International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: OK Silva / Ravetofta OK / Sweden
Date: 15 April 2018

W21 Elit

5 240 m, 67 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden34:446:37
2Sara HagströmIFK Göteborg OrienteringSweden35:05+0:216:41
3Helena BergmanOK RavinenSweden36:20+1:366:56
4Lina StrandGöteborg-Majorna OKSweden36:23+1:396:56
5Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden36:51+2:077:01
6Lisa RisbyOK KåreSweden36:58+2:147:03
7Josefin TjernlundOK TisarenSweden37:05+2:217:04
8Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OKSweden37:58+3:147:14
8Lilian ForsgrenOK TisarenSweden37:58+3:147:14
10Elin MånssonIFK Göteborg OrienteringSweden38:26+3:427:20
11Susen LöschÄrla IFGermany38:38+3:547:22
12Alva OlssonLinköpings OKSweden38:39+3:557:22
13Aleksandra HornikPaimion RastiPoland38:40+3:567:22
14Ellinor TjernlundOK TisarenSweden38:43+3:597:23
15Nadiya VolynskaOK OrionUkraine39:06+4:227:27
16Johanna ÖbergOK LinnéSweden39:29+4:457:32
17Lovisa PerssonOK TisarenSweden40:03+5:197:38
18Ingjerd MyhreIFK Göteborg OrienteringNorway40:07+5:237:39
19Josefine KlintbergOK RavinenSweden40:27+5:437:43
20Kine Hallan SteiwerHalden SKNorway40:31+5:477:43
21Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadSweden40:41+5:577:45
22Tilda JohanssonOK OrionSweden40:57+6:137:48
23Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustria41:25+6:417:54
24Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden41:34+6:507:55
25Irina NybergAlfta-Ösa OKRussian Federation41:37+6:537:56
26Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden41:42+6:587:57
27Line CederbergGöteborg-Majorna OKDenmark42:04+7:208:01
27Elin CarlssonOK Pan-KristianstadSweden42:04+7:208:01
29Linnéa GolsäterEksjö SOKSweden42:05+7:218:01
30Anna BachmanIFK Lidingö SOKSweden42:06+7:228:02
31Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden42:20+7:368:04
32Marianne HaugIK HakarpspojkarnaEstonia42:21+7:378:04
33Annika BillstamOK LinnéSweden42:30+7:468:06
34Gabriella GustafssonIK HakarpspojkarnaSweden42:32+7:488:07
35Magdalena OlssonStora Tuna OKSweden43:09+8:258:14
36Vera MüllerovaFarumTisvilde OKCzech Republic43:34+8:508:18
37Andrea SvenssonOK TisarenSweden43:58+9:148:23
38Frida SandbergStora Tuna OKSweden44:09+9:258:25
39Lena Eliasson-LööfOK Pan-KristianstadSweden44:21+9:378:27
40Louise LundgrenVäxjö OKSweden44:28+9:448:29
41Agata StankiewiczOK OrionPoland44:30+9:468:29
42Sara EskilssonAlfta-Ösa OKSweden45:09+10:258:36
43Kristin OlovssonOK LinnéSweden45:14+10:308:37
44Carina PolzerSportunion KlagenfurtAustria45:15+10:318:38
45Anastasiia BorovkovaRehns BKRussian Federation45:28+10:448:40
46Anna Dahlgren-RosénJärla OrienteringSweden45:42+10:588:43
47Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFSweden45:54+11:108:45
48Rebecka HeinrupTullinge SKSweden46:00+11:168:46
49Ekaterina RyazanovaRehns BKRussian Federation46:24+11:408:51
50Anika GassnerLånghundra IFAustria47:13+12:299:00
51Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden47:48+13:049:07
52Amanda LeoBredaryds SOKSweden48:00+13:169:09
53Kristin HylanderNyköpings OKSweden48:25+13:419:14
54Annika BjörkOK LinnéSweden48:30+13:469:15
55Ewa Gwó?d?OK OrionPoland49:14+14:309:23
56Nelly CarlssonOK Pan-KristianstadSweden50:23+15:399:36
57Sanna SkoogKils OKSweden50:35+15:519:39
58Maria BjörklundStora Tuna OKSweden51:12+16:289:46
59Pia OlssonSkåneslättens OLSweden51:32+16:489:50
60Filippa JohanssonJönköpings OKSweden52:38+17:5410:02
61Galina RibediucHellas OrienteringMoldova, Republic of52:42+17:5810:03
62Louise MarkstedtOK SödertörnSweden56:27+21:4310:46
63Filipa RodriguesJärla OrienteringPortugal57:32+22:4810:58
64Alicia FribergIF HagenSpain1:01:43+26:5911:46
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKSwedenmispunched
Emma BergmanOK Pan-KristianstadSwedenmispunched
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKNorwaydid not start
Moa PetterssonGöteborg-Majorna OKSwedendid not start
Ursula KadanOK Pan-KristianstadAustriadid not start

M21 Elit

6 420 m, 70 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFSweden34:205:20
2Olav LundanesPaimion RastiNorway34:52+0:325:25
3Emil SvenskStora Tuna OKSweden34:53+0:335:26
4Johan HögstrandIFK Göteborg OrienteringSweden35:04+0:445:27
5Magne DæhliHalden SKNorway35:06+0:465:28
6Oleksandr KratovKooveeUkraine35:15+0:555:29
7Eskil KinnebergIFK Göteborg OrienteringNorway35:26+1:065:31
8Fredrik BakkmanIFK Göteborg OrienteringSweden36:01+1:415:36
9Max Peter BejmerIFK Göteborg OrienteringSweden36:05+1:455:37
9Johan RunessonTampereen PyrintöSweden36:05+1:455:37
11Ola MartnerOK Pan-KristianstadSweden36:18+1:585:39
11Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria36:18+1:585:39
13Albin RidefeltOK LinnéSweden36:30+2:105:41
14Jens WängdahlIFK Göteborg OrienteringSweden36:58+2:385:45
15Thomas Natvig ÅrstadHalden SKNorway37:12+2:525:47
16Ruslan GlebovOK RavinenUkraine37:19+2:595:48
17Filip DahlgrenHagaby GoIF ÖrebroSweden37:33+3:135:50
18Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSweden37:35+3:155:51
19Anton SjökvistStora Tuna OKSweden38:09+3:495:56
20Fredrik EdénIFK Göteborg OrienteringSweden38:10+3:505:56
21Jens RönnolsJärla OrienteringSweden38:12+3:525:57
22Luis NogueiraKristiansand OKSpain38:14+3:545:57
23Gustav BergmanOK RavinenSweden38:25+4:055:59
24Per Harald Löfgren JohansenIFK Mora OKNorway38:26+4:065:59
25Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine38:28+4:085:59
26Rudolfs ZernisÄrla IFLatvia38:48+4:286:02
27Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelarus38:57+4:376:04
28Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden38:58+4:386:04
29Joakim SvenskStora Tuna OKSweden38:59+4:396:04
29Filip GrahnHestra IFSweden38:59+4:396:04
31Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OFAustria39:06+4:466:05
32Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OKSweden39:08+4:486:05
33Karl WalheimÄrla IFSweden39:24+5:046:08
34Marius Thrane ØdumIFK Göteborg OrienteringDenmark39:30+5:106:09
35Olivier Blanc-TranchantOK DenselnFrance39:31+5:116:09
36Jakob AnderssonOK LinnéSweden39:32+5:126:09
37Arvid VågIFK Göteborg OrienteringSweden39:51+5:316:12
38Ville JohanssonOK KolmårdenSweden39:53+5:336:12
39Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden39:55+5:356:13
40Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden39:57+5:376:13
41Daniel RoosAttunda OKSweden40:08+5:486:15
42Viktor LarssonHagaby GoIF ÖrebroSweden40:32+6:126:18
43Arnaud PerrinOK DenselnFrance40:33+6:136:18
44Olle KaleredStora Tuna OKSweden40:48+6:286:21
45Simon HectorSnättringe SKSweden40:53+6:336:22
46Erik ClassonOK OrintoSweden40:56+6:366:22
47Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden41:07+6:476:24
48Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFSweden41:08+6:486:24
48Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden41:08+6:486:24
50Erik AnderssonOK OrionSweden41:10+6:506:24
51Mikolaj DutkowskiRonneby OKPoland41:26+7:066:27
52Filip OssianssonIK HakarpspojkarnaSweden41:30+7:106:27
53Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden41:33+7:136:28
54Alvaro PrietoAttunda OKSpain41:34+7:146:28
55Heino OllinSävedalens AIKEstonia41:45+7:256:30
56Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OFPoland41:52+7:326:31
57Erik BerzellJärla OrienteringSweden42:06+7:466:33
58Johan AronssonOK TisarenSweden42:09+7:496:33
59Oskar AndrénOK TisarenSweden42:16+7:566:35
60Lucas SundbladEksjö SOKSweden43:17+8:576:44
61Arvid NordIK HakarpspojkarnaSweden43:22+9:026:45
62Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustria43:33+9:136:47
63Johan TörnrothHestra IFSweden43:43+9:236:48
64Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania43:55+9:356:50
65Anton NilssonJärla OrienteringSweden44:44+10:246:58
66Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland44:49+10:296:58
Leonas MockunasHellas OrienteringLithuaniamispunched
Oskar DanielsAttunda OKSwedenmispunched
Rassmus AnderssonOK LinnéSwedenmispunched
Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSwedenmispunched
Adrien DelenneLinköpings OKFrancedid not start
William LindMalungs OK SkogsmårdarnaSwedencancelled

W21 Elit 2

3 770 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Beata FalkOK KåreSweden26:247:00
2Runa FremstadGöteborg-Majorna OKNorway27:09+0:457:12
3Frida BakkmanIFK Göteborg OrienteringSweden27:17+0:537:14
4Aina EdgrenGöteborg-Majorna OKSweden27:24+1:007:16
5Camilla EngstrandIFK Göteborg OrienteringSweden28:00+1:367:25
6Linnéa HolmqvistHagaby GoIF ÖrebroSweden28:53+2:297:39
7Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OKPoland29:03+2:397:42
8Moa GustafssonUddevalla OKSweden29:04+2:407:42
9Elin PetterssonIFK Göteborg OrienteringSweden29:30+3:067:49
10Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OKPoland29:49+3:257:54
11Anna WallinGöteborg-Majorna OKSweden30:11+3:478:00
12Elin HögstrandIFK Göteborg OrienteringSweden30:20+3:568:02
13Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFSweden30:33+4:098:06
14Elsa JanssonJärla OrienteringSweden30:41+4:178:08
15Sara KindlundOK TrananSweden30:51+4:278:10
16Hedwig HaasSundsvalls OKSweden30:59+4:358:13
17Amanda JohanssonOK OrionUnited States31:59+5:358:29
18Emma HelmerssonOK RoxenSweden32:23+5:598:35
19Fanny AsketunOK RoxenSweden32:50+6:268:42
20Josephine RegnellVäxjö OKSweden33:35+7:118:54
21Sara LundstenSundsvalls OKSweden33:47+7:238:57
22Frida AnderssonFalkenbergs OKSweden33:56+7:329:00
23Annika CarlbergSundsvalls OKSweden34:03+7:399:01
24Martina JohanssonHestra IFSweden36:32+10:089:41
25Angelica EngströmSkåneslättens OLSweden37:40+11:169:59
Pim HedbergOK Pan-KristianstadSwedendid not start
Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OKSwedendid not start

M21 Elit 2

81 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Thomas CarlssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden31:04
2Niklas AldénOK LinnéSweden32:18+1:14
3Anton ForsbergStora Tuna OKSweden32:25+1:21
4Ludvig ErikssonKils OKSweden33:03+1:59
5Jonas MerzGöteborg-Majorna OKSwitzerland33:13+2:09
6Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden33:29+2:25
7Mathias HallménOK DenselnSweden33:40+2:36
8Jakob LööfMalungs OK SkogsmårdarnaSweden33:50+2:46
9Filip WadstenMalungs OK SkogsmårdarnaSweden33:51+2:47
10Simon WikströmOK Pan-KristianstadSweden33:55+2:51
11Jonas GustafssonOK KåreSweden33:58+2:54
12Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKSweden34:04+3:00
13Emil ØbroOK OrionDenmark34:10+3:06
14Gustav HindérOK TisarenSweden34:22+3:18
15Martin DjerfIK HakarpspojkarnaSweden34:32+3:28
16Gustaf SparrevikIK HakarpspojkarnaSweden34:34+3:30
17Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden34:40+3:36
18Krzysztof WolowczykOK DenselnPoland34:47+3:43
19Emil KaleredOK DenselnSweden34:58+3:54
20Mathias DrageOK TisarenNorway34:59+3:55
21Oskar SandbergMalungs OK SkogsmårdarnaSweden35:03+3:59
22Simon LundinFinspångs SOKSweden35:09+4:05
23Oskar LundqvistMalungs OK SkogsmårdarnaSweden35:11+4:07
24Fredrik NilssonOK Pan-KristianstadSweden35:18+4:14
25Filip KarlssonIF HagenSweden35:24+4:20
26Axel WrådheAttunda OKSweden35:30+4:26
27Roman BondarenkoRehns BKRussian Federation35:32+4:28
28Nick BarrableOK RavinenGreat Britain35:37+4:33
28Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden35:37+4:33
30Johannes RidefeltOK LinnéSweden35:41+4:37
31Karl EngesAttunda OKSweden35:51+4:47
32Per LindmanFinspångs SOKSweden35:53+4:49
33Ken PeetersOK LinnéBelgium35:58+4:54
34Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKSweden35:59+4:55
35Pontus PeterssonOK OrionSweden36:11+5:07
36Niklas OlofssonOK Pan-KristianstadBelarus36:20+5:16
37Love BerzellOK RavinenSweden36:32+5:28
38Josh BeechEspoon SuuntaGreat Britain36:36+5:32
39Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKSweden36:44+5:40
40Nikita GurevichOK SödertörnRussian Federation36:57+5:53
41Jesper SjögrenHestra IFSweden36:59+5:55
42Erik BomanGävle OKSweden37:33+6:29
43Aleksander BernaciakOK OrionPoland37:37+6:33
44Benjamin EdlundHestra IFSweden37:44+6:40
45Markus LangStora Tuna OKAustria37:47+6:43
46Andreas HolmqvistHestra IFSweden37:54+6:50
47Isak BergmanOK SkogsfalkenSweden37:56+6:52
48Adam GeorgssonKarlskrona SOKSweden38:02+6:58
49Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKSweden38:25+7:21
50Mikael AnderssonOK KolmårdenSweden38:30+7:26
51Edvin CarlssonMarkbygdens OKSweden38:32+7:28
51Henrik TostebergLinköpings OKSweden38:32+7:28
53Joao Pedro JaberKarlskrona SOKBrazil38:42+7:38
54Sven EngströmLinköpings OKSweden39:12+8:08
55David SundströmSöderhamns OKSweden39:13+8:09
56Márk PorgányiOK SödertörnHungary39:51+8:47
57Niklas OlssonLinköpings OKSweden40:08+9:04
58Piotr PaszynskiUKS Orientus LodzPoland40:16+9:12
59Jonas HammarskiöldOK SkogsfalkenSweden40:36+9:32
60Martin LarssonHestra IFSweden40:40+9:36
61Charlie StoltRehns BKSweden40:48+9:44
62Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OKSweden40:52+9:48
63Joel KristianssonSkåneslättens OLSweden41:24+10:20
64Erik FernlundOK TisarenSweden41:33+10:29
65John KumlinIK YmerSweden41:36+10:32
66Mikkel Kaae-NielsenSøllerød OKDenmark41:48+10:44
67Tom CampbellOK KolmårdenSweden42:40+11:36
68Gustaf WennerbergOK Pan-KristianstadSweden42:48+11:44
69Simon MarteliusAttunda OKSweden43:12+12:08
70Christoffer AndersénVästerås SOKSweden45:18+14:14
71Kin Kwan KwokOAHKHong Kong46:20+15:16
72Wing Chung TamOAHKHong Kong49:16+18:12
73Oliver MalmkvistJönköpings OKSweden1:10:08+39:04
74Raphael MakGöteborg-Majorna OKHong Kong1:13:38+42:34
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKSwedenmispunched
Niklas GustafssonOK TisarenSwedenmispunched
Philip PerssonGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OFSwedenmispunched
Ruairi ShortOK LinnéIrelandmispunched
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSwedenmispunched
Erik HållströmGävle OKSwedendid not start
Marcus BerggrenNyköpings OKSwedendid not start
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKSwedendid not start
Björn HellrupOK Pan-KristianstadSwedendid not start
Johan SöderlundOK TyrSwedendid not start
Ludvig ÅhlundMalungs OK SkogsmårdarnaSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Gran Canaria O-Meeting 2018
WOC 2019 banner
BML Print
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org