International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: OK Silva / Ravetofta OK / Sweden
Date: 14 April 2018

W21 Elit

13 560 m, 70 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Alva OlssonLinköpings OKSweden1:32:056:47
2Sara HagströmIFK Göteborg OrienteringSweden1:32:56+0:516:51
3Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden1:33:06+1:016:51
4Lisa RisbyOK KåreSweden1:33:58+1:536:55
5Elin MånssonIFK Göteborg OrienteringSweden1:34:58+2:537:00
6Helena BergmanOK RavinenSweden1:35:55+3:507:04
7Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden1:36:25+4:207:06
8Lilian ForsgrenOK TisarenSweden1:36:52+4:477:08
9Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden1:37:33+5:287:11
10Josefin TjernlundOK TisarenSweden1:37:35+5:307:11
11Susen LöschÄrla IFGermany1:38:03+5:587:13
12Aleksandra HornikPaimion RastiPoland1:39:15+7:107:19
13Johanna ÖbergOK LinnéSweden1:39:18+7:137:19
14Linnéa GolsäterEksjö SOKSweden1:41:21+9:167:28
15Irina NybergAlfta-Ösa OKRussian Federation1:41:58+9:537:31
16Elin CarlssonOK Pan-KristianstadSweden1:43:17+11:127:37
17Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadSweden1:43:36+11:317:38
18Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OKSweden1:43:46+11:417:39
19Anna BachmanIFK Lidingö SOKSweden1:45:21+13:167:46
20Annika BillstamOK LinnéSweden1:45:31+13:267:46
21Kristin OlovssonOK LinnéSweden1:46:16+14:117:50
22Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden1:46:20+14:157:50
23Andrea SvenssonOK TisarenSweden1:46:44+14:397:52
24Aina EdgrenGöteborg-Majorna OKSweden1:48:11+16:067:58
25Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustria1:48:26+16:217:59
26Beata FalkOK KåreSweden1:49:05+17:008:02
27Emma BergmanOK Pan-KristianstadSweden1:49:34+17:298:04
28Lovisa PerssonOK TisarenSweden1:49:38+17:338:05
29Nelly CarlssonOK Pan-KristianstadSweden1:50:01+17:568:06
30Line CederbergGöteborg-Majorna OKDenmark1:50:03+17:588:06
31Marianne HaugIK HakarpspojkarnaEstonia1:50:13+18:088:07
32Rebecka HeinrupTullinge SKSweden1:52:01+19:568:15
33Elin HögstrandIFK Göteborg OrienteringSweden1:52:30+20:258:17
34Louise MarkstedtOK SödertörnSweden1:53:14+21:098:21
35Carina PolzerSportunion KlagenfurtAustria1:53:20+21:158:21
36Ekaterina RyazanovaRehns BKRussian Federation1:53:42+21:378:23
37Frida SandbergStora Tuna OKSweden1:54:30+22:258:26
38Anna Dahlgren-RosénJärla OrienteringSweden1:54:39+22:348:27
39Elin PetterssonIFK Göteborg OrienteringSweden1:54:40+22:358:27
40Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKSweden1:55:51+23:468:32
41Amanda LeoBredaryds SOKSweden1:56:04+23:598:33
42Magdalena OlssonStora Tuna OKSweden1:56:26+24:218:35
43Tilda JohanssonOK OrionSweden1:57:23+25:188:39
44Kristin HylanderNyköpings OKSweden1:57:34+25:298:40
45Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden1:57:38+25:338:40
46Ewa Gwó?d?OK OrionPoland1:58:46+26:418:45
47Louise LundgrenVäxjö OKSweden1:59:36+27:318:49
48Linnéa HolmqvistHagaby GoIF ÖrebroSweden2:00:22+28:178:52
49Ingjerd MyhreIFK Göteborg OrienteringNorway2:01:37+29:328:58
50Anika GassnerLånghundra IFAustria2:01:50+29:458:59
51Sanna SkoogKils OKSweden2:01:55+29:508:59
52Gabriella GustafssonIK HakarpspojkarnaSweden2:01:58+29:538:59
53Emma HelmerssonOK RoxenSweden2:02:45+30:409:03
54Annika BjörkOK LinnéSweden2:03:07+31:029:04
55Hedwig HaasSundsvalls OKSweden2:03:23+31:189:05
56Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OKPoland2:04:00+31:559:08
57Sara KindlundOK TrananSweden2:04:09+32:049:09
58Filipa RodriguesJärla OrienteringPortugal2:05:19+33:149:14
59Galina RibediucHellas OrienteringMoldova, Republic of2:06:34+34:299:20
60Pim HedbergOK Pan-KristianstadSweden2:07:40+35:359:24
61Filippa JohanssonJönköpings OKSweden2:08:15+36:109:27
62Alicia FribergIF HagenSpain2:20:35+48:3010:22
63Caroline LindelöwHärlövs IFSweden2:23:01+50:5610:32
64Angelica EngströmSkåneslättens OLSweden2:35:17+1:03:1211:27
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFSwedenmispunched
Moa GustafssonUddevalla OKSwedenmispunched
Elsa JanssonJärla OrienteringSwedenmispunched
Runa FremstadGöteborg-Majorna OKNorwaymispunched
Anastasiia BorovkovaRehns BKRussian Federationmispunched
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKSwedenmispunched
Kristine BergliaGöteborg-Majorna OKNorwaydid not start
Moa PetterssonGöteborg-Majorna OKSwedendid not start
Ursula KadanOK Pan-KristianstadAustriadid not start

M21 Elit

17 560 m, 72 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Gustav BergmanOK RavinenSweden1:33:075:18
2Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria1:34:29+1:225:22
3Magne DæhliHalden SKNorway1:34:42+1:355:23
4Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden1:34:55+1:485:24
5Fredrik BakkmanIFK Göteborg OrienteringSweden1:35:13+2:065:25
6Max Peter BejmerIFK Göteborg OrienteringSweden1:35:39+2:325:26
7Albin RidefeltOK LinnéSweden1:35:50+2:435:27
8Olav LundanesPaimion RastiNorway1:36:42+3:355:30
9Eskil KinnebergIFK Göteborg OrienteringNorway1:36:52+3:455:30
10Rassmus AnderssonOK LinnéSweden1:37:49+4:425:34
11Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine1:38:50+5:435:37
12Thomas Natvig ÅrstadHalden SKNorway1:39:05+5:585:38
13Emil SvenskStora Tuna OKSweden1:39:44+6:375:40
14Ruslan GlebovOK RavinenUkraine1:39:50+6:435:41
15Marcus MillegårdSävedalens AIKSweden1:41:33+8:265:46
16Oleksandr KratovKooveeUkraine1:41:55+8:485:48
17Johan RunessonTampereen PyrintöSweden1:42:11+9:045:49
18Filip DahlgrenHagaby GoIF ÖrebroSweden1:42:14+9:075:49
19Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania1:42:27+9:205:50
20Karl WalheimÄrla IFSweden1:43:20+10:135:53
21Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelarus1:43:24+10:175:53
22Anton SjökvistStora Tuna OKSweden1:43:28+10:215:53
23Luis NogueiraKristiansand OKSpain1:43:57+10:505:55
24Jens RönnolsJärla OrienteringSweden1:45:02+11:555:58
25Olle KaleredStora Tuna OKSweden1:45:10+12:035:59
26Viktor LarssonHagaby GoIF ÖrebroSweden1:46:39+13:326:04
27Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:47:06+13:596:05
28Filip GrahnHestra IFSweden1:47:11+14:046:06
29Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden1:47:40+14:336:07
30Filip OssianssonIK HakarpspojkarnaSweden1:47:52+14:456:08
31Arnaud PerrinOK DenselnFrance1:48:05+14:586:09
32Jonas MerzGöteborg-Majorna OKSwitzerland1:48:09+15:026:09
33Jens WängdahlIFK Göteborg OrienteringSweden1:48:36+15:296:11
34Johan TörnrothHestra IFSweden1:49:13+16:066:13
35Niklas AldénOK LinnéSweden1:49:14+16:076:13
36Mathias HallménOK DenselnSweden1:49:15+16:086:13
37Jakob AnderssonOK LinnéSweden1:49:38+16:316:14
38Oskar DanielsAttunda OKSweden1:49:50+16:436:15
39Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:50:26+17:196:17
40Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OKAustria1:51:17+18:106:20
41Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OFAustria1:52:06+18:596:23
42Ken PeetersOK LinnéBelgium1:53:13+20:066:26
43Anton ForsbergStora Tuna OKSweden1:53:22+20:156:27
44Filip WadstenMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:53:28+20:216:27
45Daniel RoosAttunda OKSweden1:53:29+20:226:27
46Erik ClassonOK OrintoSweden1:54:00+20:536:29
47Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland1:54:07+21:006:29
48Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden1:54:29+21:226:31
49Emil ØbroOK OrionDenmark1:55:09+22:026:33
50Simon WikströmOK Pan-KristianstadSweden1:55:29+22:226:34
51Martin DjerfIK HakarpspojkarnaSweden1:55:51+22:446:35
52Filip KarlssonIF HagenSweden1:56:02+22:556:36
53Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKSweden1:56:08+23:016:36
54Love BerzellOK RavinenSweden1:56:10+23:036:36
55Ville JohanssonOK KolmårdenSweden1:57:07+24:006:40
56Mikolaj DutkowskiRonneby OKPoland1:57:47+24:406:42
57Oskar SandbergMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:58:34+25:276:45
58Leonas MockunasHellas OrienteringLithuania1:59:08+26:016:47
59Markus LangStora Tuna OKAustria2:03:23+30:167:01
60Simon LundinFinspångs SOKSweden2:05:28+32:217:08
61Oskar LundqvistMalungs OK SkogsmårdarnaSweden2:08:52+35:457:20
62Sven EngströmLinköpings OKSweden2:09:07+36:007:21
63Joao Pedro JaberKarlskrona SOKBrazil2:15:18+42:117:42
64Ruairi ShortOK LinnéIreland2:17:56+44:497:51
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSwedenmispunched
Jonas GustafssonOK KåreSwedenmispunched
Ludvig ErikssonKils OKSwedenmispunched
Krzysztof WolowczykOK DenselnPolandmispunched
Adrien DelenneLinköpings OKFrancemispunched
Alvaro PrietoAttunda OKSpainmispunched
Rudolfs ZernisÄrla IFLatviamispunched
Olivier Blanc-TranchantOK DenselnFrancemispunched
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFSwedendid not start
Ludvig ÅhlundMalungs OK SkogsmårdarnaSwedencancelled

M21 Elit 2

56 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden1:21:02
2Oskar AndrénOK TisarenSweden1:24:25+3:23
3Heino OllinSävedalens AIKEstonia1:24:41+3:39
4Arvid NordIK HakarpspojkarnaSweden1:24:51+3:49
5Erik BerzellJärla OrienteringSweden1:26:25+5:23
6Erik AnderssonOK OrionSweden1:26:37+5:35
7Johan AronssonOK TisarenSweden1:27:04+6:02
8Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFSweden1:27:05+6:03
9Lucas SundbladEksjö SOKSweden1:27:20+6:18
10Anton NilssonJärla OrienteringSweden1:28:43+7:41
11Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKSweden1:28:45+7:43
12Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKSweden1:30:17+9:15
13Gustaf SparrevikIK HakarpspojkarnaSweden1:30:40+9:38
14Emil KaleredOK DenselnSweden1:31:06+10:04
15Roman BondarenkoRehns BKRussian Federation1:31:09+10:07
16Gustav HindérOK TisarenSweden1:31:12+10:10
17Axel WrådheAttunda OKSweden1:31:18+10:16
18Niklas OlofssonOK Pan-KristianstadBelarus1:31:54+10:52
19Nikita GurevichOK SödertörnRussian Federation1:32:05+11:03
20Erik FernlundOK TisarenSweden1:32:08+11:06
21Niklas OlssonLinköpings OKSweden1:32:20+11:18
22Erik BomanGävle OKSweden1:32:37+11:35
23Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:32:39+11:37
24Björn HellrupOK Pan-KristianstadSweden1:33:16+12:14
25Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden1:33:24+12:22
26Mikael AnderssonOK KolmårdenSweden1:33:42+12:40
27Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKSweden1:34:51+13:49
28Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKSweden1:35:49+14:47
29Josh BeechEspoon SuuntaGreat Britain1:35:51+14:49
30Nick BarrableOK RavinenGreat Britain1:36:20+15:18
31Philip PerssonGöteborg-Majorna OKSweden1:36:28+15:26
32Piotr PaszynskiUKS Orientus LodzPoland1:36:39+15:37
33Johannes RidefeltOK LinnéSweden1:36:43+15:41
34Benjamin EdlundHestra IFSweden1:37:24+16:22
35Karl EngesAttunda OKSweden1:37:30+16:28
36Márk PorgányiOK SödertörnHungary1:38:02+17:00
37Aleksander BernaciakOK OrionPoland1:38:18+17:16
38David SundströmSöderhamns OKSweden1:40:25+19:23
39Edvin CarlssonMarkbygdens OKSweden1:40:27+19:25
40Adam GeorgssonKarlskrona SOKSweden1:40:38+19:36
41John KumlinIK YmerSweden1:42:25+21:23
42Jonas HammarskiöldOK SkogsfalkenSweden1:42:58+21:56
43Charlie StoltRehns BKSweden1:43:49+22:47
44Tom CampbellOK KolmårdenSweden1:44:52+23:50
45Henrik TostebergLinköpings OKSweden1:48:18+27:16
46Gustaf WennerbergOK Pan-KristianstadSweden1:53:10+32:08
47Joel KristianssonSkåneslättens OLSweden1:55:57+34:55
48Wing Chung TamOAHKHong Kong2:26:23+1:05:21
Per LindmanFinspångs SOKSwedenmispunched
Oliver MalmkvistJönköpings OKSwedenmispunched
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKSwedenmispunched
Simon MarteliusAttunda OKSwedenmispunched
Christoffer AndersénVästerås SOKSwedenmispunched
Fredrik EdénIFK Göteborg OrienteringSwedenmispunched
Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSwedenmispunched
Mikkel Kaae-NielsenSøllerød OKDenmarkmispunched
Erik HållströmGävle OKSwedendid not start
Johan SöderlundOK TyrSwedendid not start
Thomas CarlssonMalungs OK SkogsmårdarnaSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Bryzos
WOC 2019 banner
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org