleksi SorsaTampereen PyrintöFinland1:40:01+8:17
20Lauri NenonenKalevan RastiFinland1:40:15+8:31
21Lari PernuEspoon SuuntaFinland1:40:21+8:37
22Mikko HuhtinenPaimion RastiFinland1:40:37+8:53
23Dmitry NakonechnyiHiisirastiRussian Federation1:40:40+8:56
24Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37Finland1:40:46+9:02
25Juha SorvistoVaajakosken TeräFinland1:41:00+9:16
26Mikko SirénAngelniemen AnkkuriFinland1:41:23+9:39
27Janne MänkärläLynxFinland1:41:27+9:43
28Joonas AholaNaviFinland1:41:38+9:54
29Lauri OikarinenVaajakosken TeräFinland1:42:16+10:32
30Andrei HramovHiisirastiRussian Federation1:42:30+10:46
31Sami HämäläinenMS ParmaFinland1:43:35+11:51
32Ollipekka HeikkiläHelsingin SuunnistajatFinland1:43:59+12:15
33Robert MerlTurun MetsänkävijätAustria1:44:10+12:26
34Antti-Pekka LeskinenLynxFinland1:44:23+12:39
35Mikael FabritiusOK TrianFinland1:45:07+13:23
36Topi PenttinenOK TrianFinland1:45:08+13:24
37Jussi SunaTurun MetsänkävijätFinland1:46:06+14:22
38Otto KaarioSuunta JyväskyläFinland1:47:10+15:26
39Ville ParkkinenIkaalisten Nouseva-VoimaFinland1:48:25+16:41
40Veli KangasHelsingin SuunnistajatFinland1:48:31+16:47
41Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjätFinland1:49:29+17:45
42Dmitrii PoliakovNord WestRussian Federation1:57:25+25:41
Vladislav MalyshevEspoon SuuntaRussian Federationdisqualified
Otto SundOK TrianFinlanddid not finish
Sergei DetkovHiisirastiRussian Federationdid not finish
Samu HeiskaVehkalahden VeikotFinlanddid not finish
Aki SaariVaajakosken TeräFinlanddid not finish
Sander VaherRajamäen RykmenttiEstoniadid not finish
Valentin NovikovHiidenkiertäjätRussian Federationdid not finish
Fredric PortinPaimion RastiFinlanddid not finish
Olav LundanesPaimion RastiNorwaydid not finish
Tuomas HeikkiläHelsingin SuunnistajatFinlanddid not start
Mikko SalervoLynxFinlanddid not start
Arttu SyrjäläinenHelsingin SuunnistajatFinlanddid not start
Markus RäsänenKalevan RastiFinlanddid not start
Aapo LeskinenLynxFinlanddid not start
Eetu SavolainenIkaalisten Nouseva-VoimaFinlanddid not start
Sergey DobryninAngelniemen AnkkuriRussian Federationdid not start
Einari HeinaroHelsingin SuunnistajatFinlanddid not start
Otto SimosasTampereen PyrintöFinlanddid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org