International Orienteering Federation

Official results for Szeged Kupa

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Szeged Kupa
Organiser: Hungary
Date: 17 March 2018

Men

63 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Áron BakóSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary30:22
2Krzysztof WolowczykXUNT UNTS WarszawaPoland30:24+0:02
3Jakub DekrétXSVA Slovak JuniorSlovakia30:36+0:14
4Topi SyrjäläinenXHEL Helsingin SuunnistajatFinland30:54+0:32
5Lari PernuXESP Espoon SuuntaFinland30:56+0:34
6Finlay ToddXINV Inverness Orienteering ClubGreat Britain31:17+0:55
7Santeri SilvennoinenXKLE Kalevan RastiFinland31:37+1:15
8Fryderyk PryjmaXPIS Polish National TeamPoland31:40+1:18
9Ivan SirakovXBLG Bulgarian National TeamBulgaria31:50+1:28
10Apostol AtanasovXBLG Bulgarian National TeamBulgaria32:07+1:45
11Marcin BiedermanXPIS Polish National TeamPoland32:27+2:05
12Nikola BilicXPKP PK PobedaSerbia32:53+2:31
13Ollipekka HeikkiläXHEL Helsingin SuunnistajatFinland32:59+2:37
14Michal KrajčíkXSVA Slovak JuniorSlovakia33:06+2:44
15Ivaylo KamenarovXBLG Bulgarian National TeamBulgaria33:21+2:59
16Alvar PalmenXESP Espoon SuuntaFinland33:28+3:06
17Aidan RigbyXCLE Cleveland OCGreat Britain33:51+3:29
18István ZsebeházyMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó SzakoHungary34:08+3:46
19Dániel PeregiSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary34:10+3:48
20Jakub ChupekXSVA Slovak JuniorSlovakia34:22+4:00
21Marián DávidíkXSVA Slovak JuniorSlovakia34:32+4:10
22Valters ReneslacisXLAT Latvian squadLatvia34:35+4:13
23Gunday TalhaXIOG IOGTurkey34:38+4:16
24Dušan SlámaXSVA Slovak JuniorSlovakia34:42+4:20
25Stefan BilicXPKP PK PobedaSerbia34:51+4:29
26Attila MolnárVHS Veszprémi Honvéd SportegyesüleHungary34:53+4:31
27Kacper KucaXPIS Polish National TeamPoland34:56+4:34
28Dimitar ZhelyazkovXBLG Bulgarian National TeamBulgaria35:04+4:42
29Freddie CarcasXINT InterlopersGreat Britain35:10+4:48
30Silvan UlmannXSXX Swiss-O-TeamSwitzerland35:31+5:09
31Viktor MorandiniSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary35:32+5:10
32Peter MižúrXFAR Farmaceut BratislavaSlovakia35:36+5:14
33Ákos KisvölcseyMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó SzakoHungary35:45+5:23
34Balázs MiaveczMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó SzakoHungary35:55+5:33
35Balázs VajdaSZV Szegedi Vasutas Sport EgyesüleHungary36:50+6:28
36Ivaylo IvanovXBLG Bulgarian National TeamBulgaria37:05+6:43
37Vladimir AtanasovXBLG Bulgarian National TeamBulgaria37:15+6:53
38Beat OkleXSXX Swiss-O-TeamSwitzerland37:17+6:55
39Daniel PompuraXSVA Slovak JuniorSlovakia37:29+7:07
40Arttu TaulavuoriXALA Alatornion PirkatFinland37:37+7:15
41Rastislav OlhavaXMAG Magnus OrienteeringSlovakia38:05+7:43
42Tomáš MušinskýXSVA Slovak JuniorSlovakia38:37+8:15
43Medard FéderXSVA Slovak JuniorSlovakia38:38+8:16
44Ozkaya MucahitXIOG IOGTurkey38:55+8:33
45Valentin ShishkovXBLG Bulgarian National TeamBulgaria39:17+8:55
46Gergely BugárSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary39:24+9:02
47Dániel FehérváriSDS Salgótarjáni Dornyay SportegyeHungary39:50+9:28
48Mihály StorkSDS Salgótarjáni Dornyay SportegyeHungary40:39+10:17
49Huseyin Sapul CanXNEO Neo DSKTurkey40:58+10:36
50Tobiáš GoldschmidtXSVA Slovak JuniorSlovakia41:52+11:30
51Ádám LengyelSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary42:11+11:49
52Sava LazicXORT OT RTANJSerbia42:44+12:22
53Bálint ZaiSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary43:05+12:43
54Gergely KainMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó SzakoHungary44:37+14:15
55Ádám OszlovicsMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó SzakoHungary44:38+14:16
56Nikola MaksimovicXORT OT RTANJSerbia46:13+15:51
57Péter HetényiHTC Hódmezővásárhelyi TájékozódásiHungary46:26+16:04
58Tomáš TichyXSOS SOS Jindrichuv HradecCzech Republic46:27+16:05
59Gábor BereczSDS Salgótarjáni Dornyay SportegyeHungary47:12+16:50
60István GyöngyösiSZV Szegedi Vasutas Sport EgyesüleHungary48:08+17:46
61Zoltán GyimesiTTE Tipo Tájfutó és KörnyezetvédőHungary49:39+19:17
62Ilyas AvciXOKL Okubali SKTurkey50:24+20:02
63Michal KurakXSVA Slovak JuniorSlovakia52:29+22:07

Women

29 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Zsófia SárközyMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó SzakoHungary27:58
2Csilla GárdonyiMOM Hegyvidék SE-MOM Tájfutó SzakoHungary28:39+0:41
3Simona AebersoldXSXX Swiss-O-TeamSwitzerland29:08+1:10
4Liliana GotsevaXBLG Bulgarian National TeamBulgaria30:39+2:41
5Fiona BunnXTVO Thames Valley OCGreat Britain31:34+3:36
6Luca SzuromiPVS Pécsi Vasutas SportkörHungary32:06+4:08
7Marcia MürnerXSXX Swiss-O-TeamSwitzerland32:41+4:43
7Elif Gokce AvciXOKL Okubali SKTurkey32:41+4:43
9Justyna KostrzewskaXUNT UNTS WarszawaPoland32:46+4:48
10Kristina IvanovaXBLG Bulgarian National TeamBulgaria32:51+4:53
11Zeynep OcakXBLI Balikesir GSKTurkey32:58+5:00
12Száva ZsigmondDTC Diósgyőri Tájékozódási Futó ClHungary33:55+5:57
13Piibe TammemäeXEST Estonia TeamEstonia34:14+6:16
14Júlia GoldmannSDS Salgótarjáni Dornyay SportegyeHungary35:11+7:13
15Petra EgeiSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary35:18+7:20
16Marie TammemäeXEST Estonia TeamEstonia35:25+7:27
17Zsófia RatinlandFLF Fehérlófia SportegyesületHungary35:38+7:40
18Jana BenesovaXSOS SOS Jindrichuv HradecCzech Republic36:31+8:33
19Antoaneta DyaksovaXBLG Bulgarian National TeamBulgaria36:58+9:00
20Ela SedilekováXSHA SK HADVEO Banska BystricaSlovakia37:24+9:26
21Dragana DokmanovicXMGI Magic MapSerbia38:04+10:06
22Tamara MiklušováXSVA Slovak JuniorSlovakia38:33+10:35
23Maria PabichXPIS Polish National TeamPoland39:25+11:27
24Tereza ŠmelíkováXSVA Slovak JuniorSlovakia39:55+11:57
25Eszter MantuanoSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary40:30+12:32
26Zuzanna MorawskaXPIS Polish National TeamPoland41:45+13:47
27Milica BilicXPKP PK PobedaSerbia43:29+15:31
28Hoi Yi LawXHNG HongkongHong Kong45:22+17:24
29Luca NémethSPA Tabáni Spartacus Sport és KörnHungary46:07+18:09

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 banner
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org