International Orienteering Federation

Official results for Örebro City Sprint and World Ranking Event

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Örebro City Sprint and World Ranking Event
Organisers: Almby IK / Sweden
Date: 24 June 2018

Alfta-Ösa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Irina NybergW21 Elite (16)14:31+1:174:03

Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Simon HedlundM21 Elite (12)17:43+2:094:03

Dansk Orienteringsforbund

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Maja AlmW21 Elite (16)13:143:41
3Emil ØbroM21 Elite (12)16:40+1:063:48
7Amanda Falck WeberW21 Elite (16)14:58+1:444:10
9Caroline Edel Gjøtterup FrederiksenW21 Elite (16)15:12+1:584:14
Andreas Hougaard BoesenM21 Elite (12)mispunched
Jakob Ekhard EdsenM21 Elite (12)mispunched
Josefine LindW21 Elite (16)did not start
Cecilie Friberg KlysnerW21 Elite (16)did not start

Göteborg-Majorna OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Lina StrandW21 Elite (16)13:55+0:413:53
9Raphael MakM21 Elite (12)21:38+6:044:57

Harju KEK RSK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ats SõnajalgM21 Elite (12)17:19+1:453:57

Hellas Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Galina RibediucW21 Elite (16)16:31+3:174:36

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Karolin OhlssonW21 Elite (16)13:52+0:383:52

Malungs OK Skogsmårdarna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Oskar SandbergM21 Elite (12)17:09+1:353:55

Metropolitan Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tsz Ying YuW21 Elite (16)22:17+9:036:13

OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Elin CarlssonW21 Elite (16)16:02+2:484:28

OK Ravinen

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Gustav BergmanM21 Elite (12)15:44+0:103:36
5Helena BergmanW21 Elite (16)14:25+1:114:01

OK Takas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15UgnÄ— GineikaitÄ—W21 Elite (16)17:36+4:224:54

OK Tisaren

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Filip JacobssonM21 Elite (12)18:05+2:314:08
8Josefin TjernlundW21 Elite (16)15:08+1:544:13
Ellinor TjernlundW21 Elite (16)did not start

Orienta SKI-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Danil SalimovM21 Elite (12)20:33+4:594:42

Sävedalens AIK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anastasia DzianisavaW21 Elite (16)14:02+0:483:55
11Kateryna DzemaW21 Elite (16)15:32+2:184:20

Södertälje-Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas LeanderssonM21 Elite (12)mispunched

Stora Tuna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Emil SvenskM21 Elite (12)15:343:33
Anton SjökvistM21 Elite (12)did not start

Storviks IF

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Johanna Börjesson ErikssonW21 Elite (16)15:29+2:154:19
12Jennie Börjesson ErikssonW21 Elite (16)15:46+2:324:24

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org