International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: OK Silva / Ravetofta OK / Sweden
Date: 14 April 2018

Classes: Show all | W21E | M21E | M21E2

M21 Elit 2

56 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden1:21:02
2Oskar AndrénOK TisarenSweden1:24:25+3:23
3Heino OllinSävedalens AIKEstonia1:24:41+3:39
4Arvid NordIK HakarpspojkarnaSweden1:24:51+3:49
5Erik BerzellJärla OrienteringSweden1:26:25+5:23
6Erik AnderssonOK OrionSweden1:26:37+5:35
7Johan AronssonOK TisarenSweden1:27:04+6:02
8Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFSweden1:27:05+6:03
9Lucas SundbladEksjö SOKSweden1:27:20+6:18
10Anton NilssonJärla OrienteringSweden1:28:43+7:41
11Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSweden1:28:45+7:43
12Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKSweden1:30:17+9:15
13Gustaf SparrevikIK HakarpspojkarnaSweden1:30:40+9:38
14Emil KaleredOK DenselnSweden1:31:06+10:04
15Roman BondarenkoRehns BKRussian Federation1:31:09+10:07
16Gustav HindérOK TisarenSweden1:31:12+10:10
17Axel WrådheAttunda OKSweden1:31:18+10:16
18Niklas OlofssonOK Pan-KristianstadBelarus1:31:54+10:52
19Nikita GurevichOK SödertörnRussian Federation1:32:05+11:03
20Erik FernlundOK TisarenSweden1:32:08+11:06
21Niklas OlssonLinköpings OKSweden1:32:20+11:18
22Erik BomanGävle OKSweden1:32:37+11:35
23Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:32:39+11:37
24Björn HellrupOK Pan-KristianstadSweden1:33:16+12:14
25Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden1:33:24+12:22
26Mikael AnderssonOK KolmårdenSweden1:33:42+12:40
27Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKSweden1:34:51+13:49
28Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKSweden1:35:49+14:47
29Josh BeechEspoon SuuntaGreat Britain1:35:51+14:49
30Nick BarrableOK RavinenGreat Britain1:36:20+15:18
31Philip PerssonGöteborg-Majorna OKSweden1:36:28+15:26
32Piotr PaszynskiUKS Orientus LodzPoland1:36:39+15:37
33Johannes RidefeltOK LinnéSweden1:36:43+15:41
34Benjamin EdlundHestra IFSweden1:37:24+16:22
35Karl EngesAttunda OKSweden1:37:30+16:28
36Márk PorgányiOK SödertörnHungary1:38:02+17:00
37Aleksander BernaciakOK OrionPoland1:38:18+17:16
38David SundströmSöderhamns OKSweden1:40:25+19:23
39Edvin CarlssonMarkbygdens OKSweden1:40:27+19:25
40Adam GeorgssonKarlskrona SOKSweden1:40:38+19:36
41John KumlinIK YmerSweden1:42:25+21:23
42Jonas HammarskiöldOK SkogsfalkenSweden1:42:58+21:56
43Charlie StoltRehns BKSweden1:43:49+22:47
44Tom CampbellOK KolmårdenSweden1:44:52+23:50
45Henrik TostebergLinköpings OKSweden1:48:18+27:16
46Gustaf WennerbergOK Pan-KristianstadSweden1:53:10+32:08
47Joel KristianssonSkåneslättens OLSweden1:55:57+34:55
48Wing Chung TamOAHKHong Kong China2:26:23+1:05:21
Per LindmanFinspångs SOKSwedenmispunched
Oliver MalmkvistJönköpings OKSwedenmispunched
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKSwedenmispunched
Simon MarteliusAttunda OKSwedenmispunched
Christoffer AndersénVästerås SOKSwedenmispunched
Fredrik EdénIFK Göteborg OrienteringSwedenmispunched
Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSwedenmispunched
Mikkel Kaae-NielsenSøllerød OKDenmarkmispunched
Erik HållströmGävle OKSwedendid not start
Johan SöderlundOK TyrSwedendid not start
Thomas CarlssonMalungs OK SkogsmårdarnaSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World